Teröre karşı Türkiye cephesi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bütün siyasi partileri ayrım gözetmeden bölücü teröre karşı Türkiye Cephesi’nde birleşmeye çağırdı. Perinçek, ‘Bütün dünya bilmelidir ki, Cumhuriyetimizi yıkacak ve vatanımızı bölecek bir güç tanımıyoruz’ dedi

Teröre karşı Türkiye cephesi
02 Ağustos 2015 Pazar 12:52

Aydınlık / Ankara
Vatan Partisi, yurttaşlara ve bütün partilere, “Bölücü teröre karşı Türkiye Cephesi’nde birleşme” çağrısı yaptı. Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu, dün İl Başkanlarıyla birlikte Ankara’da millete ve bütün partilere bir çağrı yaptı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in açıkladığı o tarihi çağrıda şu ifadelere yer verildi:

SARAY SAVAŞI DEĞİL VATAN SAVAŞI
“Büyük Türk milleti, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin PKK ve IŞİD gibi bölücü ve yobaz terör örgütlerine karşı iç ve dış cephede yürüttüğü mücadele, vatanımızın bütünlüğü, bağımsızlık ve barış için hayatî önemdedir. Bu savaş, “saray savaşı” değil, vatan savaşıdır. Edirne’den Van’a kadar bütün yurttaşlarımızın yüreği Mehmetçikle birlikte çarpmaktadır.

AÇILIM İFLAS ETTİ
AKP-PKK ortaklığının ABD güdümündeki “Kürt Açılımı”, barış getirmemiş, ülkemizi kanlı süreçlerin içine itmiş ve iflas etmiştir. Türkiyemiz, teröre karşı mücadelede yeni bir döneme girmiştir.

PKK / PYD ABD’NİN KARA GÜCÜ
Washington yetkililerinin de itiraf ettikleri üzere, PKK/PYD terör örgütü ABD’nin “kara gücü”dür. Bu durumda, bölücü teröre karşı mücadele, ABD’nin Güney sınırımızda İsrail ile birlikte sözümona “Kürt Koridoru” açma girişimine karşı mücadele ile iç içe geçmiştir. İncirlik üssünün açılması başta olmak üzere, ABD’ye verilen her olanak, bölücü terörün güçlendirilmesinden başka bir şeye hizmet etmeyecektir.

BAŞARI İÇİN KOMŞULARLA İŞBİRLİĞİ ŞART
Artık apaçık ortaya çıkmıştır ki, ABD’nin güney komşularımıza karşı 25 yıldır yürüttüğü savaş ve yıkıcılık, Türkiyemizin toprak bütünlüğünü ve bağımsızlığını da hedef almaktadır. Bu durumda, Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Lübnan ile güvenlik ve ekonomik gelişme amacıyla işbirliği yapmak, bölücü ve yobaz terörüne karşı kalıcı başarı için şarttır. Vatan Partisi, Batı Asya Birliği’ni hayata geçirmek amacıyla yürüttüğü çalışmaları başarıyla sürdürmekte ve milletimizin değerlendirmesine sunmaktadır.

TÜRK DE BİZİZ, KÜRT DE BİZİZ, HEPİMİZ TÜRK MİLLETİYİZ
ABD ve İsrail’in stratejik piyonu olan bölücü teröre karşı mücadeleyi kesin sonuca ulaştırmak için, devletin ve milletin bütün imkanlarını seferber etmek, bugün yakıcı millî görevdir. Bu amaçla, başta Güneydoğu bölgemizde yaşayan insanlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, bütün yurtta Kürt yurttaşlarımızı bağrımıza basmak ve teröre karşı seferber etmek, millî birliğimiz için önceliklidir. Türk de biziz, Kürt de biziz, hepimiz Türk milletiyiz.

TÜRKİYE CEPHESİNDE BİRLEŞELİM
Vatan Partisi olarak, bütün siyasal partileri hiçbir ayrım gözetmeden bölücü teröre karşı Türkiye Cephesi’nde birleşmeye çağırıyoruz. Bütün dünya bilmelidir ki, Cumhuriyetimizi yıkacak ve vatanımızı bölecek bir güç tanımıyoruz.
Türkiye’nin bölücü teröre ve arkasındaki emperyalist devlete karşı tarihî mücadelesi başlamıştır. Bu mücadelenin bütün milletimizi birleştirmesi, daha tutarlı program ve siyasetlerle yürütülmesi herkesin görevidir. Kesin başarı için, bu topraklarda yaşayan her yurttaş ve her örgüt sorumludur. Türk milleti olarak bu zorlu süreçten büyük kararla çıkacağız. Cumhuriyetimizi ve halkımızı yeniden Atatürk Devrimi temelinde örgütleyeceğiz.
Vatanımızı bütünleştirecek ve Üretim Ekonomisini kuracak bir Millî Hükümet, ülkemizin ufkundadır. Vatan Partisi, Millî Hükümette sorumluluk ve görev üstlenerek milletimizin bağımsızlık ve demokrasi davasına hizmet etmeye hazırdır.
Hiçbir güç, Türk milletinin bağımsız ve özgür yaşama kararı kadar kuvvetli değildir.”

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehmet - 5 yıl önce
Yahu siz nasil insansiniz dhkp c teror orgutu degilmi demirtas pkk ya siz dhkp c ye teror orgutu demiyorsaniz kim inanir size akillilar inandirici olun insanlar size ve soylediklerinize belki inanir bu kafa ile olmaz...