Fethullah’ın sır kasası

Fethullah Gülen Cemaati içinde uzun yıllar üst düzey görev yapan Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Keleş, örgütün yapısını anlattı.

Fethullah’ın sır kasası
02 Şubat 2015 Pazartesi 14:43

Sezim Özadalı / Ankara
Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne 28 sayfalık ifade veren Keleş, F tipi örgütün izlediği stratejiyi Amerika ve İsrail’in belirlediğini açıkladı. Keleş, Cemaat için hayati önemdeki kurumların da askeriye, yargı ve emniyet olduğunu vurguladı. Keleş’in aktardığı çarpıcı bilgilerden biri de Gülen’in her yere taşıdığı içinde yüklü miktarda para ve tahvil bulunan bir kasası olduğu.
Cemaat yapılanmasının devlet unsurları içerisinde kadrolaştığı ve bu kadroları kullanarak, anayasal düzeni cebren değiştirmeye, devleti ele geçirmeye, mevcut hükümeti iş yapamaz hale getirmeye ve devirmeye çalıştığı iddialarını araştıran Ankara Emniyeti, Prof. Dr. Ahmet Keleş’in tanık sıfatıyla ifadesine başvurdu.
‘BÖLGE İMAMIYDIM’
Kayseri ve Balıkesir’de Bölge İmamı olarak görevlendirildiğini söyleyen Keleş, “Cemaat’in stratejisi devlet kurumlarını ele geçirmek, halk desteğini de ihmal etmemektir. Enstrümanlar zamanla değiştirilebilir” dedi.
Fethullah Gülen’in çok önemli bir kasası olduğunu dile getiren Keleş, “Bu kasasını her yere taşıyor. Bildiğim kadarıyla kasanın içerisinde önemli miktarda nakit para, çok önemli gizli bilgiler ve diğer ülkelere gittiğinde orada paraya çevireceği tahviller var. Kasasında bulunan paranın üç beş milyar dolar gibi büyük bir miktar olduğunu biliyorum. Bu para yanında olmadan hiçbir gün geçirmezdi” ifadelerini kullandı.
‘CUMHURBAŞKANI’NDAN ÖNCE’
Keleş, Emniyet’ten Gülen’e sürekli bilgi aktarıldığını vurguladı ve “Emniyet’ten arkadaşlar, üst düzey yetkililerin yaptığı görüşmeler ve toplantılara ait kayıtlar ile kararnameleri anında özel faksla gönderirlerdi. Belki daha cumhurbaşkanına bile gitmemişken Fethullah Gülen bunları alıp okurdu” diyor.
TÜRKİYE’NİN MR’I
İfadesinde Gülen’in CIA ile işbirliği yaptığının altını çizen Keleş, “96 ve 97 yıllarında CIA’dan emekli olmuş veya hâlâ görevde olanlar gelerek Türkiye’nin ve Orta Asya’nın MR’ını çektiler. Ayrıca Cemaat’in bölgedeki gücünün tespitini yaptılar ve biz de bunları gezdirdik, onlara yardımcı olduk. Akabinde bunları rapor haline getirip Amerika’ya gittiler” dedi. Keleş, “Fethullah Gülen, ‘Bu dünya gemisinin dümeninde Amerika var. Amerika’ya rağmen dünyada okul açamazsınız eğer bu gemide gidecekseniz kaptan Amerika’dır’ fikrini savunuyordu” şeklinde konuştu.
F TİPİNİN ÜST AKLI AMERİKA
Keleş, ifadesinde şunları belirtiyor: “Yıllar yılı bu ülkedeki yapılanmaların stratejik planlamaları bu yapının kademelerinde ve üst akıl tarafından yapılıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün üzerine dinleme merkezi kuranlar, Yargıtay’ın çatısına cihazlar koyanlar, Başbakan’ın ofisine böcekleri koyanlar, herkesi dinleyenler, herkesi fişleyenler, herkesi kameraya çekenler bunlardır ve bunların sıradan bir teknolojiyle ve sıradan bir stratejiyle çalıştığını düşünmemeliyiz. İslam alemini yönetmek isteyen Amerika, İngiltere, İsrail gibi ülkeler Fethullah Gülen’e hayal ettiği Orta Asya coğrafyasındaki İslam egemenliği vaadi için her türlü desteği sağlayarak Orta Asya’daki tüm bürokrasiyi Gülen’in elemanlarının yürütmesini sağlamaktır.”
'TALİMAT KAĞITLARINI YERDİK'
Keleş, Cemaat içindeki talimatların nasıl işlediğini de şu sözlerle aktardı: “Aylık toplantılarımızda her bölge kendi gündemini getirir. Hoca, gündemle ilgili gerekli talimatları verir. Bu hususlar tarafımızdan arşivlenmiyordu. Bu talimatları küçük not kağıtlara yazardık. Hatta yenilebilen kağıtlar vardır. Bize bu kağıtlar polis baskını var şeklinde tatbik ettirilerek yedirilirdi. Ama biz bunları ezberlerdik. Fakat, bu görüşmeler esnasında sekreterya görevi yapan bizim data bank olarak adlandırdığımız birimde görevli gençler vardı. Bu gençler, bilgisayar ve yazılım konularından iyi anlardı. Hocanın talimatları, görevlendirdiği şahıslar yani istatistik bilgiler tamamen bu şahıslar tarafından yapılırdı.”
TÜTÜNÜN KEFARETİ
Keleş, Gülen’in en çok para konusuna önem verdiğini de şu örnekle dile getirdi: “Cemaat’te amaç para akışının sağlanmasıdır. Ne şekilde sağlandığı çok önemli değildir. Fethullah Gülen’in sigaraya oldukça karşı olduğu bilinir. Ancak kendisine Karadeniz Bölgesi’nde toplanan tütünden elde edilen gelirin alınmaması söylendiğinde, ‘O da tütünün kefareti olsun’ diyerek akışı sürdürdü.”
'FETHULLAH GÜLEN'İ NASIL BİLİRSİNİZ?'
Keleş, “Gülen nasıl bir yapıya sahiptir?” sorusuna da şu yanıtı verdi: “Megaloman, kindar, rakip/engel teşkil edecek herkese karşı hınç duyan... Ezber/hitap yeteneği, dini bilgi, donanım ve zeka açısından üst düzeydedir. Hiç kimse aklını küçümsemesin ama  bir tek onun aklıyla olmadı bu gelişmeler.”

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
aydın - 6 yıl önce
1915 ermeniye zulmü yapan bunların dedeleridir .kafirin malıda canıda helal diyip acımadılar