F tipiyle mücadeleye NATO CD'is kancası

Ergenekon tertibindeki yalan suçlamalardan biri de İşçi Partisi’nde, Hayati Özcan’da bulunduğu öne sürülen, ancak aramalarda fiziki olarak var olmayan NATO CD’leriydi. “Olmayan, görülmeyen CD’lerde” NATO’ya yapılacak sabotaj planları vardı. NATO CD’sinin sahteliği MİT raporlarında kanıtlandı, sözde suç kanıtı fos çıktı.

F tipiyle mücadeleye NATO CD'is kancası
05 Ocak 2015 Pazartesi 12:33

Hayati Özcan / İzmir
ÖNCE FETHULLAH’LA MÜCADELE EDEN SUBAY 
Andıç davasından yargılandıktan sonra tahliye olan E. Kurmay Albay İlker Ziya Göktaş,  NATO CD’sinin bir başka boyutunu açıkladı. Göktaş, yetkili bir konumda görev yaptığı dönemde NATO CD’si ile karşılaşmasını şöyle anlattı: 
“Benim Genelkurmaydaki ilk görevim Yabancı Askeri Ataşe İrtibat Subaylığıydı. Kısaca Ankara’daki bütün yabancı askeri ataşeler benim çalıştığım şube üzerinden Genelkurmayla temaslarını sağlıyordu. Bana 2007 sonu veya 2008 başında Alman Askeri Ataşesi sizin de suçlandığınız CD’nin bir kopyasını getirdi. Abdülhamit Bilici’ nin de bu CD’den haberi var. (19 Ağustos 2009 tarihli Zaman gazetesinde çıkan ‘Gareth’ın Raporu ve hedefteki NATO Komutanı’ başlıklı yazı) 
HER ZAMANKİ ‘DUYARLI VATANDAŞ’
“Alman Askeri Ataşesi CD’nin hikayesini şöyle anlattı: Bu CD bir ihbar mektubu ile İstanbul’daki İngiliz Konsolosluğuna gönderilmiş. Bu mektup her zaman olduğu gibi duyarlı bir vatandaş tarafından İngiliz Konsolosluğuna yazılmış. Güya İstanbul’a hava kuvvetleri mensubu bir subay bu CD’yi bazı aşırı dinci gruplara vermek için getirmiş. Bu sırada bu duyarlı kişi onun çantasından güya CD’yi çalmış. Ama her nasılsa Türk makamları yerine efendileri İngiliz Konsolosluğuna yazmış. Diyor ki, ‘bir Türk subayı nasıl olur da bunu yapar?’ İngiliz Konsolosluğu da bu CD’yi Ankara’daki Büyükelçiliği’ ne göndermiş. Onlar da bütün NATO üyesi büyükelçiliği bulunan ülkelerle Ankara’da bir toplantı yapıp bu CD’nin birer kopyasını vermişler. Alman Ataşesi, bu CD’den bir nüsha da bana hazırlayıp getirmişti. Ben de bunu Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı’nda ilgili makamlara verdim. Bu CD ile ilişkilendirilen subay, senelerce Fethullah ile mücadele edilen bir birim içinde görev yaptığı için hedef seçilmişti. Son görev yeri İzmir’de bahsi geçen NATO karargahıydı. 
TSK’YI NATO’YA ŞİKAYET ETTİLER
“Abdülhamit Bilici, Genelkurmay erken haberdar olup ilgili ülkeler nezdinde bilgilendirme yapıp tedbir alınca CD’den istediği etki alınamadığı için yazısından da anlaşılacağı üzere Türk ordusunu NATO makamlarına şikayet etmeyi bile göze almıştır.
Bu kişinin NATO makamlarına yazdığı yazılar da Genelkurmay’a Brüksel’de görevli bir subayımız tarafından gönderilmiştir.
Kısacası sizin suçlandığınız bu CD, Genelkurmay’da da vardır. Üstelik defalarca çoğaltılmıştır.”
F TİPİ YAZARIN KARIN AĞRISI
Göktaş’ın bahsettiği Abdulhamit Bilici, 19 Ağustos  2009 tarihli Zaman gazetesindeki yazısında, NATO üyesi ülkeleri,  bu işi gevşek tuttuğu için eleştiriyor. NATO CD’sinin  önemsiz olarak görülmesini  hazmedemiyor, hatta sabotaj yapılacağı iddia edilen kişiyi aradığında, onun dahi kendisini muhatap  almadığını şöyle itiraf ediyor: “Eduardo Zamarripa Martinez ‘in nasıl susturulacağı  Hayati Özcan’da ele geçirilen CD’de detaylı olarak anlatılıyor. Araştırdım, gerçekten böyle biri vardı. Yeni görevi İtalya’da Napoli üssüydü. İzinde olduğu için kendisiyle konuşamadım.  Yardımcıları hem Türkiye’nin iç işi olduğu için hem süren bir dava olduğu için yorum yapmak istemediklerini söylediler...”
İspanyol  asıllı NATO Komutan Yardımcısı olayı ciddiye almamış, randevu vermemiştir. Nitekim ilk  hedefe konulan subay hakkında da hiçbir işlem yapılmadığı gibi komutan halen görevdedir.
MİT: YÖNLENDİRME FAALİYETİ
MİT’in 13. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdiği 30.12.2008 tarihli cevabı yazısında “İP’ye yapılan suçlama dezenformasyon amaçlı” olarak belirtilmiş, aynı  tarihli MİT yazısında İşçi Partisi için de şöyle yazılmıştı:
“Doğu Perinçek liderliğinde NATO Hava Unsur Komutanlığı’na eylem yapmak üzere bir araya getirilmiş şahıslara ait olduğu iddia edilen listenin ‘örgüte yardım edenlerin kimlik, adres, iş bilgilerini içerdiği hususu ihtiyatla karşılanmıştır. Planlanan eylemle İP’nin bağlantısı tespit edilememiştir.
Bugüne kadar şiddet eylemine karışmamış olan ve böyle bir eyleme tevessül edecek potansiyeli bulunmadığı düşünülen İP’nin NATO’ya yönelik olarak planlanan eylemle ilişkilendirilmeye çalışılması; dezenformasyon amaçlı bir yönlendirme faaliyeti olabileceği ihtimalini de akla getirmesi bakımından önemli görülmüştür.” (24 Aralık 2012 Aydınlık)İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.