Gülen'in kasetleri dosyadan çıktı

KPSS soruturma dosyasında Fethullah Gülen’e ait kasetlerin çözümüne de yer verildi. Kaset çözümlerinde Gülen’ün örgüt elemanlarına, “Adliye’deki kadrolar gelecek güvencemiz”, “Bazen hasmından kaçmak da önemli bir manevradır”, “Her şey bir oyun”, “Gerekirse hakim de kiralayacaksınız” talimatları verdiği belirtildi.

Gülen'in kasetleri dosyadan çıktı
02 Nisan 2015 Perşembe 11:13

Aydınlık / Ankara
Ankara merkezli yürütülen KPSS operasyonunda soruşturma dosyasına giren belgeler arasında örgütün bir numarası olarak suçlanan Fethullah Gülen’e ait kasetlerin de olduğu öğrenildi. Gülen’in örgüt elemanlarına kasetlerle talimat verdiği, haberleşme ve koordinasyonun da bu yöntemle sağlandığı  kaydedilen raporda Gülen’ün özellikle yargı içinde ve İçişleri Bakanlığı içindeki örgütlenmesine dikkat çekildi.
Belgeler arasında yer alan Gülen’e ait bir kasette Gülen’in örgüt elemanlarına verdiği talimatlar şöyle sıralandı:
ADLİYE VE MÜLKİYEDEKİ KADROLAR GÜVENCEMİZ
 “Adliyede, Mülkiye’de veya hayati bir müessesede bizim arkadaşımızın mevcudiyeti öyle ferdi mecburiyetler şeklinde ele alınıp değerlendirilmemelidir. Yani bunlar gelecek adına bizim o ünitelerde garantimizdir. Bizim varlığımızın bunlar nabzıdır. Bu ölçüde eğer şimdiden mevcut olanlar burada mevcudiyetlerini korumasalar arkadan gelenlerin mevcudiyetini koruyamayız.  Şimdi onları korumaya çalıştığımız gibi zorlanırız” 
KANUN ADAMI İMAJI VERİN
 “…Kurumlarda katiyen zayiata meydan verilmemelidir. Bu korunma mevzuunda da işte arz ettiğim gibi belki işin esnekliğinden istifade edebilirler … Bir kanun ve kural adamı olma imajını uyarmalılar. Bunlar kanun ve kurallara harfiyen uyuyor denmeli. …Sizin ileriki dönemde daha hayati daha önemli yerlere gelmenizin arkasında da bu vardır. Yani sivrilmeden hissettirmeden çok ilerilere gitmek. İşte iki müesse olduğu gibi hayatı dinamik bir kısım müesseselerde söz konusudur. Ta ilerilere gitme böyle, can damarları içinde dolaşma ve dönülüp gelinecekse yara alınmadan hissedilmeden dönüp geriye gelme meselesi geleceğimizin adına çok önemli esaslardır. Mutlaka riayet edilmesi lazımdır.”
FIRSAT KOLLAYIN
“… Eğer biz tüm şeyleri nabız tuttuk, kalp dinledik, baktık ki geriye adım attıracaklar, bence adım atmam, beklerim fırsat kollarım yani. Her şey bir oyundur yani. Kung-fu gibi … bazen hasmından kaçmak bile çok önemli manevradır. Kuvvet dengesi yoksa kuvvete başvurmayın, çok iyi planlayacak ve ona göre yürüyeceksiniz. Fuzuli kahramanlığa gerek yoktur. Özellikle adliyedeki arkadaşlarımız için bu önemlidir.”
NE GEREKİYORSA YAPIN
“… Bir milyar vereceksiniz on milyonluk tazminat davası açacaksınız önemli olan mahkum ettirmektir yani. Avukat da kiralayacaksınız, hakim de kiralayacaksınız.”
GÜLEN ÖRGÜT LİDERİ
Soruşturma dosyasına giren raporda örgütün 1 numarası olan Fethullah Gülen’in kasetlerde söylediklerine ilişkin olarak şu değerlendirmelerde bulunuldu:
-Örgüt üyelerinin adliye ve mülkiyede sadece bir memur olmadığı, bunların bu yerlerde bulunmalarının örgütün garantisi olduğu ve bu kişilerin örgütün bulunduğu kurumdaki varlığını temsil ettiğini belirtiyor.
-Bu örgüt elemanlarının korunması, zayiat verilmemesi, bilakis bunların takviye edilmesi, eğer korunamazlarsa arkadan gelenlerin korunmasında zorluklar yaşanacağı, bu koruma işlemini de gizleme tedbirlerine uyarak gerçekleştirmelerini istiyor.
-Örgüt elemanlarının kanunlara inanıyor görüntüsü çizerek daha önemli yerlere gelmeleri, sivrilmeden ve hissettirmeden yükselmeleri talimatını veriyor
-Türkiye’de kendisine bağlı örgütün önünün kesildiği, bu durumda en kötü ihtimalde yerlerinde zıplayarak beklemeleri, geri gitmemeleri ve fırsatını buldukları zaman ilerlemeleri gerektiğini anlatıyor.
-Her şeyi bir oyunmuş gibi görerek ona göre hareket etmeleri ve ilerlemenin çok iyi planlanması, eğer kuvvet olarak yeterli değillerse kuvvete başvurmamaları, kuvvet dengesi olmadan ucuz kahramanlıklar yapmamalarını öğütlüyor. 
-Sezdirmeden gizli bir şekilde adliye ve mülkiyede olduğu gibi dinamik diğer müesseselerde de ilerlemeleri uygun görülüyor. “Hedefe ulaşıncaya kadar her yol mubahtır” diyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.