Vatan Partisi zor günlerin partisidir

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, konuşmasında Vatan Partisi'nin Türkiye'nin zor günlerinden kurtuluşunu sağlayacak parti olduğunu, Türkiye'nin üreterek ve birleşerek Milli Hükümet'e yürüdüğünü söyledi.

Vatan Partisi zor günlerin partisidir
06 Haziran 2015 Cumartesi 13:54

Doğu Perinçek'in konuşmasında özetle şu ifadeler yer aldı:
VATAN PARTİSİ ZOR GÜNLERİN PARTİSİDİR
Türkiyemiz zor günlere girmiştir. Vatan Partisi zor günlerin partisidiri. Türkiye'nin bu zor günlerden çıkışının çözümünün partisidir. Büyük çıkmazlardan büyük çözümler üretilir. Mustafa Kemal'in halkçı, aydınlanmacı programıyla büyük çıkışını yapacak. Sizler bu büyük çıkışın öncülerisiniz. Siyasette artık bombalar, mayınlar konuşuyor. Kaybettiğimiz yurttaşların ailelerine başsağlığı diliyoruz. Ama bu bombalar bize ne söylüyor? Bu bombaların bize ne getirdiğini görmemiz gerekiyor. Büyük kışkırtma bu bombalarla. Canımız Kürt yurttaşlarımız bombalarla kışkırtılıyor. Amerika tarafından bir kriz ortamının nasıl yönlendirildiğinin önemli işaretli bunlar. Burada bütün milletimize güveniyoruz.
BORÇLANMA EKONOMİSİ BİTTİ
Zor günler, ekonomide zor günler. Tayyip Erdoğanların borçlanma ekonomisi bitti. Bütün milleti çiftçisinden, esnafından, işçisine kadar borçlandılar. Seçimden sonra krizin derinleşeceği görülüyor. İtiraf ediyorlar: İflas ettik diyorlar. Türkiye'yi borç batağından çıkaracak olan Vatan Partisi'dir. Borç batağından üretim ekonomisine geçeceğiz.
AKP VE CHP, TÜRK MİLLETİNE SAVAŞ AÇTI
Bir AKP-CHP koalisyonu tezgahlanıyor. Kucaklarına da HDP'yi veriyorlar. Sistemin babalarının, başta Amerika programı budur. Bugün HDP en zenginlerin, dolar borsa vurguncularının parlattığı ve meclise sokmak istediği bir Parti. HDP'ye verilen oylar AKP'nin suç ortaklığına verilen oylardır. Açılımı beraber yapmadılar mı? Türkiyemizin bir bölümünde ayrı bir otorite kurmadılar mı? Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz. Bu büyük bir tarihsel gerçektir. Kürt yurttaşlarımız da bunu söylüyorlar: PKK devlet kuramaz. Devlet kurmak tarihsel bir birikimin işidir. PKK bir bölgenin mal ve can güvenliğini sağlayamaz. Zaten kendisi mal ve can güvenliğinin düşmanıdır. Bölgede yaşayan halklara karşı 2. İsrail projesidir bu. Güneyde yahudi İsrail var. PKK eliyle sözde müslüman 2. İsrail kurmak istiyorlar. Türk milletini anayasadan çıkarmak, Türk milletine savaş açmak demektir. AKP ve CHP, Türk milletine savaş açmışlardır. Vatan Partisi, Türk milletinin birbirine savaş açmasına karşı bütün yurttaşlarımızın koruyucusudur, kalkanıdır. Özerklik demek, sen benden değilsin, benden ayrısın demektir. Yani millette eşitlenen büyük Türkiye halkını bölmektir. Biz bu Cumhuriyet'i bir devrimle kurduk. Bu devrimi kuran halk, Türk milletidir.
VATAN PARTİSİ MİLLİ HÜKÜMET GÖREVİNİ ÜSTLENDİ
Halkın güçlü devletini kuracağız. Örgütlü toplumu, özgür halkı kuracağız. Halkımızın güçlü devletinin işlerini Vatan Partisi yapmaya başlamıştır. Vatan Partisi milli hükümet görevini üstlendi omuzlarına ve hükümetin yapamadıklarını yapmaya başladı. Batı Asya Birliği'ni kurduk. Suriye Cumhurbaşkanı Esad'la görüştük. Bölgemize bakışta aynı noktadayız. Sınırlardan Tayyip Erdoğan'ların teröristleri geçmeyecek. Sınırlardan ticaret geçecek, kardeşlik geçecek. Suriye ile Türkiye güvenliklerini birlikte kuracak. Türkiye'de bir tane yobaz terörist ya da bölücü terör örgütü bırakmayacağız. Burada anlaştık. Irak, İran, Azerbaycan, Lübnan, Tunus. Tüm bu ülkelerle görüşüyoruz.
PKK SİLAHLARI YERE ATACAK
Hükümet olduğumuz zaman söz veriyorum. Balkonlar, pencereler bizi duysun. PKK silah bırakacak, silahları yere atacak. Bunun için Kürt yurttaşlarımızı örgütlüyoruz. Örgütlü bir toplumla bu sorunlardan çıkacağız. Göreceksiniz, Türkiye birkaç yılda bu sorunlardan Milli meclisle çıkacaktır.
OY NAMUSTUR, NAMUS SATIN ALINAMAZ
Arslanlı Yol'a girdik. Arslanlı Yol iktidar yoludur. Arslanlı yol çelenk koyma yolu değildir. Vatan Partisi'ni Meclis'e taşımak Türk milletinin öncelikli görevidir. Vatan Partisi; MHP'yi de CHP'yi milli saflara çeker. CHP'ye verilen oylar AKP - CHP hükümetine gidiyor. Vatan Partisi'ne verilen oylar milli hükümete gidiyor. Türkiye, merkezinde Vatan Partisi'nin olduğu bir milli hükümete gidiyor. Bu sürece vicdanımızla, gönlümüzle katılacağız. Vicdanımızın gösterdiği partiye vereceğiz. Oy namustur, namusta pazarlık olmaz. Namusta rakam olmaz, ücret olmaz. Namus satın alınamaz. Hakkari'den Edirne'ye namuslu Türkiye halkı namusunun sözünü dinleyecek. Birleşen Türkiye'ye oy verecek.


14:45
Doğu Perinçek: "Özerklik, Kürt yurttaşlarımıza 'başkası' demektir."14:40
Doğu Perinçek Çorlu'da: "Amerikan silahıyla kan gelir."14:10
Kırklareli Milletvekili adayı Nuriye Üstündağ yurttaşlara sesleniyor14:05
Erdal Demirkıran açılış konuşması yapıyor14:00
Miting, Gençliğe Hitabe ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı13:55
Yerel sanatçı Mustafa Ozan'ın türkülerine yurttaşlar eşlik ediyor
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
aydın - 5 yıl önce
türk vatanı,türk milleti,atatürk cumhuriyeti ve aydınlanma için oyumuz vatan partisine m.kemal'in askerlerine.
silivride ödenen ergenekondan çıkış bedelleri için, ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır mücadelesini veren,silivride 6 yıl ergenekon bedeli ödeyen doğu perinçek için, amerikan askerinin başına çuval geçiren verdiği mücadeleyle destanlar yazan tgb için,tek ve gerçek millici kanal ulusal kanal ve yıllardır verdiği milli mücadele için oyumuz vatan parti̇si̇ne.
akp-cemaat kumpaslarının cumhuriyet yıkıcılığının hesabını sormak için,emperyalizmin yarı sömürgesi olmaktan ve gerici bölücü işbirlikçilerinden kurtulmak tam bağımsız türkiye için,yerli ve milli olanlar vatanseverler tarafından ankaradan yönetilmek için bu uğurda verilen mücadeleler ve ödenen bedellere teşekkür etmek için,barajlı siyasi mücadeleyi aşan milli mücadeleye devam etmek için oyumuz vatan parti̇si̇ne. mevzubahis vatansa,gerisi teferruattır.
Avatar
Doğu - 5 yıl önce
maşalah çok büyük kalabalık nazar değmesin
Avatar
Korhan - 5 yıl önce
bunca kalabalık sandığa neden yansımadı acaba ? mesela adana mitingine gelenlerin onda biri vatan'a oy verseyi, sonuç bambaşka olurdu...
Avatar
enginkemalkatılmış - 5 yıl önce
enginkemalkatılmışvatanpartiliyim bayburttayım