GATA'nın kalbindeki 8 isim

Şaibeli sınav notları ve akademik yayınlarla önü açılan FETÖ’nün asker tabipleri, ‘GATA’nın kalbi’ olarak bilinen Kardiyoloji Bölümü’nü ele geçirdi. FETÖ buradaki etkin örgütlenmesi sayesinde TSK’nın personel yapısını şekillendirdi

GATA'nın kalbindeki 8 isim
24 Temmuz 2016 Pazar 11:24

Cansu Yiğit
[email protected]

Bastırılan darbe girişiminin ardından FETÖ’nün TSK içindeki yapılanması mercek altına alındı. Dün ilk operasyonun yapıldığı Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) tüm askerlerin sağlık kayıtlarının tutulduğu yer olması bakımından ordu için krtik öneme sahip. Öte yandan bir askerin görevine devam edip etmeyeceği burada belirleniyor. Eğer askerler gerekli sağlık raporlarını alamazlarsa kariyerlerine devam edemiyorlar.

GATA’NIN KALBİ
Askeri kaynakmar GATA’da kritik noktalara FETÖ mensubu personelin yerleştirildiğine dikkat çekiyor. Örgütün bu kurumda ilk önce Personel ve Tayin Dairelerini ele geçirdiğini ifade ediliyor. Örgüt ardından “GATA’nın kalbi” diye tarif edilen Kardiyoloji (kalp ve dolaşım sistemi hastalıkları) Bölümü’ne yerleşmeye başlıyor.
Aynı bölümünde öğretim görevlisi olan ve Atatürkçü kimliğiyle tanınan Doç. Dr. Hasan Kutsi Kabul de bu tasfiye sürecinde Askeri Casusluk kumpasıyla hedef alınan isimler arasında.
Askeri kaynaklar, hem TSK’daki generallerin sık sık kontrole gittiği, ameliyet olduğu bölüm olduğu için hem de sağlık raporlarındaki etkisinden dolayı örgütün Kardiyolojiyi seçtiğine dikkat çekiyor.

TSK’YI ŞEKİLLENDİRDİLER
Şaibeli akademik yayınlarla kariyerini yükselten örgüt üyeleri, verdikleri sağlık raporlarıyla kendilerinden olanların önünü açarken TSK’nın tüm kurumlarında yurtsever, Atatürkçü personeli tasfiye operasyonu başlattılar. Özellikle Ergenekon ve Balyoz operasyonları sürecinde verdikleri sahte raporlarla boşalttıkları koltuklara kendilerine yakın isimlerin gelmesini sağlayan GATA’daki FETÖ mensupları, TSK’daki personel yapısını büyük oranda şekillendirdidi.
Aydınlık, GATA’da görev yapan ve tasfiye operasyonunda rol alan 8 askeri doktorun FETÖ mensubu olduğunu tespit etti.

İŞTE O FETÖ ÜYELERİ
İşte GATA’nın kalbine giren o FETÖ üyeleri:
- Prof. Dr. A. İ
- Prof. Dr. T.Ç
- Doç. Dr. S. D
- Doç. Dr. C. Ö
- Doç. Dr. M. Ü
- Doç. Dr. Z. A
- Doç. Dr. M. A
- Uz. Dr. Ş. B

ŞAİBELİ YAYINLARLA YÜKSELDİLER
FETÖ’nün GATA’ya nasıl yerleştiğini ve hızla yükseldiğini anlamak için Uz. Dr. Ş.B’nin GATA’ya giriş süreci ve akademik yayınlarını inceledik. Ş.B bir vakıf üniversitesinde çok iyi koşullarda aldığı ihtisas eğitimini bırakıp TSK’ya çok daha düşük maaşla pratisyen hekim olarak girdi. Burada yükselmek için girdiği sınavlardan daha önce alamadığı oranda yüksek puanlar alarak GATA Kardiyoloji’de ihtisas yapma hakkı kazandı.

5 YILDA 580 ALAN DIŞI MAKALE
Ş.B’nin 2011-2016 arasında yazdığı akademik makalelere baktığımızda karşımıza 580’den fazla yayın çıktı. Neredeyse hepsinin yazarları ortak. Makalelerdeki isimler de GATA’daki diğer FETÖ’cü doktorlar ya da akrabaları. Yılda ortalama 116 makaleye tekabül eden yayınları bir üniversitenin kardiyoloji uzmanını incelettik. Tam zamanlı çalışan bir kardiyoloğun bir yılda bu kadar makale kaleme almasının mümkün olmadığına işaret eden uzman, bu kadar çok makale yazan birisinin mesleki toplantılarda adının hiç geçmediğine dikkati çekti. Ş.B’nin kaleme aldığı makalelerin çoğunun kendi uzmanlık alanı dışında olduğunu ifade eden uzman doktor “İlk bakışta şaibe olduğunu düşündürüyor” dedi.     

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.