Perinçek'ten başkanlık yanıtı: Güçleri yetmez

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul İl Merkezinde basın toplantısı düzenleyerek, 1 Kasım seçimi sonuçları konusunda değerlendirmede bulundu.

Perinçek'ten başkanlık yanıtı: Güçleri yetmez
04 Kasım 2015 Çarşamba 17:06

Mehmet Bozkurt / İstanbul
[email protected]

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul İl Merkezinde basın toplantısı düzenleyerek, 1 Kasım seçimi sonuçları konusunda değerlendirmede bulundu. Perinçek, özetle şunları belirtti:
"1 Kasım seçiminin sonuçlarını açıklayan olay, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 24 Temmuz’da başlayan Bölücü Teröre karşı harekâtıdır. AKP, 7 Haziran’dan sonra TSK’nın baskısı üzerine PKK ile işbirliğine son vermiş ve Ordumuzun Bölücü Teröre karşı mücadelede kazandığı büyük başarıların meyvesini toplamıştır. İkincisi, yine son aylarda yargının Fethullah Terör Örgütüne karşı yürüttüğü soruşturmalar da, AKP’nin Cumhuriyet yıkıcılığı konusundaki günahlarını unutturan bir rol oynamıştır."

SARAY SAVAŞI DEĞİL
"Seçimden önce CHP’ye ve Sözcü gazetesi yazarlarına şu uyarıyı yapmıştık: “Bu savaş Vatan Savaşıdır. Bu savaşa ‘Saray Savaşı’ derseniz, vatan savunmasını ve Milliyetçiliği AKP’ye bırakmış olursunuz ve kaybedersiniz. CHP ve HDP/PKK’nın siyasetlerini seslendiren Cumhuriyet, Sözcü ve Özgür Gündem gibi yayın organları, “Bu savaş Tayyip Erdoğan’a oy kazandırmak için yapılıyor” diye kampanya yürüterek, aslında milletin bölücü teröre karşı mücadeleden yana olduğunu saptamışlardır."

EN BÜYÜK SEÇİM HİLESİ
"Türkiye’de en büyük seçim hilesi, yüzde 10 seçim barajıdır. Bu hile nedeniyle seçmen oyunu gönlündeki partiye veremiyor. Anketlere ve araştırmalara göre barajdan en büyük zararı Vatan Partisi görüyor. Özellikle on yılı aşan mücadele sonucu AİHM’de Ermeni soykırımı yalanına karşı kazandığı uluslararası başarıya rağmen, Vatan Partisi kendisine yönelen oyları alamadı."

YENİ ANAYASA GİRİŞİMİNİ BOZGUNA UĞRATACAĞIZ
"Tayyip Erdoğanların, HDP’nin ve CHP’nin planladıkları “Yeni Anayasa” girişimini kesinlikle bozguna uğratacağız. Türkiye, önümüzdeki yıllarda Atatürk rotasına girecektir. Devleti ve toplumu, Atatürk Devrimi temelinde yeniden örgütleyeceğiz. Milletimizin önünde karanlık yıllar değil, aydınlıklara çıkış mücadelesi bulunuyor. Vatan Partisi’nin zamanı gelmektedir. Milletimiz, Bölücü Teröre karşı Vatan Mücadelesini kararlı olarak destekliyor. Milletimiz, Cumhuriyet yıkıcılığına karşı mücadelenin yanındadır. Milletimize güveniyoruz."

BAŞKANLIK SİSTEMİ MAFYA SİSTEMİDİR
Perinçek Başkanlık sistemi tartışmalarıyla ilgili yöneltilen bir soruya şu yanıtı verdi:
"Başkanlık sistemi mafya sistemidir. Türkiye'de ekonomi mafyalaştı. Türkiye'de artık ekonominin başında sanayiciler, tüccarlar bulunmuyor. Mafya ekonomisi, sıcak para diktatörleri bulunuyor. Dışarıdan sıcak parayı getirip oradan faiz alanlar, vurguncular... Yani ekonomi dışı faktörlerle devlet iktidarını ele geçirerek, oradan yararlanıp kaynakları yağmalayarak, faizle Türkiye'nin tepesinde oturan bir mafya oluştu. Bunlar sanayici değil, tüccar değil. Bunlar üretim ekonomisini tasfiye ederek mafya ekonomisi kurdular. Sıcak para diktatörlüğü diyoruz buna." 

TÜRKİYE BUNU KALDIRMAZ
"Şimdi o mafya ekonomisi çok daha göz önünde. Üç beş tane adam... O üç beş adam Türkiye'yi nasıl yönetebilir? Saray'ın etrafında toplanacak meclisi etkisiz hale getirecek, yargıyı etkisiz hale getirecek yani yürütme organın aşırı kuvvetlendirip aslında yürütme organı değil bir Saray diktası kuracak. Onun için bunların Başkanlık sistemi dediği olay bir mafya ekonomisi temelinde Saray diktatörlüğüdür, sıcak para diktatörlüğüdür. Türkiye bunu kaldırmaz." 

TÜRKİYE AÇILAMA DÖNMEZ
Perinçek açılım sürecinin yeniden gündeme gelmesiyle ilgili şöyle konuştu:
“Türkiye yeniden açılım sürecine dönmez. O arkada kaldı. Türkiye'nin Silahlı Kuvvetleri var. Sermaye sahipleri var. İşçisi, köylüsü, zanaatkarı var. Milleti var... Şu çok yanlış; AKP tepeden Türkiye'yi istediği gibi yönetir. Bunun yanlış olduğu ortaya çıktı. Türkiye 24 Temmuz'da teröre karşı mücadele çizgisine girdi. AKP açılım yapmıştı. Bu Türkiye'yi bölünme noktasına getirdi. Türkiye açılımla vatan topraklarının bir kısmını PKK'ya teslim etti. Belediyeleri PKK'ya verdi. Anyasa çiğnendi. CHP'nin de gayretiyle PKK meclisin göbeğine oturtuldu. Bugün de PKK'nın 50 tane milletvekili meclise girmiştir. O açılım artık devam etmez. TSK'nın PKK'nın yedi ayrı noktasına yaptığı operasyon Amerika'dan gelen baskılara en iyi yanıttır."

BÖYLE ÇILGINLIK YAPACAKLARINI SANMIYORUM
"Hükümet istediği gibi açılım yapamaz, Türkiye'yi bölünmeye götürülmesine bu millet izin vermez. PKK ezildikten sonra Amerika Türkiye'nin bu yeni durumunu kabul etmek zorunda kalacaktır. Oraya doğru gidiyor. Amerika Kürt koridoru denilen yere silah yolluoyor, komutanlarını gönderiyor falan... Amerika orada yenildi. İstediği kadar orayı silahlandırsın, kuvvet komutanı getirsin Türkiye'yle baş edemez. Türkiye'yle boy ölçüşmeye girmesi Amerika açısından felaket olur. Böyle bir çılgınlık yapacaklarını hiç sanmıyorum. Amerika Suriye'de yenildi. Irak'ta, Mısır'da, İran'da Amerika'ya kafa tutan hükümetler var. Bir Türkiye'de kaldı. Türkiye'de biz AKP saltanatını yıkacağız."

PERİNÇEK'TEN 5 ACİL ÇÖZÜM
1. Vatan Partisi, yıllardan beri AKP’nin PKK ile el ele vererek yürüttüğü Açılım’a karşı koydu ve Bölücü Terörün ancak devletin yaptırım gücüyle temizleneceğini savundu. Türkiye, 24 Temmuz’da Vatan Partisi’nin dediği yere gelmiştir. Ordumuz ve Polisimiz, PKK’nın belini kıran başarılar kazanıyor.
2. Vatan Partisi, PKK’nın arkasında ABD emperyalizminin bulunduğunu 1990 Körfez Savaşından bu yana anlatıyor. Bugün Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde ABD ile cephe cepheye gelmiş bulunmaktadır.
3. Vatan Partisi, Bölücü Teröre karşı komşularımız Suriye, Irak, İran ve Azerbaycan ile işbirliği için Batı Asya Birliği’ni adım adım inşa etmektedir. Bölgemizde bölücü ve yobaz terör örgütlerinin kökünü kazımak için, Suriye başta olmak üzere komşularımızla işbirliği artık zorunludur. 
4. Vatan Partisi, 1990’lı yılların başından bu yana ABD güdümündeki Fethullah Terör Örgütü’nün devlet içindeki Gladyo örgütlenmesini anlatmaktadır. Vatan Partisi’nin kararlı mücadelesi sonucunda Tayyip Erdoğan, eski suç ortağını terketmek zorunda kalmıştır. Türkiye, F örgütü başta olmak üzere ABD denetimindeki cemaatlerin oluşturduğu Cumhuriyet yıkıcısı suç örgütlerinden kurtulmak sorunuyla yüz yüzedir.
5. AKP’nin borçlanma ekonomisi iflas etmiştir. Türkiye, üretim ekonomisine geçmek zorundadır. Vatan Partisi, Üretim Ekonomisi Programını hazırlamıştır.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Vatandaş - 5 yıl önce
Evlet üretim toplumu olmak zorundayız.Tüket tüket nereye kadar,insanların elinden iş gelmeli, üretilen ürüne göre teşvik verilmeli.
Avatar
mahmut - 5 yıl önce
er veya geç atatürk rotasına girecek
Avatar
Nadir Şener Hatunoğlu - 5 yıl önce
Saygı ile.. Dr. Doğu PERİNÇEK, kapsamlı bir değerlendirme ile çıkış yolumuza ışık tutmuştur. Bilindiği üzere bir sistem, organize öğelerden oluşur. 'Başkanlık Sistemi', telâffuz edildiği kadar kolay algılanamaz; arabanın motoru gibi. Parça parça algılarız da sistem haline geldiğinde duraklarız. Kimi yetkili ve etkili kimseler önünü-ardını düşünmeden bu kavramı savurmakta. Bilelim ki bu sistem yani 'başkanlık', gözyaşı ve kan içermektedir. *matematikçi, bilim uzmanı*