Fitneye karşı topyekûn birleşelim

Perinçek, Türkiye’nin hendeklerde yürüttüğü savaşı kazandığını, ancak uluslararası güçlerin de katıldığı bir kapışmaya doğru gidildiğini söyledi. Türkiye’nin vatan bütünlüğünün bundan sonra ancak silahla sağlanabileceğini belirten Perinçek, bu savaşın kazanılması için saptadıkları milli siyasetleri beş maddede özetledi

Fitneye karşı topyekûn birleşelim
10 Haziran 2016 Cuma 11:00

İstihbarat Servisi
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul ve Midyat’ta meydana gelen terör saldırılarının ardından, dün bir basın toplantısı düzenleyerek durum değerlendirmesi yaptı.
Perinçek, “ABD bombalarıyla Türkiye’nin üzerine gelmektedir. Bir fesat, bir fitne planı yürürlüğe konmuştur. Hendeklere gömülmüş olan ABD’nin karagücü, Suriye’nin kuzeyinde sınırlara yığılmış bulunuyor. Hendeklerde başardığımız savaş, sınırlarımızın ötesine yayılmıştır” dedi.
Doğu Perinçek gelinen durumu şöyle tarif etti:

SURİYE’NİN KUZEYİNDEKİ MEVZİLENME
“Bütün dünya Suriye’nin kuzeyinde mevzilenmiş bulunuyor. Bir tarafta ABD, İsrail, ABD’nin stratejik piyonu PKK-PYD, Barzani. Bu tarafta da bölge ülkeleri Suriye’si, Türkiye’si, İran’ı, Rusya’sıyla dünyanın mazlum ülkeleri, barış isteyen ülkeleri saf tutmuş bulunuyor. Önümüzdeki dönem, vatan savaşının sınır dışımıza taştığı bir dönemdir. 24 Temmuz’da başlayan vatan savaşı, uluslararası güçlerin de katıldığı bir kapışmaya doğru gitmektedir. Bu nedenle bombalarıyla üzerimize geliyorlar.”

VATAN BÜTÜNLÜĞÜ SİLAHLA SAĞLANIR
“Düşman silahlı, PKK-PYD silahlı, İsrail silahlı. Bunlar ancak silahla susturulabilir, Türkiye’nin vatan bütünlüğü bundan sonra ancak silahla sağlanabilir. Zaten silahı dayatan karşı taraf. ABD bombalarıyla, füzeleriyle, mayınlarıyla Türkiye’ye bir savaş açmış durumdadır ve bugün sınırlarımız ötesine taşan savaşta herkes silahla mevziye girmiş durumdadır.”
Perinçek, sorunların silahla çözüleceği bir dönemde, devletin kuvvetlerinin millet tarafından desteklenmesinin, başarıya yöneltecek imkan ve morale sahip olmalarının, savaşın sonucunu belirleyecek önemde olduğuna dikkat çekti.

VATAN PARTİSİ’NİN MİLLİ SİYASETLERİ
Doğu Perinçek, vatan savaşının sınırlarımızın dışına taştığı, ABD’nin bombalarla, nifak ve fitne planlarıyla üzerimize geldiği günümüz koşullarında, Vatan Partisi’nin belirlediği milli stratejiyi açıkladı:
Bir: Milletin TSK ve Emniyet kuvvetlerini desteklemesine yönelik her türlü faaliyetin başında olacağız. Amerika’nın nifak ve fesat yaratmaya yönelik planlarına izin vermeyeceğiz.
İki: Milli direnci güçlendirmek amacıyla Üretim Ekonomisini inşa etmeye mecburuz. Borçlanma ekonomisi Türkiye’ye bölünmeyi getiriyor.Türkiye, Türk milletinin birliğini sağlamlaştırmak için emekçilerin hayat şartlarını düzeltmeye, sendikal haklarını korumaya mecburdur. Bu, vatan bütünlüğü için de zorunludur.
Üç: AKP iktidarının Başkanlık Rejimi girişimi ve Atatürk Devrimlerini tasfiyeye yönelik uygulamaları milleti bölüyor. Buradan uyarıyoruz, bu başkanlık rejimi sevdasından, Atatürk devrimini yıkmaya yönelik tüm uygulamalardan, siyasetlerden derhal ve derhal vazgeçin!
Dört: Türkiye artık Suriye’nin kuzeyindeki uluslararası ve bölgesel cepheleşmeye uygun olarak, Suriye başta olmak üzere Rusya, İran, Irak, Lübnan, Azerbaycan ile, bölge ülkeleriyle, bunların yanı sıra Çin ve Hindistan başta olmak üzere Asya ülkeleriyle bir dayanışma içine girmeye hem güvenlik bakımıdan hem üretim ekonomisini inşa etmek bakımından, mecburdur. Hükümet derhal bu konuda inisiyatif almalıdır, harekete geçmelidir.
Beş: Kısa vadede ABD’nin Türkiye’de PKK ve PYD ile işbirliği yapacak bir hükümet kurma girişimlerini engellemek, taktik planda bir görevdir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.