Gülen ve El Kadı silah ticareti yaptı

Wayne Madsen anlattı: El Kaide lideri Usame bin Ladin’le bağlantısından dolayı ‘Küresel Terörist’ ilan edilen Yasin el Kadı ile Fethullah Gülen, CIA adına uluslararası silah ticareti yaptılar

Gülen ve El Kadı silah ticareti yaptı
24 Ocak 2015 Cumartesi 15:14

Önder Öztürk
Yayınladığı bir raporda Fethullah Gülen ile Yasin el Kadı’nın 90’larda CIA ile ilişkili olduğunu ortaya çıkaran ABD’li gazeteci Wayne Madsen, bu bilginin kendisine 11 Eylül saldırıları sonrası ulaştığını belirtti. Yönetmenliğini Serkan Koç’un yaptığı “The GULEN - Bir Gladyo Projesi” belgeselinin Yönetmen Yardımcısı Beste Gül Öneren, internet üzerinden görüştüğü Madsen, şu bilgileri verdi:
İŞTE MADSEN'İN ANLATIMLARI
11 Eylül’den önce yetkililerin dikkatine sunmak isteyen ancak susturulan birini tanıyordum. Bu kişi, JP Morgan şirketinde risk yönetiminden sorumluydu (Borsalardaki olağandışı hareketleri izliyor). Yasin el Kadı’nın yatırımcısı olduğu Ptech adlı şirketin fazla hareketli olması dikkatini çekmiş. 11 Eylül’den sonra bu firmanın Savunma Bakanlığı ve Beyaz Saray ile anlaşmaları olduğu ortaya çıktı.
FBI çalışanı Sibel Edmonds da Türk derin devletinin Washington’daki Türkiye Büyükelçiliği ve Türk-Amerikan Konseyi üzerinden faal olduğunu açıkladı. Fethullah Gülen ismini de el Kadı ile bağlantılı olarak ilk kez böyle duydum.
UYUŞTURUCU KAÇAKÇILIĞI
CIA’nın, İslami şebekeler aracılığıyla Yugoslavya iç savaşında Kosova Kurtuluş Ordusu’na ve Rusya’ya karşı Çeçen ayrılıkçılara silah sağladığı bilgisine ulaştım. Dev bir gizli CIA silah kaçakçılığı şebekesi ortaya çıktı. Sibel Edmonds, bazı şebekelerde uyuşturucu kaçakçılığının da olduğunu açıkladı.
JP Morgan’daki kişi (CIA sermayeli girişimci firma IN-Q-TEL ile de bağlantılıydı) ve Sibel Edmonds’un anlatımlarıyla ortaya çıkan tablo, Gülen ve el Kadı gibiler tarafından işletilen gizli şebekelerin, özellikle Orta Avrupa ve Ortadoğu’daki çeşitli gruplara silah kaçakçılığı yapılması konusunda oynadıkları rolü görünür kıldı.
Gülen’in Kosova ve Bosna savaşlarında CIA’ya çok yardımcı olduğunu, bana Amerikan istihbaratında görevli kişiler de söyledi. Ancak şu anda, CIA’nın Orta Doğu’daki operasyonlarıyla ilgili büyük sıkıntılar var. Suriye ve Suudi Arabistan’la ilgili... Bölgedeki Amerikan istihbarat operasyonları büyük bir karmaşadan ibaret. Bir Gülen lisesinde mini-Davos zirvesi yaptıklarına şahit oldum. Öğrenciler mini-Davos’a katılıyorlardı. Öğrencileri seçme, toplama eğilimi olduğunu gördüm. Farklı ülkelerde öğrencileri toplama ve tabii ki, CIA, asker toplamada işin içinde olduğunda, söz geçirecek, genç tesir ajanları toplar. Ülkelerin gelecekteki liderlerini. Çeşitli yerlerde bu oldu.
TÜRKİYE'YE GÖNDERİLİR Mİ?
Gülen, Türkiye’ye dönerse hayatının hep tehlikede olacağını ifade etmiştir. Neden böyle düşündüğünü sorgulamak lazım. Bazı insanlar gerçekten Amerika’nın ajanı olduğuna inanıyor. Bu yüzden hedef alınabilir. Ve eğer mahkemede tanık sandalyesine oturursa CIA söyleyeceklerini kontrol edemeyecektir.
FETHULLAH GÜLEN: ORTA ASYA'YA SAHİP ÇIKIN
Fethullah Gülen, belgeselde yer alan ve kamuoyuna yansımamış konuşmalarından birinde şunları söylüyor: 
“Orta Asya’ya çabuk sahip çıkın. Sanayici gitsin orda yatırım yapsın. İşadamları gitsin iş kursunlar. Onlarla ortaklıklar teessüs etsin. Maarifciler (eğitimci) gitsin o konuda bir şeyler yapsınlar.”
SİBEL EDMONDS'UN FBI İFADE KAYDI
The GULEN belgeselinde, eski FBI çalışanı Sibel Edmonds’un Fethullah Gülen’le ilgili FBI ifade kaydı da yer alıyor. 2009 tarihli kayıttan bir bölüm şöyle:
Soru: Gülen’in Amerikan çıkarlarına tehdit oluşturduğunu mu düşünüyorsunuz?
Edmonds: Yüzde 100! Kesinlikle.
Soru: Nasıl oluyor da Amerika’da kalmasına nasıl izin veriliyor?
Edmonds: Çünkü ABD’deki bazı kurumlarla anlaşması gereği Orta Asya’daki enerji kaynakları konusunda belli çıkarları gözetiyor. Petrol ya da doğalgaz olsun... Daha açık anlatmak gerekirse Soğuk Savaş bitmedi. Bu durum, Soğuk Savaş’ın devamı. 1980’lerin başında mücahitleri kullanarak Afganistan’da yaptığımızı şimdi; İslam, aşırılık ve onun medreselerini kullanarak Orta Asya’da yapıyoruz.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
aydın - 6 yıl önce
bu sahte mehtinin göz boyamak ve para için yapamayacagı yoktur çünkü cihat için gerekli ve mübah
Avatar
Tarik - 6 yıl önce
gülen ve yasin el kadi silah ticareti yapmis. sevsinler sizi be! yapti degil ve hala yapiyorlar.