Türkiye tek ses

Dağlıca’da Mehmetçiği hedef alan terör saldırısı siyasi partiler, barolar, kitle örgütleri ve emekçiler tarafından kınandı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Genelkurmay Başkanı Akar’a gönderdiği mesajda ‘Vatan savaşında gösterdiğiniz kararlılık, başarının teminatıdır’ dedi

Türkiye tek ses
08 Eylül 2015 Salı 17:33

PARTİLER

‘MİLLETİMİZ TSK’NIN YANINDADIR’
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Hakkari-Dağlıca’da PKK’nın hain saldırısı sonucu şehit olan ve yaralanan askerlerimiz için, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’a taziye mesajı gönderdi.
Perinçek’in mesajı şöyle: “Hakkâri Dağlıca’da gerçekleştirilen hain saldırıda şehit olan askerlerimiz için şahsınızda tüm Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyor, yaralılarımızın da bir an önce sağlıklarına kavuşmasını yürekten temenni ediyoruz. Sayın Genelkurmay Başkanımız; öncelikle vurgulamak isteriz, bu saldırı milletimizin PKK terör örgütüne karşı öfkesini ateşlemiştir. Milletimiz, komuta ettiğiniz vatan savaşında Silahlı Kuvvetlerimizin yanındadır. Bu son saldırı da göstermektedir ki, bölücü örgüt sıkışmıştır, büyük panik içindedir.
Ancak eminiz ki Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçlerimiz vatanı savunmakta en ufak bir zaafa kapılmayacak ve terör örgütünü etkisiz hale getirecektir. Vatan savaşında gösterdiğiniz kararlılık, başarının teminatıdır.”

‘HER TÜRLÜ KATKIYI VERMEYE HAZIRIZ’
CHP MYK, Dağlıca saldırısı sonrası terör gündemiyle toplandı. Toplantı sonrası açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, “Bir şeyi herkesin çok iyi bilmesi lazım. Kardeşliğimize, geleceğimize, birlik ve bütünlüğümüze saldıran hainler asla amaçlarına ulaşamayacak” dedi.
Sorunun çözümüne katkı vermeye hazır olduklarını vurgulayan Koç şu görüşleri savundu: “Bugüne kadar ‘Önce Türkiye’ dedik. Bu dönemde bölgedeki bazı şehirler adeta cephanelik haline getirildi. Sayın Cumhurbaşkanı da bunu bildiğini açıkça itiraf etti. Türkiye’nin bazı kentleri silah deposuna dönüştürülürken, Türkiye’nin yollarına mayınlar döşenirken bu ülkeyi kim yönetiyordu? Bunu da biz sormak zorundayız.
Bütün bunlara rağmen, bu ülkede bir sorun varsa, CHP’nin de çözüm için katkısı gerekiyorsa bu katkıyı vermeye sonuna kadar hazırız.Türkiye iyi yönetilirse aşılmayacak sorunumuz yok. Biz her sorunu aşar, her hedefe ulaşırız.”

KILIÇDAROĞLU İLE DAVUTOĞLU DAĞLICA’YI GÖRÜŞTÜ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MYK toplantısından sonra Dağlıca saldırısını görüşmek üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan randevu istedi. Talebi kabul eden Davutoğlu, Kılıçdaroğlu ile Başbakanlık Resmi Konutunda görüştü. Kılıçdaroğlu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’la da telefonla görüşerek, Dağlıca’daki son duruma ilişkin bilgi aldı.

‘AÇILIM SÜRECİ PKK’YI SİLAHLANDIRDI’
Dağlıca saldırısının, açılım sürecinin eseri olduğunun altını çizen Devlet Bahçeli, “Şehitlerin vebali, AKP’nin ve kaçak sarayın omuzlarındadır” dedi. Dağlıca’daki PKK saldırısı ile ilgili yazılı bir açıklama yapan MHP lideri Devlet Bahçeli, AKP iktidarı ve Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı. İşbaşındaki iktidarı ‘AKP-PKK hükümeti’ olarak niteleyen ve bu hükümetin Dağlıca saldırısının içyüzünü açıklamakta ayak sürümesi ve çekingen davranmasını ‘tuhaf’ olarak yorumlayan Bahçeli, Tayyip Erdoğan’ı da terör saldırısından nemalanma, siyasi rant ve fayda devşirmeye çalışmakla suçladı. Bahçeli daha sonra şunları söyledi: “Geldiğimiz bu aşamada, çözüm denilen çözülmenin, PKK’yı silahlandırma ve saldırı konumuna getirme süreci olduğu somutlaşmıştır. Şehitlerimizin vebali, analarının ah ve feryatları AKP’nin ve kaçak sarayın omuzlarındadır. Hükümet şehitlerimizin sayısını derhal açıklamak ve doğruları kamuoyuyla paylaşmak durumundadır. Geçen her saat biriken milli öfkeyi daha da şiddetlendirecek, toplumsal tepki ve infial dalgası ülkemizi kontrolsüz bir mecraya savuracaktır.”

‘BOP’U MİLLETİMİZ BOŞA ÇIKARACAK’
Saadet Partisi Başkanlık Divanı, artan terör olayları ve Dağlıca saldırısı üzerine olağanüstü gündemle toplandı ve toplantının ardından şu yazılı açıklamayı yaptı:
“Hakkari Dağlıca’da meydana gelen terörist saldırıyı bütün benliğimizle lanetliyoruz. Ülkemiz üzerinde çok kirli ve kanlı bir oyun oynandığı açıktır. Bu tehlikeli oyunun hedefi, bin yıl birlikte kardeş olarak yaşayan insanları birbirine düşman ederek ‘Büyük İsrail Projesi’ni uygulamaya geçirmektir. Şu bilinmelidir ki, güvenlik güçlerimizin azmi, cesareti ve milletimizin kararlılığı karşısında hiçbir zaman karanlık emellerine ulaşamayacaklardır. Terör milli bir meseledir. Bu bakımdan en başta siyasiler olmak üzere herkes, bu hassas süreçte üslup ve yaklaşımına her zamankinden daha fazla özen göstermeli, bu hassas dönem kısır siyasi çekişmelerin malzemesi haline getirilmemelidir.”

MESLEK ÖRGÜTLERİ

TÜSİAD: TÜSİAD olarak, şiddete ve teröre karşı toplumun tüm kesimlerinin göstereceği duyarlılık ve ortak iradenin ülkemizin en büyük gücü olduğuna inanıyoruz. Terör ve şiddetin geri dönülmez bir şekilde sona ermesi için, tüm toplum kesimlerini ve kurumları sağduyulu, sorumlu bir tutum ve söylem içinde olmaya davet ediyoruz.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: Teröre bulaşan ve bundan medet umanlar, tarih önünde insanlık suçu işlemektedir. Dökülen şehit kanları, onları iki cihanda da abat etmeyecektir. Bu ülkenin birlik beraberlik duyguları hiçbir zaman çözülemeyecek kadar kökleşmiştir. Herkes bunu bilsin.
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: TSK ve güvenlik güçlerinin teröre karşı mücadelesi desteklenmelidir. Güvenlik güçleri başarılı olursa kan dökülmesi de zaman içinde sonlanacaktır.
TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar: Hain saldırıları düzenleyenler şunu iyi bilmelidir ki birliğimize, beraberliğimize, bütünlüğümüze yönelik karanlık emellerine ulaşamayacaklar, kanlı hesaplarında başarılı olamayacaklardır.
TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın: Bunu yapanlar insanlığın düşmanıdır. Biz bunların üstesinden gelecek kadar büyük bir milletiz.
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Nail Olpak: “Milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu haince saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır.”
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar: Huzurumuzu ve kardeşliğimizi bozmaya cüret edenler karşılarında tek yürek olarak ülkemizin tam katmanlarını bulacaklar ve bu alçaklığın hesabını verecekler.”
Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanı Hüseyin Çetin: Yüreğimiz vatan savunması için canlarını feda eden şehitlerimiz için sızlıyor.
Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim: Saldırıyı kınıyor; hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, kederli ailelere başsağlığı ve sabır diliyoruz.

BAROLAR

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu: Devletimizin terörle mücadelede hukuka uygun atacağı her adımı Türkiye Barolar Birliği olarak desteklediğimizi; yurt içinde ve yurt dışında bölücü terör örgütünün taban kazanmaması için var gücümüzle mücadeleye devam edeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya, Türk Milleti’nin birliğini bozmaya hiçbir şer odağının gücü yetmeyecektir. Çözüm, yetmiş yedi milyonun, millet olma bilincini ve ruhunu tekrar tazeleyerek, hukukun üstünlüğü, demokrasi ve adalet paydasında kucaklaşmasıdır. Bugün, başta siyaset kurumu olmak üzere demokrasinin tüm taşıyıcı unsurlarına ve tek tek bütün vatandaşlarımıza düşen ödev, bu kucaklaşmanın sağlanması için bütün gücüyle mücadele etmektir. Öte yandan, bölücü terör örgütünün devlete karşı bir kalkışmayı sağlayacak boyutta nasıl silah depoladığının, yolları nasıl ve ne zaman mayınladığının, ülkenin bir bölümünde egemenliğin terör örgütüne devredildiği algısı yaratacak şekilde otorite boşluğunun ne şekilde oluştuğunun yetkili mercilerce açıklanmasını bekliyoruz.
Ankara Barosu: Başta terör örgütü PKK olmak üzere, insanların hayatları üzerinden plan yapan tüm kesimler bu savaşı kazanamayacaklar ve bu ülkeyi bölemeyecekler.
İstanbul Barosu: Ayrılıkçı terör örgütünün, siyasi iktidarın kamuoyunu “Açılım” ninnileriyle,” Analar ağlamayacak” masallarıyla uyuttuğu süreci nasıl değerlendiği bu gün bütün çıplaklığı ile görülmektedir. Yaşanan sürecin Sevr özlemcisi emperyalizmin Fıratsız, Diclesiz, GAP’sız Türkiye tasarımının kanlı taşeronu PKK terörünün Anayasal düzene, ülke ve ulus bütünlüğüne karşı aleni kalkışması olduğu görülmelidir. İstanbul Barosu, Türkiye’nin üniter yapısını, ulusal bütünlüğünü hedefleyen ayrılıkçı teröre karşı, ortak paydalar doğrultusunda barış içinde, bir arada yaşamak için bireylerin ve kurumların hep birlikte mücadele etme çağrısını kamuoyuna saygıyla duyurur.

EMEKÇİLER

RENO İŞÇİLERİ BU KEZ ŞEHİTLER İÇİN TOPLANDI
Bursa’da geçen Mayıs ayında ücret artışı talebiyle üretimi durduran ve direnişi başarıyla tamamlayan Renault işçileri bu kez PKK’nın terör saldırılarına karşı bir araya geldi. 24.00-8.00 vardiyasında çalışan işçiler, dün sabah iş çıkışı fabrika içinde toplanarak Hakkari Dağlıca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan askerlerimizi andı. Anma, 1 dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı’yla sona erdi. Aydınlık’a konuşan işçi sözcüsü, “Askerlerimizin şehit olmasına ortak olan kim varsa Allah belasını versin” dedi.

BELEDİYE-İŞ: GAFLET İÇİNDELER
Teröre başvuranlar, kan dökerek, amacına ulaşacağını düşünenler terörle bir yere varılamayacağını, ve büyük bir gafletin içine düştüklerini mutlaka anlayacaklardır.

Etiketler; #PKK #Dağlıca

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.