Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek uyardı: PKK silah dağıtıyor

Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, Türkiye’nin ciddi bir tabloyla karşı karşıya olduğunu belirterek ‘Bölgedeki yurttaşlarımızdan aldığımız bilgiye göre PKK silah dağıtmaktadır’ uyarısında bulundu

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek uyardı: PKK silah dağıtıyor
07 Nisan 2015 Salı 09:23

Aydınlık / Ankara 

VATAN Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ankara’da düzenlediği basın toplantısında “Türkiye bir istikrarsızlık operasyonuyla mı karşı karşıya?” sorusuna yanıt verdi. PKK’nın Güneydoğu’da halka silah dağıttığını açıklayan Perinçek, dün düzenlediği basın toplantısında son günlerde yaşanan terör olayları, Fenerbahçe otobüsüne yönelik saldırı ve PKK’nın faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdi. “Güneydoğu bölgemizdeki yurttaşlarımızdan aldığımız bilgiye göre PKK silah dağıtmaktadır” bilgisi veren Perinçek, “Bizzat Kürt yurttaşlarımız bizi uyarıyor. Biz de Vatan Partisi olarak bütün milletimizi Türkiyemizi, ayağı bu topraklara basan bütün yurttaşlarımızı uyarıyoruz” dedi. 

Türkiye’nin ciddi bir tabloyla karşı karşıya olduğunu kaydeden Perinçek, PKK’nın silah dağıtmasını, Fenerbahçe otobüsüne saldırıyı, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesi olayını ve ülke genelinde yaşanan elektrik kesintisini birlikte değerlendirmek gerektiğini dile getirdi. 

TÜRKİYE’NİN DİSİPLİNE İHTİYACI VAR’ 

Türkiye’nin ekonomik kriz içinde olduğunu hatırlatan Perinçek, “Bu yıl acil olarak ödenmesi gereken 250 milyar dolara yakın bir borç var. Türkiye bir sancının içindedir. AKP hükümeti artık ekonominin çarkını çeviremiyor. Yarın insanlarımız evine ekmek götürememe, işten atılma, tarlasına gübre atamama tehdidiyle karşı karşıyadır. Bu zeminde Türkiye’nin bir disiplin ihtiyacı vardır” diye konuştu. 

SİLAH DAĞITAN ÖRGÜT HÜKÜMET ORTAĞI’ 

Doğu ve Güneydoğu bölgesinde PKK’nın dağıttığı silahın Amerikan silahı olduğunu ifade eden Perinçek şunları söyledi: “Silahı dağıtan da Amerika’dır. PKK da onun piyonudur, maşasıdır. Stratejik piyon göreviyle o silahları dağıtmaktadır. O zaman ABD’nin halkı ezen, zorba devlet senaryosunda PKK’ya bir rol verildiği apaçık ortadadır. Zaten seçim düzleminde de bunu görüyoruz. Silah dağıtan PKK, aynı zamanda Meclis’e taşınıyor. HDP’nin Amerika bağımlısı mevcut hakim güçler tarafından nasıl parlatıldığını ve barajı aşması için nasıl bir gayret gösterildiğini bütün kamuoyu izlemektedir. PKK’nın hükümet ortağı yapılması son derece ciddi bir olaydır. Silah dağıtan örgüt hükümet ortağı yapılıyor. Türkiye bir kaosun içine götürülürken, bu kaos Meclis’e ve hükümetin merkezine kadar taşınmaktadır.” 

DARBE SİNYALİ Mİ? 

Amerika’nın PKK’ya silah dağıttırdığını bunun da kamuoyundan gizlendiğini ifade eden Perinçek şunları söyledi: “Bu silah dağıtan PKK, hükümet ortağı yapılmak için, Meclis’e yüzde 10 barajı aştırılarak taşınıyor. Buradan iç savaşlara kadar giden kargaşalıklar, istikrarsızlaştırmalar, o istikrarsızlaştırma ortamlarında darbeyi Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kucağına bırakmak çıkar. TSK’ya güveniyoruz. TSK, Amerika’nın senaryolarına kesinlikle teslim olmayacaktır. Bunu çok iyi biliyoruz. Millet-Ordu beraberliği önümüzdeki dönem tekrar gündemdedir. Türkiye, demokratik yollardan bu karşılaştığı tehlikeyi göğüsleyecektir. Vatan Partisi göreve taliptir ve milletimizden yetki istemektedir. Vatan Partisi bu süreci görüp cevap vermektedir. Diğer partileri de sorumluluğa davet ediyoruz. Bugün bir Türkiye cephesi oluşturmanın zamanıdır. Amerika’nın PKK eliyle Doğu’da silah dağıtmasına karşı bir milli cephe, Türkiye cephesi kaçınılmazdır.” 

SİLAHIN MARKASINI BIRAK ERDOĞAN’INKİNE BAK!’ 

Perinçek, “PKK’nın silah bırakacağı, silahlı mücadeleyi sonlandıracağı iddiaları var. Siz aksine PKK’nın halkı silahlandırdığını söylüyorsunuz. Bu bilgiyi hangi yerel kaynaklardan öğrendiniz?” sorusuna da “Bu doğrudan doğruya Güneydoğu’daki yurttaşlarımızdan aldığımız kesin bilgidir. Bir rivayet değil. Bir bölgeden de değil, Güneydoğumuzun çeşitli yörelerinden, illerinden aldığımız bilgilerdir. Silah dağıtan bir örgütü, silahsızlanma masallarıyla Türk milletini aldatmaya kalkıyorlar. Bu silahların markasından daha önemli olan Tayyip Erdoğanların markasıdır. Üzerinde BOP yazıyor. Bir enstrüman markasıdır” karşılığını verdi. 

FENERBAHÇE TÜRKİYE’DİR’ 

Perinçek, “Türkiye’de darbe olması için kışkırtma planı mı yapılıyor?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Olağan dönemlerde görülmemiş olaylarla karşılaşıyoruz. Fenerbahçe’nin otobüsü kurşunlanıyor. Fenerbahçe Türkiye demektir. Galatasaray ve Beşiktaş da orada aynı saldırıya maruz kalabilirdi. Bir savcımız görevini yaparken makamında saldırıya uğruyor ve hayatını kaybediyor. Türkiye’de adalet, savcılar, yargıçlar can tehlikesi altındaysa sokakta gezen yurttaş da aynı tehlike altındadır. Elektrik kesiliyor. Türkiye tarihinde görülmemiş bir olay. Ve en önemlisi PKK’nın silah dağıtmasıdır. Bu tabloya baktığınızda bunları olağan görmek mümkün değil.” 

KANDİL’E BEYAZ BAYRAK ÇEKTİRECEĞİZ’ 

Türkiye’nin çaresiz olmadığını belirten Perinçek, “Halka dayanan güçlü bir devletle Türkiye bu krizden çıkacaktır, tekrar Atatürk rotasına girecektir. Türkiyemizi devletsiz bırakan sürece halka dayanan güçlü bir hükümetle cevap vereceğiz. Bu cevap kesindir. Bu cevap olacaktır. Vatan Partisi şu anda bu cevabı örgütlemektedir. Milletimize buradan çağrı yapıyoruz. Bu gidişin farkında olan bir tek Vatan Partisi’dir. Vatan Partisi milletine sadık, milletine bağımlı, milletine sorumludur. PKK’ya, Kandil’e beyaz bayrak çektireceğiz. Milletimize bunu vaat ediyoruz. Bugün silah dağıtan PKK’ya biz beyaz teslim bayrağı çektireceğiz. Hem kendi devletimizin güçlerine dayanarak halkımızla birleşerek, hem de bu ülkelerle işbirliği yaparsak PKK diye bir şey kalmaz. Buradan Güneydoğu halkımıza da sesleniyoruz, artık bu sürecin şakası yok.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hakkı - 5 yıl önce
cumhuriyeti yıkmak için son rutuşlar.Allah sonumuzu hayıreylesin...