Teröre karşı seferberlik

Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek, teröre karşı ülke çapında seferberlik ilan ettiklerini açıkladı. Perinçek, 6 maddede sıraladığı programda şu vurguları yaptı: Komşu ülkelerle işbirliği, ABD-İsrail koridoru girişiminin bozguna uğratılması ve Adana ile Diyarbakır üssünün ABD uçaklarına kapatılması

Teröre karşı seferberlik
02 Temmuz 2016 Cumartesi 11:28

Seda Akyüz

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek “Teröre kesin çözüm, devletçe ve milletçe topyekün mücadele” başlığı altında partisinin “Milli Dayanışma Programı”nı açıkladı. Yurdun dört bir yanında seferberlik ilan ettiklerini vurgulayan Perinçek, mücadele programı için hazırladıkları bildirilerin Edirne’den Yüksekova’ya bütün yurttaşlara ulaşacağını ifade etti.
Doğu Perinçek’in, partisinin İstanbul Beyoğlu’ndaki il binasında dün düzenlediği toplantıya USMER Başkanı Emekli Tümamiral Soner Polat da katıldı.

‘VATAN SAVAŞI AĞIRLIKLA GÜNEY SINIRLARIMIZDA’
Türkiye’nin bugün millet ve devlet olarak ABD emperyalizminin bombalarına göğüs germekte olduğunu söyleyen Perinçek, “Ordumuz, polisimiz ve köy korucularımız, bölücü terör örgütünü Yüksekova’dan Nusaybin’e kadar hendeklere gömmüştür. PKK ile birlikte ABD’nin planları da hendeklere gömüldü. Artık Vatan savaşımızın ağırlığı, güney sınırımızdadır” dedi ve “Bölücü ve yobaz terör örgütleri Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde üslenmiş bulunuyorlar. ABD ve İsrail’in bu örgütleri kullanarak Barzanistan’dan Doğu Akdeniz’e uzanan bir koridor açma ve orada bir devletçik oluşturma girişimi, Türkiyemiz için öncelikli tehdittir. Küresel boyuttaki bu tehdit, sıradan tavırlarla durdurulamaz. Vatan bütünlüğümüz için, devlet ve milletçe topyekûn mücadele zamanı gelmiştir” tespitlerinde bulundu.

İŞTE VATAN PARTİSİ’NİN MİLLÎ DAYANIŞMA PROGRAMI
Perinçek, parti olarak önceliklerini şöyle sıraladı:
1. Devletin ve milletin birliğini güçlendirmek. Halk ile ordu ve polis arasındaki bağları pekiştirmek. Vatan Savaşı veren Türk Ordusuna, komutanlarına ve polisimize karşı bozguncu propagandayı etkisiz kılmak. ABD’nin Türkiye’de bölücü teröre teslim olacak bir hükümet kurma planına karşı en geniş cepheyi oluşturmak.
2. Bölücü ve yobaz terörüne karşı Suriye, Lübnan, Irak, İran, Azerbaycan, Mısır ve Rusya ile işbirliği için, her düzlemdeki yapıcı faaliyetleri sonuca ulaştırmak. Batı Asya ülkelerinin her alanda ortak harekâtıyla Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki terör üslerini bütünüyle temizlemek. Güney sınırımızda ABD-İsrail Koridorunun açılması girişimini bozguna uğratmak.
3. Emperyalizmin bölünmeyi dayatan ekonomik tehditlerine karşı millî direnci güçlendirmek amacıyla Üretim Ekonomisinin kurulması için çalışmak.
4. ‘Türk milletini Anayasa’dan çıkartmak, özerklik, cemaatlere yaşam tarzı özgürlüğü, müftülere nikâh kıyma yetkisi ve Başkanlık Rejimi’ gibi milleti bölen girişimlerden vazgeçilmesini ve Atatürk Devrimi karşıtlığına son verilmesini sağlamak.
5. Bölücü terör örgütünü temsil eden HDP’nin derhal kapatılması ve bölücülük suçu işleyen HDP milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması için yasal süreçleri sonuca ulaştırmak.
6. Suriye’nin kuzeyinde ABD-İsrail koridorunun açılması amacıyla kullanılan İncirlik Üssü’nü ve Diyarbakır Üssü’nü ABD uçaklarına ve askerine kapatmak.
Mücadele programından zaferle çıkacaklarını ekleyen Perinçek, “Vatan Savaşı’ndan Millî Hükümet’le çıkacağız. Türkiye, Atatürk Devrimi rotasına girecektir. Her savaşta olduğu gibi gündem, kahraman olma gündemidir. Vatan Partisi, kahramanların partisidir. Türkiye’nin bütün kahramanlarını görev almaya çağırıyoruz” diye konuştu.

‘ABD, IŞİD’İ PKK İÇİN KULLANIYOR’
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Perinçek, “İslam adı altında kanlı eylemler yapan IŞİD’in son saldırısının ardından bazı kesimler, İslam’ın doğru anlatılmadığını belirterek bir tartışma başlattı. Sizce sorun sadece İslamiyet’in doğru anlatılmaması olabilir mi?” sorusuna şu yanıtı verdi: “IŞİD İslam bayrağı altında, ancak İslam’la hiçbir ilgisi olmayan bir faaliyetin içindedir. Siz IŞİD’in Amerika’ya veya İsrail’e karşı eylemi olduğunu gördünüz mü? Sürekli olarak ABD ve İsrail’in gösterdiği hedefleri vuruyorlar. Yalnız şuna işaret etmek gerekiyor; Türkiye’nin dikkatini IŞİD’in üzerine çekmek isteyen bir Batı faaliyeti var. ‘Sizin düşmanınız IŞİD, sakın PKK ile uğraşmayın’ diyorlar. Hatta ‘Türkiye IŞİD’e karşı PKK ve PYD ile işbirliği yapsın’ deniliyor. Bugün hedefi doğru saptamak gerekir. ABD ve İsrail, IŞİD’i, PKK ve PYD’nin önünü açmak için kullanıyor.”

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.