Kubilay birleştiriyor

TGB’nin, 84 yıl önce Menemen’de Cumhuriyet’i hedef alan gericiler tarafından şehit edilen Kubilay’ın şahsında ‘Gericiliğe ve bölücülüğe karşı Kubilay Kızılay’da’ sloganıyla yapacağı eyleme siyasi parti, milletvekilleri ve kitle örgütlerinden destek yağıyor

Kubilay birleştiriyor
23 Aralık 2014 Salı 10:49

Türkiye Gençlik Birliği’nin (TGB)    27 Aralık’ta Ankara’da yapacağı “Gericiliğe ve Bölücülüğe Karşı Kubilay Kızılay’da” eylemine siyasi partiler, milletvekilleri ve demokratik kitle örgütlerinden destek yağıyor. Gerici ve bölücü saldırıların hedef tahtasında Cumhuriyet’in ve aydınlanma değerlerinin olduğunu dile getiren birçok isim; Türkiye’nin halkçı, devrimci ve milliyetçilerine seslendi. TGB’nin gericiliğe ve bölücülüğe karşı yapacağı Kubilay eylemini destekleyen isimler yurttaşları 27 Aralık’ta Kızılay’da olmaya çağırdı. 
'KUBİLAY ÖLMEDİ'
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek: 27 Aralık 1919 günü Atatürk’ümüz Ankara’ya gelmişti, şimdi doksan beş yıl sonra Kubilay’lar Ankara’da olacak. Kubilay ölmedi. Atatürk gençliği Cumhuriyet için, bağımsızlık için Ankara’da gericiliğin üzerine yürüyor. 
İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Atila Uğur: Türkiye’nin devrimcilerine ve milliyetçilerine çağrı yapıyorum. TGB’nin 27 Aralık’ta gericiliğe ve bölücülüğe karşı Kubilay için yapacağı mitinge destek vermeye çağırıyorum. TGB’nin bir üyesi olarak onlarla gurur duyuyorum ve her zaman yanlarındayım. 
CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu: Ülkemizin ortaçağ  karanlığına hapsedilmeye çalışıldığı bugünlerde yapılacak bu eylemi çok anlamlı buluyorum. Kubilay bir semboldür. Gericiliğe, bölücülüğe ve faşizme karşı ben de yanınızdayım.  
‘KUBİLAYLAR UMUT VERİYOR’
CHP Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz: Kubilay 23 Aralık’ta öldürüldü. Onun yerine binlerce Kubilay var bugün. Gericiliğe ve bölücülüğe karşı çağdaş, demokratik ve tam bağımsız bir Türkiye için Kubilaylar 27 Aralık’ta Kızılay’da. Gericiliğe geçit yok!
CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler: Kubilay Cumhuriyet şehididir. Türkiye’de tüm cumhuriyetçilerin bayrağıdır. Bu yıl 27 Aralık’ta Kızılay’da Kubilay için hep birlikte olacağız. Tüm yurtseverleri, tüm cumhuriyetçileri, tüm devrimcileri Kubilay’ın bayrağı altında birleşmeye davet ediyorum. 
Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum: Her zaman olduğu gibi TGB’yi 27 Aralık’taki eyleminde destekliyorum ve onlarla beraber olmayı çok önemli bir görev kabul ediyorum. TGB; gericiliğe, bölücülüğe yani Türkiye devriminin başına bela edilen bu sürece karşı çıkıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün onurlu insanlarını, Cumhuriyet’e ve laikliğe inanan, gericiliğe, bölücülüğe, ‘hakları veriyoruz’ görüntüsü altında ülkeyi bölmeye çalışanlara karşı duran herkesi 27 Aralık’ta Kızılay’a davet ediyorum. 
ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Nihal Kızıl: Kubilay olayı ülkemizde gerici ayaklanmanın çok öne çıktığı olaylardan birisidir. Bu gerici ayaklanmanın kararlı bir şekilde bastırılmış olması Cumhuriyet’in kazanımı ve gericiliğe geçit vermeme tavrıdır. Kubilay gibi hayatını ortaya koyarak Cumhuriyeti korumaya ant içmiş gençlerin olması umut vaat edicidir.
Eğitim İş Genel Örgütlenme Sekreteri Hikmet Pala: Gerçekleştirilmek istenen dönüşüme karşı Türkiye’de farklı örgütler içinde aynı mücadeleyi veren güçlerin dayanışma içerisinde karşı çıkması gerekiyor. Mustafa Kemal’in yolunu kendine yol edinmiş TGB’nin, Menemen’de Cumhuriyete yapılan gerici kalkışmada şehit edilen Kubilay’ın şahsında “Gericiliğe ve Bölücülüğe karşı Kubilay Kızılay’da” eylemini bu anlamda destekliyoruz. Ülkenin üzerine çöreklenen gericiliği kovmak, mücadeleyi genişletmek için birlik ve dayanışma içerisinde mücadele etmeliyiz. “Gericiliğe ve bölücülüğe geçit yok” diyen tüm güçleri bu eyleme davet ediyorum.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.