MHP yönetimi Yargıtay'a gidiyor

Mahkemenin kararını değerlendiren Bahçeli ‘Olağanüstü Kurultay komplosu; düpedüz MHP’yi geriletme, AKP’nin işini kolaylaştırma ve paralel örgütü siyasallaştırma stratejisidir. Biz buna asla müsaade etmeyeceğiz. 8 Mart 2018’i herkes sabırla beklemelidir’ diye konuştu.

MHP yönetimi Yargıtay'a gidiyor
13 Nisan 2016 Çarşamba 13:21

Aydınlık / Ankara

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olağanüstü kurultayın yapılmayacağını söyledi. Bahçeli mahkeme kararını Yargıtay’a götüreceklerini bildirdi.
Devlet Bahçeli partisinin TBMM grup toplantısında MHP’de yaşanan son gelişmeleri ve mahkemenin verdiği olağanüstü kurultay kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. 1 Kasım’dan sonra bazı çevrelerin MHP’yi içten çökertmenin arayışına kapıldığını iddia eden Bahçeli şu mesajları verdi:

MHP BAĞIMLI HALE GETİRİLMEK İSTENİYOR
Neymiş, her şeye hayır demişiz, iktidarı elimizin tersiyle itmişiz. Neymiş, milletvekili sayımız 80’den 40’a inmiş. Neymiş, paradigma değişmeli, büyük kurultay toplanmalıymış. Neymiş, MHP’de yönetim değişirse iktidar yakınmış. Milletvekili adayı olmayan veya olsa bile seçilemeyen ya da milletvekili olup da sorumluluktan kaçan kim varsa birden bire aynı mevzide toplanmışlardır. Kimisi Okyanus ötesine umut bağlamış, kimisi de müzmin ve malum muhaliflerle ve MHP hasmı kalemşörlerle söz ve ağız birliği etmişlerdir. Ön plandaki çığırtkanlar, MHP’yi bir plan çerçevesinde etkisizleştirmek, bağımlı ve pasif hale getirmek isteyenlerdir. MHP’yi kafalarına göre tanzim edemeyeceklerdir.

Sonunda olan olmuş ve MHP mahkemeye verilmiştir. Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi 8 Nisan’da kararını açıklamış, üç kişiden oluşan kayyum heyetini atamış, sözde kurultayın önünü açmıştır. Bundan sonra sırayı bizim müracaatımızla Yargıtay safhası alacak, temyiz işlemi yapılacaktır.

PARALEL’E TESLİM EDİLECEK PARTİMİZ YOK!
Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yoktur. Eğer istenen büyük kurultay ise, bu yılın Ocak ayında Merkez Yönetim Kurulumuzun kararıyla belirlenen 18 Mart 2018 tarihini herkes sabırla beklemelidir. Bunun dışında olağanüstü kurultay yoktur, yapılmayacaktır. Şimdiden sevinç çığlıkları atanları görüyorum. Hele hele MHP’ye yuvalanmak ve operasyon partisi olarak kullanmak isteyen okyanus ötesi kaçkınlarının, paralel artıklarının mutluluğunu da ibretle izliyorum.
Ankara, Washington ve Pensilvanya arasında MHP düşmanlığının üçgeni kurulmuştur. Olağanüstü Kurultay komplosu; düpedüz MHP’yi geriletme, AKP’nin işini kolaylaştırma ve paralel örgütü siyasallaştırma stratejisidir. Biz buna asla müsaade etmeyeceğiz.
ABD tarafının, PYD’nin mütecaviz ilerlemesine Türkiye’nin sessiz kalmasını istemesi esasen sürpriz değildir. ABD’nin, Türkiye’nin tüm itiraz ve karşı tezlerine rağmen PYD’yi desteklemeye devam etmesi kötü niyetlilik ve müttefiklik hukukuna uygun düşmeyen bir körlüktür. PYD terörü, Azez-Cerablus hattını ele geçirmek istemektedir. ABD ise buna dolaylı olarak destek ve umut vermektedir.
ABD, süreç ihanetinin tekrar başlatılması konusunda bir dayatma ve tazyik içindedir. Geçtiğimiz hafta ABD’nin Ankara Büyükelçisi sorunlu açıklamalarını sürdürmüş; PKK’yı şiddet kampanyasına son vermeye, silahları bırakmaya, meşru müzakereyi kabul etmeye aklınca davet etmiştir.
Erdoğan ABD’yken arabuluculuk teklifleri ABD’li muhataplar tarafından Türk heyetine iletilmiştir. ABD Büyükelçiliği, Washington’un yönlendirmesiyle ikide bir terör uyarısı yapıp kafasında bölünmüş bir coğrafyanın temellerini mi atmaktadır? Başbakan’ın PKK’yla yeniden müzakere süreci başlayabilir sözleri, çözüm sürecini övmesi küresel bir tasarım ve dizayn faaliyetinden bağımsız düşünülemeyecektir.
ABD’nin süreç ihanetine tekrar dönülmesiyle ilgili bastırması, arabuluculuk ısrarları, Davutoğlu’nun müzakere çemberine tutunması hayra alamet değildir. Hem Nusaybin’de, Yüksekova’da, Şırnak’ta ev ev, sokak sokak teröristlerin peşine düşülecek, hem de Barzani’ye kol kanat gerilecektir. Bu çarpıklık bir art niyet değilse, kesinlikle siyasi tutsaklığın eseridir.

MHP’DE TÜM GÖZLER YARGITAY’A ÇEVRİLDİ

Aydınlık / Ankara

MHP’de mahkemenin kurultay talebinin kabulüne karar vermesinin ardından gözler Yargıtay’taki temyiz başvurusuna çevrildi. Parti yönetiminin gerekçeli kararın tebliğinden itibaren 8 günlük süreyi beklemeden temyiz başvurusu yapması bekleniyor.
MHP’de parti içi muhaliflerin, partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi için açtığı davada Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi, muhaliflerin ‘Kurultay Çağrı Heyeti’ oluşturularak, partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi talebinin kabulüne karar vermişti. Mahkeme davanın kabulünün ardından önceki gün de gerekçeli kararını açıkladı. Bununla birlikte gözler parti yönetiminin Yargıtay’a yapacağı temyiz başvurusuna çevrildi. Kararın tebliğinden itibaren Yargıtay’a temyiz başvurusu yapmak için 8 günlük süre bulunuyor. Parti yönetiminin gerekçeli kararla birlikte itirazlarını içeren kapsamlı bir dosya hazırlayarak, bu 8 günlük süre dolmadan Yargıtay’a temyiz başvurusunu yapması bekleniyor.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.