Çölaşan: PKK bozguna uğramıştır

ADD tarafından, ‘Bölücü teröre karşı ulusal birlik’ yürüyüşünün ardından Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde bölücü teröre, yeni Anayasaya ve asılsız Ermeni iddialarına karşı ‘Ulusal Egemenlik Buluşması’ gerçekleştirildi

Çölaşan: PKK bozguna uğramıştır
25 Nisan 2016 Pazartesi 14:34

ADD tarafından, ‘Bölücü teröre karşı ulusal birlik’ yürüyüşünün ardından Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde bölücü teröre, yeni Anayasaya ve asılsız Ermeni iddialarına karşı ‘Ulusal Egemenlik Buluşması’ gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, “Bugün Türkiye’nin iki önemli sorunu var. Biri terör, diğer yeni Anayasa tuzağı. PKK terör örgütü bugün bozguna uğratılmıştır. Yeni Anayasaya tuzağına karşı da bize görev düşmektedir” dedi.
Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Utku Reyhan ve çok sayıda kitle örgütü temsilcisi ile vatandaş katıldı. Yapılan konuşmalarda PKK terörü ve yeni Anayasa tuzağına karşı şu mesajlar verildi:
Güneydoğu Gazisi Koray Gürbüz: Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucularının tamamı şehitler ve gazilerden oluşmaktadır. Her toplumda doğruyu söyleyenler, cesurlar kadar korkaklar ve işbirlikçiler de vardır. Biz o cesurlar gibi her zaman mücadele edeceğiz.
TBB Başkanı Metin Feyzioğlu: Bizim ilk sözümüz de son sözümüz de, ‘Ne mutlu Türküm diyene’dir. Atatürk milliyetçiliğinden hiçbir zaman geri adım atmayacağız.
ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan: Bugün Türkiye’nin önünde iki önemli sorun var. Bunlardan biri terör. 1984 yılında başlatılan PKK terörü 2000’li yıllarda sonlandırılmıştı. Ancak 2002 yılında tekrar bu sorun başladı. Açılım politikalarıyla ülkemizi bölünmenin eşiğine getirdiler. Halkımız bugün PKK’nın bozguna uğratılmasında askerimiz ve polisimizle birlikte büyük görev üstlenmiştir. Bugün PKK bozguna uğramıştır. İkinci büyük sorunumuz yeni Anayasa tuzağı. Milli Meclis sistemi yerine tek adam diktatörlüğü öneriyorlar. Cumhuriyetle sorunlular. Türklüğü anayasadan çıkartacak bu zihniyetle mücadele edeceğiz.
Türk-İş Başkanı Ergün Atalay: Türk-İş bugün Güneydoğu’da birileri hendek kazarken Türk işçileri askerle ve polisle hendekleri kapatmaya devam ediyor. Türk-İş Başkanlar Kurulu 1 Mayıs’ı Çanakkale’de kutlayacak. Her gün 5 şehit haberi alırken 1 Mayıs’ta Çankkale’de olmak önemli. Türk-İş milli olan her şeyin yanında milli olmayan tüm oluşumların da karşısındadır. Vatan yoksa, ülke yoksa, ne sendika, ne dernek ne de oda vardır. Bugün Güneydoğu’da askerimiz, polisimiz mücadele ediyor. Herkes gönüllü olarak Güneydoğu’ya gitmek istiyor. Ülkeden yana, haklıdan yana olup zalimin karşısında durmak lazım.
Türk Hukuk Kurumu Başkanı Sabih Kanadoğlu: Tuzaklar arka arkaya gelmektedir. Ergenekon, Balyoz, Casusluk tuzağı, yeni Anayasa tuzağı. Sahtekarlara, yalancılara kesinlikle aldanmayınız. Bugün uyanmak zamanıdır. Partilerin çıkarlarından önce yurdun çıkarları vardır. Bu çıkarla yürekten inanmalıyız.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan: Her gün şehit haberlerinin geldiği acı günlerden geçiyoruz. Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Bu süreçte en önemli sorun terör sorunudur. Teröre karşı altı ok programında buluşmalıyız.
İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan: Bugün ülkemizde hukukun üstünlüğüne, yargı bağımsızlığına inanç kalmamıştır. Bunun için mücadele etmek zorundayız. Bunu yapmak için siyasilere büyük görev düşmektedir. Yargı bağımsızlığı olabilmesi için öncelikle siyasi iktidarların söyledikleri lafları icraata dökmeleri gerekir. Bugün terör sorunu da ülkemiz için büyük tehlike. Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkarsak bu sorunu da aşarız.
ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Nihal Kızıl: Bugün Türkiye’yi, Anayasa’yı ve terörü konuşacaktık. Ancak bayramı da konuşacağız. Bayramlarımızı unutturmaya çalışanlara karşı yanıtı halk verdi ve bayramına sahip çıktı. Gençlerimiz, çocuklarımız bayramımızı coşkuyla kutladı. Türkiye yakın bir zaman içerisinde Ergenekon, Balyoz, Casusluk kumpaslarıyla karşı karşıya kaldı. Bu kumpaslar bir bir çökmeye başladı. Şimdi pardon mu diyecekler? Ali Tatar’a, Kuddusi Okkır’a, Türkan Saylan’a ne diyecekler? 14 yıldır anti laik uygulamalar, haksızlık, hukuksuzluklar, hırsızlık yaşadık. Ne gördük terörden başka? Ne gördük ki bir şey bekleyeceğiz bu anlayışın yapacağı anayasadan!  


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.