Gençlik seni çağırıyor

Vatansever siyasetçiler ile kitle örgütlerinden Türkiye Gençlik Birliği’nin başkanlık sistemine, yeni anayasa girişimlerine ve eğitimde gericileşme çalışmalarına karşı yarın yapacağı ‘Birinci Vazife’ yürüyüşüne destek geldi

Gençlik seni çağırıyor
18 Mayıs 2016 Çarşamba 11:14

İstihbarat Servisi
Türkiye Gençlik Birliği’nin (TGB) 19 Mayıs günü saat 12.00’de Şişli Atatürk Evi önünden Dolmabahçe’ye gerçekleştireceği “Birinci Vazife” yürüyüşü ve ardından gerçekleşecek “97 Yıllık Ümidin Şöleni”ne bir gün kala kitle örgütleri ve siyasi isimlerden destek yağıyor. CKD’den 68’liler Birliğine, TESUD’dan ÇYDD’ye, Vatan Partisi’nden CHP’li vekillere çok sayıda isim, vatansever gençlerin 19 Mayıs’ta yapacağı yürüyüşü desteklediğini açıkladı.
AKP’nin yeni anayasa ve başkanlık sistemi girişimlerine, laiklikten uzaklaştırarak dinselleştirmeye çalıştığı eğitim sistemine karşı TGB’liler harekete geçti. İstanbul başta olmak üzere Anadolu’nun her köşesinde seferberlik ilan eden gençler yarın Şişli’ye çıkarma yapacak.

19 Mayıs’a çağrıda bulunan isimler şu şekilde;
CHP Milletvekili Mustafa Akaydın:

19 Mayıs 1919 dünya tarihinde emperyalizme karşı ilk ulusal direnişin başlangıcıdır. Hükümetin unutturma çabalarına karşı gençlik bu tarihi günlere sahip çıkacaktır. TGB böyle ulusal direnişler ve örgütlemede son derece başarılı. Gurur duyuyor ve yürüyüşü sonuna kadar destekliyorum.
Vatan Partisi Genel Sekreteri Serhan Bolluk:
Milletimiz büyük karara giderken 19 Mayıs Şişli yürüyüşü bu yolda önemli bir kilometre taşı olacak. Terör yoluyla halkımızı sindirmeye çalışanlara en güzel cevabı Atatürk Evi’nin önünde toplanarak vereceğiz. Türkiye’nin Atatürk devrimi rotasına girmesinde yine gençlerimizin düzenlediği 19 Mayıs 2012 Büyük İstiklal Yürüyüşü’nün çok önemli bir rolü olmuştur. Şimdi çok daha umutla dolu olarak aynı eylemdeyiz, ülkemizin önü açıktır. Vatan Partisi bütün gücüyle ‘Birinci Vazife’sini yerine getirecektir.
CHP Milletvekili Dursun Çiçek:
Mevcut iktidar döneminde milli günler ve bayramlar büyük ölçüde itibarsızlaştırıldı, milletten koparıldı. Cumhuriyet tarihi yerine Osmanlıcılık siyasi bir proje olarak millete empoze edilmeye çalışıldı. Ancak Türk gençliği bu dayatmalara karşı çağdaş Cumhuriyet’e ve Atatürk ilkelerine sahip çıkıyor. Başta 19 Mayıs olmak üzere milli bayramlarımızı coşkuyla kutluyor. Biz de onlarla birlikte olmaktan onur duyuyoruz.

YASAKLARA İNAT...
CHP Milletvekili Mustafa Balbay:

Gençliğin Atatürk’e yönelik duyarlılığı, tüm engellemelere, yasaklamalara rağmen devam ediyor. Bizden sonra bayrağı devralacak olan gençlikte böyle bir çaba görmek bizlere güç veriyor. Sizin gibi gençler sayesinde milli bayramlar unutturulamayacak, aksine ifade ettiği değerler yüreklere ve bilinçlere çakılacak. Gurur duyuyoruz ve destekliyoruz.
CKD Genel Başkanı Canan Arıtman:
Gençlerimizi sonuna kadar destekliyoruz. Bütün İstanbul şubelerimiz ve yakın illerimizden gelen yöneticilerimizle 19 Mayıs’ta tam kadro Şişli’de olacağız. Gençlerin bu mücadeleleri tüm halkımız tarafından desteklenmelidir. Atatürk’e, cumhuriyetimize sahip çıkıyorlar. 1919 ruhunu yaşatıyorlar.

NE KADAR KALABALIK O KADAR GÜÇ
ÇYDD Genel Başkanı Aysel Çelikel:

Her milli bayramda olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı TGB’nin coşkusuyla kutlanacak. Ben halkımızın, bütün gençlik kuruluşlarının bu yürüyüşe katılmasını temenni ediyorum. Ne kadar kalabalık olursa o kadar güçlü ve anlamlı olacaktır.
68’liler Birliği Genel Başkanı N. Kemal Boya:
Bugün Türkiye yarı işgal halinde, gericilerin ve bölücülerin tehdidi altındadır. Padişah özentisi emperyalizmin kuklası bir yönetim altında Cumhuriyet can çekişmektedir. TGB’nin bu ahval ve şeraitte birinci vazifesine sahip çıkması çok önemlidir. 68’liler Birliği olarak herkesi bu yürüyüşe katılmaya ve Cumhuriyet’e sahip çıkmaya davet ediyoruz.

AYDINLIK TÜRKİYE’Yİ KORUYACAKLAR
İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) Nazan Moroğlu:

Duyurularımızı yaptık, İKKB olarak 19 Mayıs’ta Şişli’deyiz. Gençlik ümidimizdir. Gençliğin laik, demokratik cumhuriyetimize sahip çıkacağına inanıyoruz. Gençler 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkan Mustafa Kemal’in kurduğu aydınlık Türkiye’yi günümüzde de savunup, koruyacaklarını bire kez gösterecekler bu yürüyüşle.
TESUD Genel Başkanı Erdoğan Karakuş:
19 Mayıs, Büyük Kurtarıcı’nın Samsun’a ayak bastığı tarih. Türk milleti önderliğinde emperyalizmin mağlup edilmesiyle tüm mazlumların bu esaretten kurtuluşunun adımı atılmıştır. Türkiye bugün yine ateş çemberi içindedir, tehlikeler altındadır. Tüm halkımıza 19 Mayıs’ın taşıdığı bu anlamı hatırlatmak için TGB’nin yürüyüşüne çağırıyoruz.

ÖĞRETMENLER ALANLARDA
Eğitim-İş 4 No’lu Şube Başkanı Zekeriya Çakmak:

Yönetim kurulumuzda aldığımız karar ile bu yürüyüşün başında olacağız. Eğitim alanında yapılmak istenen gericileştirme kampanyasına karşı biz öğretmenler olarak bu yürüyüşte bir duruş sergileyececeğiz. Yeniden Cumhuriyet Devrimi’nin genç kuşaklarının o bağımsızlık ateşini çağrıştıracağız. Bizim de ‘Birinci Vazife’miz bu yürüyüştür.  

Etiketler; #tgb #19 Mayıs

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.