Gladyo’nun kökü kazınıyor

ABD’nin ‘kara gücü’ PKK’nın temizlenmesi için başlatılan operasyonların ardından FETÖ darbe girişiminin püskürtülmesi ile Kemalist Devrim’i tamamlama yolunda somut görevlerimiz gündeme girmiştir

Gladyo’nun kökü kazınıyor
21 Ağustos 2016 Pazar 11:13

Ferit İlsever / Vatan Partisi MKK üyesi
[email protected]

NATO dağılıyor. Sonuçta Gladyo’nun komuta merkezi de dağılıyor. Nitekim 15 Temmuz darbe girişiminde TSK’nin komuta kademesini ele geçiremediler ve yenilgiye uğradılar.

BÖYLE NATO’DA BULUNAMAYIZ
Buraya kadar yazdıklarımızın özeti; dünyanın uluslararası terör merkezi NATO Müttefik Dönüşüm Komutanlığı (ACT) olmuştur. Yani NATO’nun merkezi! Operasyon gücü, CİA-MI6-MOSSAD üçlüsüne dayanmaktadır. Bu durumda dünya devriminin temel görevi, bu terör merkezini tecrit etmek ve ortadan kaldırmaktır. Bu konuda Türkiye’ye büyük görev düşmektedir. Çünkü ülkemizin birliği, hatta varlığı bu merkezin yenilgiye uğratılmasından geçmektedir. Elbette bu terör merkezinden rahatsızlık duyan başta Rusya, Çin ve Avrupa ülkeleriyle birlik oluşturarak...
Evet, NATO’dan çıkalım. Yıllardır izlediğimiz doğru politikadır. Ama bugün geldiğimiz noktada bu politikayı Avrupa ülkeleriyle birlikte uygulayalım. Hep beraber çıkalım! Ya da Türkiye-Rusya önderliğinde, Avrupa ülkelerinin de katılımıyla, ABD-İngiltere Gladyo merkezini Atlantik ittifakından defedip atalım. Türkiye’nin böyle bir NATO’da bulunmayacağının ilanı da bu ittifakı güçlendirir.
Gladyo’nun Türkiye’deki örgütlenmesi 1980-90’lı yıllardan beri FETÖ oldu. FETÖ sivil toplum örgütlerinden başlayarak devlet kurumlarına kadar örgütlendi. (*) Özellikle emniyette, yargıda ve daha sonra TSK içinde oldukça güçlü örgüt oluşturdular. En önemlisi, TSK’nin “sinir merkezi” diyebileceğimiz Özel Harekat Merkezi’ne yerleştiler. Ama yukarıda belirttiğimiz gibi, komuta kademesinde üstünlük kuramadılar.

İNTİHAR GİRİŞİMİ
En büyük zaafları, darbe girişiminin Gladyo’nun dağıldığı bir dönemde sahneye konmasıydı. Gladyo’nun uluslararası planda çözülmesini anlattık. Bu merkezin Türkiye uzantısı da 17-25 Aralık girişiminin yenilgiyle sonuçlanmasından sonra geri çekilmeye başladı. Özellikle hükümetin 2013’ten sonra emniyete ve yargıya yönelik operasyonlarında darbe yedi. 15 Temmuz bir bakıma, Gladyo’nun yok olmaya gittiğini görmesinden doğan bir tepkiydi. Telaşla... Panik halinde... Adeta bir intihar girişimi.
Şimdi Gladyo’nun kökü kazınıyor. Bu yetmiş yıllık “Küçük Amerika” tarihimizde bir ilktir. FETÖ bütün karşı devrimci örgütlenmesiyle ve sorumlularıyla bir bir açığa çıkıyor. Şimdi önümüzde siyasi sorumlularının da temizlenmesi görevi duruyor. Siyasi partileri ve kurumları etkileme mekanizmaları da dağıtılacak.
En önemlisi, PKK ve FETÖ’nün kökünü kazırken, ABD emperyalizmiyle savaşıyoruz. Bir yandan ülkemizi ABD piyonlarının yarattığı terör belasından temizler ve milletimizi birleştirirken, diğer yandan aynı karanlık kuvvetlerin Suriye’yi bölmesine karşı önlem alıyoruz.
Böylece Türkiye ABD’nin “kara gücü” PKK’yı temizlemeye başladığı 24 Temmuz 2015’ten itibaren bir devrim dönemine girmiş bulunuyor. 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin püskürtülmesi bu dönemi netleştirmiş, Kemalist Devrim’i tamamlama yolunda somut görevlerimizi Türkiye’nin gündemine getirmiştir.
Şimdi bu görevlerimizi yerine getirmek için;
MİLLİ MECLİS, MİLLİ HÜKÜMET!
Ve hedefimiz;
GÜÇLÜ ORDU, GÜÇLÜ TÜRKİYE!

(*) Sivil Toplum Kuruluşları demişken, bu yazı dizisini, darbeyi bayram havasında kutlamaya hazırlanan Sorosçuların Büyük Ada buluşmasını belirtmeden tamamlamak bir eksiklik olacaktı. İşte 15 Temmuz darbe girişimi günü CİA uzmanı ve Wilson Center Ortadoğu Program Başkanı Henri Barkey önderliğinde bir araya gelen Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri: Wilson Center Ortadoğu Program Asistanı, Stimson Center Üyesi, İnfrastructure For Peace Uzmanı, Uluslararası Kriz Grubu Analisti, Carnegie Endowment Uzmanı, Hudson Enstitüsü Yöneticisi, The Christian Science Monitor İstanbul Temsilcisi, European Council Of Foreign Affairs’te Araştırmacı, Güncel Arap Araştırmaları Merkezi Üyesi.
Önümüzdeki mücadelemizde tanımamızda yarar olur düşüncesiyle...

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.