Perinçek’ten üniversitelilere yeni anayasa konferansı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Bahçeşehir Üniversitesinde öğrencilere yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili bir konferans verdi.

Perinçek’ten üniversitelilere yeni anayasa konferansı
08 Şubat 2016 Pazartesi 11:04

İstihbarat Servisi
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Bahçeşehir Üniversitesi’nde, yeni anayasa girişimi konusunda gençlerle bir araya geldi. Perinçek, “Yeni anayasa hendeklere gömülen PKK’yı o hendekten çıkarmaktır. Gençlik ve halk el ele bu girişimi bozguna uğratacağız” diye konuştu.

PKK’YA HENDEK KAZMA YETKİSİ
Bölücü anayasa planını ABD ve İsral’in Türkiye’ye dayattığını söyleyen Perinçek, “Bu Meclis anayasa yapamaz. Meclis, mevcut anayasaya göre kurulmuştur. Kendi kuruluşunun temelini oluşturan anayasayı bir kenara atamaz.Bu hukuken de meşru değildir” dedi. Perinçek, “Yeni anayasada, 4 canlı bomba var. Bu sefer canlı bomba Türkiye’nin temeline yerleştiriliyor. Nedir o, Türk milletini anayasadan kovmaya kalkıyorlar, ‘Eşit vatandaşlık’ adı altında. Bizim zaten eşit vatandaşlığımız var. Burada kastedilen vatandaşların eşit olması değil, etnik gruplara eşitlik. Bu anayasa Türk milletine savaş açmıştır. Ne yazık ki bu vatandaşlık tanımında AKP-CHP-HDP/PKK anlaşmaya vardılar” dedi.
Perinçek, “İkinci madde özerklik. Ülke ve toprak bütünlüğü anayasanın ilk 4 maddesi içinde. Hani ‘4 maddeyi değiştirmeyeceğiz’ diyorlardı. Özerklik getirdiğiniz zaman ilk 4 maddeye giriyorsunuz. Özerklik, vatan toprağının bir bölümünde ayrı devlet, ayrı yönetimdir. PKK’ya haraç kesme yetkisi veriyorlar. Bunu anayasada yazalım. ‘PKK yol kesebilir, mahkemeler kurabilir’ diyelim o zaman. Özerklik, PKK’ya hendek kazma yetkisi vermektir. Onun için özerklik vatanı bölmektir. Kürt yurttaşımıza bir şey mi veriyoruz? Özerklik Kürt yurttaşımıza ‘Sen benden değilsin, ötekisin’ demektir” diye konuştu.

TEKKE VE ZAVİYELERE ÖZGÜRLÜK
Perinçek şöyle devam etti, “Üçüncü bomba, cemaatler ve tarikatlar. Bizim tekke ve zaviyeleri kaldıran Devrim Kanunlarımız var. Şimdi bu İrfan ocakları ile tekke ve zaviyeler yasal hala getiriliyor. CHP de kurultayında ‘yaşam tarzlarına güvence’ dedi. Bu tarikatların, AKP’nin, ABD’nin söylemi. Peki ne demek; medeni hukuk olmayacak. Hepimiz aynı hukuka ve medeni kanuna göre yaşamayacağız. Tarikatlar kendi hukukunu uygulayacak. Tarikatlara, cemaatlere yaşam tarzlarını düzenleme hakkı verilemez. Her etnik grup kendi yaşam tarzını düzenlerse kadın ve erkeğin eşit olduğu cumhuriyet toplumu ortadan kalkar.

MİLLİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUM
Anayasa değişikliğinin Türkiye’nin bütünlüğüne saldırı olduğunu vurgulayan Perinçek sözlerini şöyle sürdürdü: “Başkanlık rejimi ise bağımsız sert bir kuvvet ayrımıdır. 2004 yılından itibaren Tayyip Erdoğan resmi toplantılarda ABD’nin BOP Eşbaşkanı olduğunu itiraf etmiştir. Bu rejim, ABD hukukunun Türkiye’ye dayatmasıdır. Türkiye tam ABD sisteminden uzaklaşırken Asya’da nefes alırken ABD’nin bir alt konumuna getirilmek isteniyor. Bu Türkiye’nin bütünlüğüne saldırıdır. Hendeklere gömülen PKK’yı o hendekten çıkarmaktır. Türk Silahlı Kuvvetleri, polisimiz, korucularımız büyük başarılar kazanıyor. Bunlar şimdi PKK’ya ‘Gel Meclis’e otur’ diyor. Bakın, bu milli bir görevdir. Gençlik, halk el ele verip, bu anayasa girişimini bozguna uğratacağız. Sizi görev almaya çağırıyorum.” 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.