Gökçek damacana işine giriyor

KMO Ankara Şubesi Başkanı Erkin Etike de, “Artık su kirli midir temiz midir tartışması bitmiştir. Bu dakikadan sonra Belediye Başkanı Melih Gökçek’in görevi, bizlere cevap yetiştirmek değil, burada sayılan 18 ilçedeki su kirliliğini...

Gökçek damacana işine giriyor
02 Ekim 2014 Perşembe 11:25

03GOKCEK4

Ankara'da suyla ilgili tartışma büyüyor. Tüvik-Der, Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulundu. Tüvik-Der'e destek veren Milletvekili Nazlıaka, "Gökçek, Ankara’nın şebeke suyunu temizlerken ortaya çıktı ki damacana şirketlerine yatırım yapıyor. Şu an Ankara’da 10 damacana şirketinden 4’ünü satın almış" dedi.

Tüketiciyi ve İklimi Koruma Derneği (Tüvik-Der), uzun bir süredir tartışmalara neden olan Ankara’nın suyuyla ilgili, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka suç duyurusu için Ankara Adliyesi önünde toplanan yurttaşlara destek verdi.

Ankara Adliyesi önünde yapılan açıklamaya, Kültür Sanat ve Turizm Emekçileri Sendikası, Bağımsız Kadın Platformu, Ankara Kadın Platformu, Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası da destek verdi.

Aylin Nazlıaka, “Ankara’nın sorunu Melih Gökçek’tir. Gökçek Ankara’yı davulla, zurnayla çalarak yönetiyor. Gökçek, Ankara’nın şebeke suyunu temizlerken ortaya çıktı ki damacana şirketlerine yatırım yapıyor. Şu an Ankara’da 10 damacana şirketinden 4’ünü satın almış diğerleriyle de görüşme halinde. Biz bu süreci de takip edeceğiz. Ey Melih Gökçek madem Ankara’nın suyu bu kadar temizdi, o zaman neden damacana sektörüne yatırım yapıyorsun, bu sektörü ele geçirmeye çalışıyorsun?” diye konuştu.

Tüvik-Der Başkanı Ali Çetin ise, “Ankara’nın su sorununu çözmek için şimdiye kadar zehirli Kızılırmak suyunu Ankaralılara içirmek dışında hiçbir şey yapmayan İ. Melih Gökçek, belgelere rağmen gerçeği çarpıtmaya devam etmektedir” dedi.

'LAF YETİŞTİRME, KİRLİLİĞİ AÇIKLA'

Ankara’nın suyunun içme ve kullanma suyu olarak uygunsuz olduğunun tespit edilmesi üzerine meslek odaları, “Melik Gökçek’in yapması gereken bize laf yetiştirmek değil, kirliliği nasıl gidereceği konusunda kamuoyunu aydınlatmaktır” dedi.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı tarafından, 19 Eylül tarihinde Ankara Valiliğine gönderilen yazının ortaya çıkmasıyla, Ankara suyunun içme ve kullanma suyu için uygunsuz  olarak resmen saptanmıştı. Ankara Tabip Odası, Çevre Mühendisleri Odası ve Kimya Mühendisleri Odası konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Yayınlanan resmi belgeyle beraber Ankara’nın 18 ilçesinde içme ve kullanma sularında çok sayıda kimyasal maddenin yönetmelikte belirlenen sınırların üzerinde olduğunun ortaya çıktığını belirten ATO Başkanı Çetin Atasoy, “Her şey bu kadar net iken hala bu yazının rutin bir yazı olduğu ileri sürülerek olayın ciddiyeti örtülmeye çalışılabilmektedir. Bu halkın aklıyla alay etmektir” diye konuştu.  
KMO Ankara Şubesi Başkanı Erkin Etike de, “Artık su kirli midir temiz midir tartışması bitmiştir. Bu dakikadan sonra Belediye Başkanı Melih Gökçek’in görevi, bizlere cevap yetiştirmek değil, burada sayılan 18 ilçedeki su kirliliğini nasıl gidereceğini kamuoyuna anlatmak olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Gökçek, Aydınlık'ı mahkemeye verecekmiş!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, dünkü gazetemizde yayınlanan üç bakan oğlunun gözaltına alındığı 17 Aralık günü Pursaklar'dan 6 daire aldığı haberimizle ilgli açıklama yaptı. Haberi yalanlayan Gökçek, "Bunları mahkemeye veriyorum" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun ortaya çıkan "su" raporu hakkında basın toplantısı düzenledi. Gökçek, Ankara’nın suyunun temiz olduğunu iddia etti, aksini söyleyenlerle ilgilide “ya kasıtlı ya da sazanlık” ifadelerini kullandı.  

Açıklama sonrası Gökçek'e dün Aydınlık'ta yayınlanan 17 Aralık'ta Pursaklar'da 6 daire satın aldığı haberi soruldu. Gökçek, haberimiz için “Şerefli insanlar iddialarını kanıtlarlar. Bu haberle ilgili başka diyecek bir şey yok. Bunları mahkemeye veriyorum” ifadelerini kullandı.

Aydınlık / Ankara


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.