PKK destekçisine İncirlik kapatılsın

Partisinin İstanbul İl Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ‘Bölücü Teröre Karşı Mücadele’ ile ilgili aldığı 11 maddelik kararı kamuoyuna sundu.

PKK destekçisine İncirlik kapatılsın
23 Şubat 2016 Salı 12:31

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek partisinin İstanbul İl Merkezinde gerçekleştirdiği basın açıklamasında, Vatan Partisi Başkanlık Kurulu’nun “Bölücü Teröre Karşı Mücadele” ile ilgili aldığı 11 maddelik kararı kamuoyuna açıkladı. Vatan Partisi’nin açıkladığı 11 maddelik kararda hendek savaşının, koridor savaşına doğru kaydığı ifade edilerek İncirlik Üssü’nün ABD uçaklarına yasaklanması da yer alıyor. İşte 11 Maddelik Bölücü Teröre Karşı Mücadele eylem planı:
1) PKK hendeklere gömülüyor. PKK, hendek değil, kendisine mezar açmıştır. Ve şimdi o hendeklerde yatmaktadır. Henüz girilmeyen hendekler de sıradadır . O hendekler de PKK’ya mezar olacaktır.
2) Vatan Savaşı, Hendek Savaşından Koridor Savaşına doğru genişliyor. Bölücü Terör Örgütü, Irak topraklarındaki Kandil üssünden yönetiliyor ve destekleniyor. Öte yandan aynı zamanda Suriye’nin kuzeyinden ABD ve İsrail güdümündeki güçler tarafından da destekleniyor. Bu durumda Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırtına toplarıyla PKK/PYD yığınağını bombalamıştır. Artık cephe, Hendek Savaşından Koridor Savaşına doğru genişlemektedir.
3) ABD, Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD’nin arkasında olduğunu resmen açıklamıştır.Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PYD’yi Koridor’da bombalaması üzerine ABD,bölücü terör örgütü PKK/PYD ile aynı mevzide olduğunu ilan etmiştir. Beyaz Saray yetkilileri, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bombardımanı durdurmasını, PKK ile yeniden “barış” görüşmelere başlanmasını ve Bölücü Anayasanın Meclisden geçirilmesini istiyor. ABD yöneticileri, PYD’yi güvenilir müttefik olarak gördüklerini resmen bildiriyorlar.
4) Bölücü Teröre karşı mücadele ile Bölücü Terörü üzerimize süren ABD’ye karşı mücadele bütünleşiyor. Yakın zamana kadar PKK’ya karşı mücadele, ABD’nin piyonlarına karşı mücadele idi. Ancak savaşın Koridora genişlemesinden sonra, artık ABD de eylemli olarak karşı cephede yer almaktadır.
5) Türkiye’nin Bölücü Teröre karşı mücadelesi, Suriye’nin ve Irak’ın vatan bütünlüğü mücadelesi yanında İran’ın bağımsızlık mücadelesiyle aynı cephede birleşiyor.
6) ABD, İncirlik’te konumlanan uçaklarıyla bölgede PKK/PYD Terör Örgütünü ve Yobaz Terör örgütlerini destekliyor.
7) Bugün Türkiye, Batı Asya’da ABD müdahalesine karşı mücadelenin merkezine oturmaktadır. Dün cephenin merkezinde Suriye vardı. Şimdi cephenin odağı Türkiye’ye doğru kayıyor. Bu gelişme, kuşkusuz bölge güçleri açısından, hatta dünya güçleri açısından yeni siyasetleri de gündeme getiriyor.
8) Artık ABD savunma halindedir, inisiyatif bölge ülkelerine ve Türkiye’ye geçmiştir. Türkiye, taarruz koşullarını yakalamıştır. Suriye’nin başarısı, İran’ın direnmesi, Rusya’nın bölge ülkelerinin mücadelesine katılması ve Türkiye’nin PKK’yı hendeklere gömmesi üzerine, ABD savunmaya geçmiştir. Artık inisiyatif bölge ülkelerinde ve Türkiye’dedir. Kuvvet dengesi, ABD’ye karşı mücadele eden ülkelerden yanadır. Taarruz için koşullar elverişlidir.
9) Bölücü Teröre karşı mücadelenin kesin zaferi için, Türkiye bölgemizde ve dünyada ABD’ye ve İsrail’e direnen ülkelerle işbirliği yapmalıdır ve İncirlik üssü ABD uçaklarına kapatılmalıdır.
10) Bölücü teröre ve arkasındaki ABD’ye karşı bütün milletimizi, ayrım yapmadan bütün siyasal partileri, sendikaları, meslek odalarını, kitle örgütlerini Türkiye Cephesinde kenetlenmeye çağırıyoruz..
11) Vatan Partisi, vatan bütünlüğü ve üretim ekonomisi için gerekli ittifakları sağlayacak ve Türkiyemizi yeniden Atatürk Devrimi temelinde örgütleme görev ve sorumluluğunu yerine getirecektir. Bugünkü AKP yönetimi, bölge ülkelerine ve Türkiye’nin olası müttefiklerine düşmanlık yaparak, ülkemizin ABD ve İsrail tarafından bölünmesi planına fırsat veriyor. Bu durumda Vatan Bütünlüğü ve Üretim Ekonomisi için bir Milli Hükümetin kurulması hayati önemdedir. Vatan Partisi, bu amaçla üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.