Güçlü Türkiye için güçlü Ordu

Vatan Partisi Lideri Perinçek, ‘ABD’nin Suriye’nin kuzeyindeki koridor girişimine karşı dört birliği sağlamlaştırmalıyız’ diyerek bunları şöyle sıraladı: 1- Milletin birliği 2- Millet ile Devletin birliği 3-Millet ile Ordu’nun birliği 4-Komşularımızla birlik

Güçlü Türkiye için güçlü Ordu
23 Temmuz 2016 Cumartesi 10:24

Aydınlık/ Ankara
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, önceki gün partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında 15 Temmuz Amerikancı darbe girişimi ve ardından hükümetin aldığı tedbirleri değerlendirdi. Açıklamasında “Amerikancı FETÖ’nün darbe girişimini, devlet ve millet birliğiyle bozguna uğrattık” diyen Perinçek, “ABD, Türk Ordusu’nun içine yerleştirdiği silahlı örgütünü kaybetmiştir” ifadelerini kullandı. ABD’nin yeni terör örgütlerini devreye sokma olanağına dikkat çeken Perinçek, bu tehditleri önleyebilmek için en temel meselenin, Ordu’nun saygınlığını koruyarak, milletin Ordu’ya güvenini pekiştirmek olduğunu belirtti.

VATAN SAVAŞINDAN MİLLÎ HÜKÜMETE
Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek, açıklamalarına şöyle devam etti: “Türkiye, Amerikancı darbe girişimini bozguna uğratarak ‘Büyük Karar’a doğru dev bir adım atmıştır. Türkiye, vatanını bütünleştirmek, üretim ekonomisine geçmek, çağdaş toplumu kurmak, yurtta ve Batı Asya’da barışı sağlamak için, Atatürk Devrimi rotasına girecektir. Türkiye, Vatan Savaşı’ndan Millî Hükümet’le çıkacaktır. Her savaşta olduğu gibi görev, kahraman olmaktır.
Vatan Partisi, kahramanların partisidir. Türkiye’nin bütün kahramanlarını Vatan Partisi’ne üye olmaya ve görev almaya çağırıyoruz. Türk de biziz, Kürt de biziz, Sünnî de biziz Alevî de biziz, hepimiz Türk milletiyiz. Hiçbir ayrım gözetmeden bütün milletimizi, siyasal partileri, sendikaları, meslek odalarını ve kitle örgütlerini, Türkiye Cephesi’nde sımsıkı birleştirmek için Vatan Partisi olarak görevimizi yerine getirme kararındayız. Amerikancı Fethullah Örgütü’nün son darbe girişiminde bir kez daha görülmüştür: Vatan Partisi, Türkiyemizin bağımsızlık, bütünlük, güvenlik davasında her zaman ön cephededir ve etkilidir. Vatan Partisi’ni güçlendirmek, Türkiye’yi güçlendirmektir. Bütün yurttaşlarımızı, vatan için Vatan Partisi’ne üye olmaya davet ediyoruz.”

ORDUYU DİNCİLEŞTİRMEK ÇÖZÜM DEĞİL
Perinçek basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. “FETÖ’den yeni bir hamle bekliyor musunuz?” sorusuna “FETÖ, elindeki silahlı gücü olduğu gibi masaya sürmüştür ve kaybetmiştir” cevabını veren Perinçek, kesinlikle yeni bir girişim beklemediğini fakat Türkiye’nin cephesini Suriye’nin kuzeyindeki koridora dönmesi gerektiğini söyledi. Sorular ve Perinçek’in yanıtları şöyle:

- TSK’nın Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanabileceği iddiaları var. Bu konuda Vatan Partisi’nin görüşü nedir?
Büyük bir zafer kazanıldı. Başbakan Binali Yıldırım da soğukkanlılığı ve kararlılığıyla bu başarının kazanılmasında önemli rol oynadı. Bunu olumlu bir not olarak kaydediyoruz. Ama iktidarı ve iktidara bağlı bir takım kuvvetleri uyarıyoruz. Buralarda şımarmak, kibre kapılmak ve havalara girmek kesinlikle Türkiye’ye çok zarar verir. Kendi kendilerine verdikleri zararla ilgilenmiyorum ama Türkiye’ye çok zarar verirler. TSK’nın Mustafa Kemal, Cumhuriyet geleneğiyle oynamaya kalkışanlar büyük hayal kırıklığına uğrayacaktır. Somut olarak da belirteyim: ‘Topçu kışlasını yeniden yaparız, biz irticayı hortlatırız’... 31 Martçıların sonunu görüyoruz. Buralarda ciddi olmak lazım. AKP içinde ağır basan bir çoğunluk bu tür iddialardan çok rahatsızlar.

- Erdoğan MİT Müsteşarı ve Genelkurmay Başkanı’na telefonla ulaşamadığını söyledi. İstihbarat zafiyeti var mı?
O apaçık ortada zaten. Bunlar Cumhuriyetimizin, devletimizin yeniden örgütlenmesi ihtiyacını ortaya koymaktadır. Fakat ben şu uyarıyı yapayım. Bu darbe ordu içindeki dinci örgütlenmeden geldi. Atatürkçülerden, Kemalistlerden gelmedi. Bu darbeyi İstiklal Savaşı ruhuna sahip olan ordumuz ve polisimiz önledi. Demek ki “Orduyu dincileştirirsem darbeyi önlerim” fikri bu girişimle yerle bir olmuş durumda. Bu darbecilerin hepsi, AKP iktidarı zamanında yükseldi. Bu darbe Balyoz ve Ergenekon gibi Türk Ordusu’na yönelik operasyonlarla başladı. Türk Ordusu silah atmadan teslim alındı, geniş operasyonlar yapıldı. Mustafa Kemal geleneğine bağlı Türk subay ve komutanlarının önemli bir kısmının ordumuzla ilişiği kesildi. Yüksek Askeri Şura’nın başına 2010 yılında Fethullah Gülen geçti. Demek ki orduyu dincileştirmek, dinci örgütler yaratmak, Türk Ordusu’nu kendi temeli olan İstiklal Savaşı değerlerinden uzaklaştırıp, yeni bir cemaatçi subay tipi üretmeye çalışmak, bu amaç için imam-hatip okullarını kullanmak gibi hayallere sürüklenmek, bunlar çözüm değil.

VATAN PARTİSİ MİLLİ DAYANIŞMA PROGRAMI
Perinçek Vatan Partisi’nin Milli Dayanışma Programını da şöyle açıkladı:
1. ABD’nin Suriye’nin kuzeyindeki Koridor girişimine karşı Dört Birliği sağlamlaştırmalıyız. Bir: Milletin birliği. İki: Millet ile Devletin birliği. Üç: Millet ile Ordu’nun birliği. Dört: Komşularımızla birlik.
Ordumuzun saygınlığını korumak ve Milletin Orduya güvenini pekiştirmek şu anda Türkiye’nin öncelikli ihtiyacıdır.Güçlü Türkiye için Güçlü Ordu. Bu amaçla Türk Ordusu’nu İstiklâl Savaşı geleneği temelinde yeniden yapılandıracağız.
Halk ile Ordu ve polis arasındaki bağları pekiştireceğiz. Vatan Savaşı veren Türk Ordusu’na, komutanlarına ve polisimize karşı bozguncu propagandayı etkisiz kılacağız. ABD’nin hükümet planlarına karşı bütün milletimizi Türkiye cephesinde birleşmeye çağırıyoruz.
2. Fethullahçı Terör Örgütü’nün öncelikle Ordu’dan, ayrıca polisten, yargıdan ve bütün devlet kurumlarından temizlenmesi, bağımsızlığımız, güvenliğimiz ve iç barış için yakıcı görevdir.
3. Bölücü ve yobaz terörüne karşı Rusya, Suriye, Lübnan, Irak, İran, Azerbaycan ve Mısır ile işbirliği ertelenemez. Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki terör üslerini bütünüyle temizleyeceğiz. Güney sınırımızda ABD-İsrail Koridorunun açılması girişimini bozguna uğratacağız.
4. Emperyalizmin ekonomik tehditlerine karşı millî direnci güçlendirmek amacıyla Üretim Ekonomisini kurmak zorundayız. AKP Hükümetini milletin büyük çoğunluğunu oluşturan emekçilerin ekonomik durumlarını zayıflatacak girişimlerden derhal vazgeçmeye çağırıyoruz.
5. Türk milletini Anayasadan çıkartmak, özerklik, cemaatlere yaşam tarzı özgürlüğü, müftülere nikâh kıyma yetkisi, Topçu Kışlası’nı yeniden inşa etmek, Harb Okulları’nın Mustafa Kemal geleneğiyle oynamaya kalkışmak ve Başkanlık rejimi gibi milleti bölen ve iç cephede çatışma kışkırtan girişimler, kesinlikle başarıya ulaşamayacaktır. Hükümeti Atatürk Devrimi karşıtı olan bu tür planlardan vazgeçmeye çağırıyoruz.
6. Meclis’te bölücü terör örgütünü temsil eden HDP’nin derhal kapatılması ve bölücülük suçu işleyen HDP milletvekillerinin cezalandırılması için yasal süreçler artık sonuca ulaştırılmalıdır.
7. Suriye’nin kuzeyinde ABD-İsrail Koridorunun açılması ve PKK/PYD’yi desteklemek amacıyla kullanılan İncirlik ve Diyarbakır üsleri ABD uçaklarına ve askerine kapatılmalıdır.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.