‘Saldırıyı püskürtecek atağı başlatacağız’

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan, eski TBMM Başkan Vekili Uluç Gürkan ve eski Ulaştırma Bakanı Enis Öksüz, TBMM’de başlayacak bölücü ve gerici anayasa çalışmalarına karşı milli güçlerin el ele verip direniş göstermesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

‘Saldırıyı püskürtecek atağı başlatacağız’
29 Ocak 2016 Cuma 13:26

İstihbarat Servisi

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan, eski TBMM Başkan Vekili Uluç Gürkan ve eski Ulaştırma Bakanı Enis Öksüz, TBMM’de başlayacak bölücü ve gerici anayasa çalışmalarına karşı milli güçlerin el ele verip direniş göstermesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Öksüz, kısa zamanda bir çalışma başlatacaklarını ve bunu millete duyuracaklarını söyledi. Aydınlık’a konuşan isimler “yeni anayasa”nın getireceği sonuçlara karşı da uyarılarda bulundu.

MİLLİ GÜÇLER DİRENECEK
Eski TBMM Başkanvekili ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan: Meclis’teki partiler yeniden anayasa mesaisi ile görevlendirildi. Partilerin bu konudaki itirazsız birliktelikleri, dayatma merkezinin kararlılığını gösteriyor. TBMM’nin 23. ve 24. dönemlerinde milli güçlerin durdurduğu sözde ‘sivil anayasa’ projesi tekrar diriltilmek istenmektedir. Vatandaşlarımızın Türk kimlikleri, Atatürk’ün devrim yasaları, ülkemizin bölünmez bütünlüğü tehdit edilmektedir. Kuvayi Milliye ile temellenen Gazi Meclis’in devlet hayatımızdaki seçkin yeri yok edilmek istenmektedir.
Bu saldırılar, demokrasiye aşık Türk evlatlarının vatan ve millet sevgisiyle elbette tekrar geri püskürtülecektir. Bugün artan gayrımilli tehditlere karşı milli güçlerin el ele bir direniş ortaya koyması kaçınılmaz görevdir.

AKP’NİN YOLLARI TIKANACAK
Eski TBMM Başkanvekili Uluç Gürkan: Yeni anayasa talebinin temel gerekçesi cumhuriyetin laik demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olarak tanımlanan niteliğini değiştirmek ve Türkiye’yi İslami temelde çok uluslu bir yapılanmaya yöneltmektir. Muhalefet bu konuda tavrını koymalıdır. ‘Yeni anayasa ihtiyaç değildir. Sadece yargı bağımsızlığını zedeleyen hükümler değiştirilmelidir’ diyerek AKP’nin bütün önerilerine yolu tıkamalıdır. Bu konuda toplumsal seferberlik gerekiyor.
Toplumu uyandıracak her türlü çalışma içinde olunmalıdır. Toplantı, panel, açıklama... Tam bir seferberlik. Demokrasinin sağladığı her imkandan yararlanmak gerek.

MİLLETİMİZ ÇALIŞMALARDAN HABERDAR OLACAK
Eski Ulaştırma Bakanı Enis Öksüz: Artık 82 anayasası kalmamıştır. ‘Dikta anayasası’ lafını sırtından atmış olan anayasayı, ‘dikta’ lafıyla örterek kötü niyetli bir çalışma yapılıyor. MHP’nin ‘asla yan yana gelmem’ dediği PKK partisiyle şimdi nasıl bir araya geleceğini merak ediyorum. AKP’nin amacı tek sesli, anti demokratik bir hakimiyet. Türk milletinin servetine de, devletine tek başına sahip olabilmek ve yönetmek arzusu apaçık ortada. Buna mani olmak gerekmektedir. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Buna karşı bir çalışma yapacağız. Milletimiz çalışmalardan haberdar olacak.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.