İstiklal Caddesi kırmızı beyaz olacak

Tünel’den başlayıp Taksim Meydan’da sona erecek olan ‘İstiklal Ruhuyla Büyük Zafere’ yürüyüşünün düzenleyicileri 15 Temmuz’da darbeci generali vuran şehit Ömer Halisdemir kararlılığıyla ordu düşmanı kararnamelerin karşısına dikilecek

İstiklal Caddesi kırmızı beyaz olacak
24 Ağustos 2016 Çarşamba 11:17

Yurt Haberler
İstanbul’da 30 Ağustos’ta “İstiklal Ruhuyla Büyük Zafere” yürüyüşünü düzenleyen kitle örgütleri temsilcileri Aydınlık’a konuştu. Saat 18.00’da Tünel’de başlayıp Taksim Meydanı’na kadar sürecek olan büyük yürüyüşte sadece Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşınacak. 30 Ağustos günü İstiklal Caddesi gelincik tarlasına dönecek.

EMPERYALİZME KARŞI YÜRÜYECEĞİZ
ADD Bilim Danışma Kurulu Üyesi ve Bağcılar Şube Başkanı Mustafa Solak:
Son bir yılda yaşadıklarımıza bakarsak emperyalizme karşı verdiğimiz vatan savaşının ve darbenin sebepleri anlaşılabilir. Suriye’nin PYD’yi bombalaması karşısında ABD’nin ‘’Uçaklarınızı vururum’’ tehdidi ülkemize de yöneliktir. Bu bakımdan TSK ile ilgili kanun hükmünde kararname geri çekilmeli, millet-ordu birlikteliği pekiştirilmelidir. Atatürk ilkeleri milletimizi birleştirmektedir, bunlara sarılmalıyız. Balkondan seyretmeyeceğiz, milletimizin geniş çoğunluğuyla birleşeceğiz. Milletimize emperyalizmin planlarını ve çözümü en net şekilde anlatan İstiklal Caddesi yürüyüşüne mutlaka katılmalıyız.

YOL GÖSTERİCİMİZ ATATÜRK
Eğitim-İş 4 Nolu Şube Başkanı Zekeriya Çakmak:
Özgürlük ve bağımsızlığımızın simgesi olan büyük zaferin 94. yılında ABD emperyalizminin açık saldırısı altında olan ülkemizde, İstiklal ve Cumhuriyetimizi müdafaa etmek için bütün gücümüzle çalışacağız. Zafer Bayramımızın tarihsel yol göstericiliğine sarılarak Atatürk’ün yol göstericiliğine bağlı kalacağız. Tam bağımsız Türkiye ancak laik ve demokratik bir temelde kurulabilir.
Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Yönetim Kurulu Üyesi Nejdet Kayabaş: Türk Silahlı Kuvvetleri hiçbir dönemde içinden geldiği halkına silah doğrultmamıştır. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında Atatürk ve laikliğin önemi tüm ulusumuz tarafından anlaşılmıştır. 30 Ağustos’ta Atatürkçü tüm kuvvetlerle birlikte İstiklal Caddesi Tünel Meydanı’nda olacağız.
68’liler Birliği Vakfı Genel Başkanı Namık Kemal Boya: 30 Ağustos Zaferi olmayanın yurtta ve dünyada barışı olmaz. Bütün yurt ve ulus hainleri cephesinin kötücül emellerini kökten hüsrana uğratma görevimizin bilinci içinde, 26 Ağustos’ta Kocatepe’ye, 30 Ağustos’ta da İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde büyük zaferimizi dosta düşmana anımsatmak için meydanlara çıkıyoruz.
TLB İstanbul İl Başkanı Umut Gör: KHK’ler ile askeri liseler kapatılıyor. Bu orduyu yönetecek subayın kalmamasına yol açar. Ancak Türk gençliği Mustafa Kemal’den aldığı görevle ayaktadır. 30 Ağustos’ta binlerce liseli Ömer Halisdemir kararlılığıyla ordu düşmanı kararnamelerin karşısına dikilecektir.

KIRMIZI BEYAZA BOYAYACAĞIZ
TGB İstanbul İl Başkanı Okan Özkan:
94 yıl önce emperyalistleri nasıl def ettiysek bugün de o kararlılıktayız. Türk milleti genciyle yaşlısıyla yani İstiklal ruhuyla mücadeleye atılıyor. Büyük Zafer’e yürümek için 30 Ağustos’ta binlerce üniversite öğrencisi İstiklal Caddesi’ni kırmızı beyaza boyayacak ve ordu-millet birlikteliğini haykıracak.
CKD Ataşehir Şube Başkanı Sevgi Güğümcüoğlu: Yaşadığımız bu güzel vatanın kadınları olarak Kurtuluş Savaşı’ndan başlayarak mücadeleden hiç vazgeçmedik, geçmeyeceğiz. Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak Atatürk’ün kurduğu demokratik, laik, sosyal, hukuk devletinde hür ve tam bağımsız olarak yaşamak istiyoruz. Cumhuriyet kadınları görev başındadır. İstanbul’da 30 Ağustos’ta Taksim’e cumhuriyetimiz için yürümeye biz de varız ve tüm halkımızı bekliyoruz.


TGB’liler karınca gibi çalışıyor

Can Polat Aksu
Türkiye Gençlik Birliği (TGB), 30 Ağustos günü saat 18:00’de yapılacak “İstiklal Ruhuyla Zafere Doğru” yürüyüşü çalışmalarına hız verdi. İstiklal Caddesi’nde masa açan TGB’li gençler, haftanın her günü, broşür ve bildiri dağıtıyor, vatandaşları büyük kutlamaya davet ediyor. Gençlerle, çalışmalar hakkında konuştuk. İlk söyledikleri “Çalışmaların çok iyi gittiği” oldu. İstanbul’daki 38 derece sıcaklık altında büyük bir enerjiyle çalışan gençlerden biri olan Ersoy Akalın, yürüyüşün önemini şöyle ifade etti: “15 Temmuz’da darbe girişimine karşı kazanılan zafer, güçlü bir Amerikan karşıtlığı da doğurdu. 30 Ağustos’ta da bu zaferin devam edeceğine inanıyoruz.”

15 AĞUSTOS ZAFERİNİN DEVAMI
Üzerindeki “Tam Bağımsız Türkiye” yazılı TGB önlükleriyle bildiri dağıtan gençlerden Arda Işıkoğlu da “15 Temmuz bize milli kurtuluşun ancak Atatürkçülükte olduğunu gösterdi. Bu bayrağı, daha ileri taşımak için herkesi 30 Ağustos yürüyüşümüze bekliyoruz.” dedi.
TGB’li kız öğrencilerden Çağla İrmelmen de TGB’nin daha önceki mücadelelerini hatırlattı: “TGB olarak her zaman ulusal bayramlarımızın arkasında durduk, Türk bayrağının bütünlüğünü savunduk. Bundan önce milliyetçiliğimize laf edenler şimdi Atatürk milliyetçiliğinin tek kurtuluş yolu olduğunu anladılar.”

Etiketler; #tgb #30 Ağustos

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.