TFF 500 bin Avroluk primden vazgeçti

A Milli Futbol Takımının, 2016 Avrupa Şampiyonası Finallerine, en iyi üçüncü olarak katılmasının ardından futbolculara ve teknik kadroya 500 bin Avro prim verileceği yönünde açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Ankara Barosu avukatlarından Sedat Vural’ın açtığı dava sonrasında bu kararından geri adım attı.

TFF 500 bin Avroluk primden vazgeçti
05 Ocak 2016 Salı 11:29

Aydınlık / Ankara

A Milli Futbol Takımının, 2016 Avrupa Şampiyonası Finallerine, en iyi üçüncü olarak katılmasının ardından futbolculara ve teknik kadroya 500 bin Avro prim verileceği yönünde açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Ankara Barosu avukatlarından Sedat Vural’ın açtığı dava sonrasında bu kararından geri adım attı. TFF, Mahkemenin yazısı üzerine, böyle bir karar alınmadığını bildirdi.
Demirören’in, futbolculara ve teknik kadroya 500 biner Avro prim verileceği yönündeki açıklaması, görsel, yazılı ve sosyal medyada 15-16 Ekim tarihlerinde geniş şekilde yer almıştı. Bu açıklama üzerine de Ankara Barosu avukatlarından Vural, 19 Ekim tarihinde TFF’nın bu kararının iptali ile ihtiyaten tedbir kararı verilmesi talebini içeren dava açmıştı. Davaya bakan Ankara 14.Asliye Hukuk Mahkemesi de TFF Başkanlığı’na, 13. Kasım’da “A Milli Futbol Takımının 2016 Avrupa Şampiyonası Finallerine en iyi üçüncü olarak katılmasından dolayı Futbolcular ve Teknik kadroya 500 bin Avro verilmesi hakkında herhangi bir karar alınıp alınmadığı, alınmışsa karar örneğinin çıkartılarak mahkememize gönderilmesi rica olunur” yönündeki müzekkereyi gönderdi.
TFF de 21 Aralık’ta mahkemeye, “A Milli Futbol Takımının 2016 Avrupa Şampiyonası Finallerine en iyi üçüncü olarak katılmasının belli olmasının akabinde Federasyon Yönetim Kurulunca Futbolcular ve Teknik kadroya 500 bin Euro verilmesi hakkında herhangi bir karar alınmadığını bilgilerinize sunarız” yazısını gönderdi.
Sedat Vural ise yaptığı açıklamada, “Açtığım prim iptal davası toplumun adaletsizliğe ve keyfiliğe karşı vicdan çığlığı oldu... Bu çığlık toplumsal vicdan olarak karşılığını aldı. Kamu işlem ve adaletin toplumsal vicdanda karşılığının bulunması zorunluluğu bu dava ile kanıtlandı. Bilinsin ki; kamusal kaynaklar keyfi özel çıkarlar için değil, kamu yararına kullanılır. Gerçek onur, ülkeleri adına görevlerini yaparken, çıkarsız hizmet etmektir. Keşke bu onuru, verilecek primi kabul etmeyerek, teknik kadro ve futbolcular yaşatsaydı bizlere. Vatan için çıkarsız görev yapmanın gerçek ulusal onur olduğunu; gelecek kuşaklara kendilerini de yücelten saygın bir miras olarak bırakabilselerdi” dedi.
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.