İçte ve dışta topyekün mücadele

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek bölücü teröre karşı devlet-millet içte ve dışta topyekün mücadele edilmesi gerektiğini söyledi. Perinçek, PKK’ya saldırı talimatının ABD’den geldiğini belirterek uyardı: “Vatanımızı bölemezsin.”

İçte ve dışta topyekün mücadele
08 Eylül 2015 Salı 15:40

Aydınlık / Ankara

Perinçek, Genel Başkan Yardımcıları TBMM Eski Başkanvekili Hasan Korkmazcan, Em. Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, eski İstanbul Valisi Erol Çakır, Başdanışman Eski Millî Savunma Bakanı Barlas Doğu ve Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş ile birlikte bölücü teröre karşı mücadele ve son yaşanan terör saldırılarına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Perinçek açıklamasında şunları söyledi:

AÇILIMIN KANLI SONUÇLARI
Vatan Partisi olarak, arkada kalan dönemde AKP’nin PKK ortaklığıyla yürüttüğü ‘Açılım’ın kanlı süreçlere açıldığını tek başımıza ve ısrarla vurguladık. Bölücü Terör Örgütü silah bırakmıyor ve arkasında küresel efendileri var. Ve işte şimdi sonuçlarını yaşıyoruz. Mayın döşeyen, bomba patlatan bir örgüt, ancak silahla etkisiz hale getirilebilir. En büyük ders budur.
PKK’yı üzerimize süren küresel efendilerin kim olduğunu artık görmek durumundayız. ABD sözcüleri, PKK/PYD terör örgütünden “kara gücümüz” diye söz etmektedir. Gerçek budur. Dünya tarihinde gerçekleri görmezden gelenlerin savaş kazandığı görülmemiştir. Buradan ABD’yi uyarıyoruz. Türkiye’yi bölemezsin.
24 Temmuz 2015 tarihi bir dönüm noktasıdır. Ordumuzun ve polisimizin PKK’ya karşı yürüttüğü harekât başarılar kazanarak ilerlemektedir. Bu mücadelenin büyük kahramanlıklarla başarılacağı açıktır. Biz Vatan Partisi olarak, komutanlarımıza, Mehmetçiğimize, polisimize, korucularımıza ve en başta milletimize güveniyoruz. Milletimiz ile ordumuzun birliğini pekiştirmeliyiz. Bugün halk, yurdumuzun her köşesinde “Hepimiz Mehmetçiğiz” haykırışıyla ayağa kalkmıştır. Vatan Partisi, bu mücadelenin ön cephesinde görev başındadır.
Vatan Partisi olarak, 7 Haziran seçiminde HDP’nin Meclis’e sokulmasının nelere yol açacağını anlattık. Yine PKK’nın yerel örgütleri kullanarak kan döktüğüne işaret ettik. Teröre Meclis kapıları açılarak, yerel yönetimler teslim edilerek, başarı kazanılamaz. Devletin Yasama, Yürütme ve Yargı organlarının yetkileri hukuk içinde kullanılarak, terör örgütünün yasal olanakları terör amacıyla kullanmasına son verilmelidir.
PKK ve HDP, TSK’nın bölücü teröre karşı mücadelesine, “Saray Savaşı” diye bozguncu propaganda yürütüyor. İhanet içinde olanları bir kenara bırakıyoruz, artık aymazlar da görmelidir ki, bu mücadele saray savaşı değil, vatan savaşıdır. Vatan Partisi, Türk ordusunu hedef alan bozguncu propagandaya karşı kararlı tavır alarak bu süreci iyi anladığını ve önderlik yeteneğine sahip olduğunu göstermiştir. Bütün milletimizi, basın organlarını ve halk örgütlerini bozgunculuğa karşı birleşmeye çağırıyoruz.

TOPYEKÛN MÜCADELE
Bölücü teröre karşı mücadelede bugüne kadar devletin ve milletin bütün güçleri topyekûn seferber edilmeli. Saldırılar milletin bölücü teröre karşı öfkesini ateşlemiştir ve birlik yönündeki eğilimleri kuvvetlendirmiştir. Vatan bütünlüğü ve yurtta barış için, hiçbir ayrım gözetmeden bütün partileri ve örgütleri bölücü teröre karşı birliğe çağırıyoruz. Bugün iç kavga günü değildir, küresel tehdide ve teröre karşı milletçe birleşme günüdür. Milletimizin birliği içinde Kürt yurttaşlarımızın özel bir değeri vardır. Güneydoğu’da oturan insanlarımız da PKK’dan bıkmışlardır, barış ve birlik istiyorlar. Kürt yurttaşlarımızı milletimizin ve vatanımızın birliği için seferber etmeye özel bir önem vermeliyiz. Türk de biziz Kürt de biziz, hepimiz Türk milletiyiz.

KOMŞULARLA İŞBİRLİĞİ
Komşularımız Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Lübnan da küresel güçlerin ateşe sürdüğü bölücü ve yobaz terörüyle mücadele ediyorlar. AKP iktidarı, komşularımıza karşı terör ihracına derhal son vermelidir. Vatan Partisi olarak, Batı Asya’da barış ve ekonomik gelişme amacıyla yürüttüğümüz çalışmaları Türkiyemizin komşularımızla işbirliği ihtiyacına sunuyoruz.

MİLLİ HÜKÜMET
AKP Hükümeti, ABD’ye bağımlılık, ‘Açılım’ siyaseti, PKK ile işbirliği, komşulara terör ihracı gibi Türkiye’yi bugünkü kanlı tabloya sürükleyen siyaset ve uygulamalardan sorumludur.
Bu iktidar, bölücü teröre karşı mücadelede milletimizin güvenini kaybetmiştir. Bu nedenle bugün bağımsızlık, birlik ve komşularla barış için Milli Hükümet esas ihtiyaçtır. 1 Kasım seçimi bu açıdan milletimize tarihî bir olanak sunmaktadır. Hiç şüphemiz yoktur: Türkiyemiz, küresel merkezlerden örgütlenen ve kışkırtılan bölücü terörün üstesinden gelecek güce sahiptir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.