Bunları ancak düşman yapar

TSK’nın yapısını değiştiren kararname için ‘Ancak düşman yapar’ diyen Perinçek, düzenlemenin darbecilerin programı olduğunu belirtti. Perinçek, ‘Genelkurmay buna sesiz kalmamalı’ dedi

Bunları ancak düşman yapar
02 Ağustos 2016 Salı 11:13

Hayati Özcan - Sabriye Akkul
Vatan Partisi Başkanlık Kurulu, dün İzmir de toplanarak AKP hükümetinin ilan ettiği TSK’nın yeniden düzenlenmesine ilişkin Kanun Hükmünde Kararnameyi görüştü ve partinin tutumunu belirledi. Toplantının ardından kameralar karşısına geçen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, önemli açıklamalarda bulundu. İşte Perinçek’in açıklamalarının satırbaşları:

TESEV RAPORUNUN KOPYASI
AKP iktidarının dün çıkardığı kararname, Türk Ordusu’nun ve Türkiye Cumhuriyeti’nin İstiklal Savaşı ile kurulan temelini ve Türk Milletinin bağımsızlığını hedef almaktadır. AKP iktidarı, ABD ve AB’nin Türk Ordusunu zayıflatma planını uygulamaktadır. Kararnamede öngörülen herşey, Soros’un ünlü TESEV programından kopyalanmıştır. Yunan Silahlı Kuvvetleri 2002 yılına kadar bu Amerikan sistemine uyguladığı ve Kardak krizinde Fiyaskoyla sonuçlandığını gördü. Ders çıkaran Yunanistan, Türk Ordusunu örnek alarak tekrar Ordunun emir- komuta birliğine döndü.

ASGARİ BİLGİDEN YOKSUNLAR
Savaş ilkelerin birincisi, emir-komuta birliğidir. O nedenle Başbakan Yardımcısının bugün Hükümet adına yaptığı açıklamada, “Silahlı gücün tek bir elde toplanmasına karşı olduklarını” beyan etmesi, Hükümetin Türkiye’yi savunacak asgari bilgiden yoksun olduğunu gösteriyor.
Hükümet, FETÖ darbecilerinin programını hayata geçirmektedir.

ANCAK DÜŞMAN YAPAR
Anayasanın 117. Maddesine göre, Genelkurmay Başkanı, TSK’nın komutanı olup, savaşta başkomutanlık görevlerini Cumhurbaşkanlığı namına yerine getirir. Genelkurmay Başkanı görev ve yetkilerinden dolayı Başbakan’a karşı sorumludur.
Yeni düzenleme, Anayasa’yı çiğnemektedir. Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları arasındaki emir-komuta zinciri bozulamaz ve TSK, Başbakan’a sorumlu olmak dışında herhangi bir sıra düzen içinde tanımlanamaz. Kuvvet komutanlıklarının Milli Savunma Bakanlığına ve Jandarma Genel Komutanlığının İçişleri Bakanlığına bağlanması, Türk Ordusu’nun komuta yeteneğine indirilen bir darbedir. Bunu ancak düşman yapar.

SAVAŞI KİM YÖNETECEK?
Genelkurmay Başkanlığı ile kuvvet komutanlıkları arasındaki emir komuta zincirin tahrip edilmesi, ordumuzun savaş yeteneğine indirilen bir darbedir. Bunu ancak düşman yapar. Emir- komuta yetkisinin Genelkurmay Başkanlığının elinden alınması, silahlı kuvvetler komutanı bina amiri durumuna düşürür. O zaman savaşı kim yönetecektir?
Askerî okulların kapatılması, Türk subayının halk içindeki köklerini zayıflatır ve İstiklal Savaşı ruhuyla eğitilmesine darbedir. Bunu ancak düşman yapar.
kurmaylık yerine ne getireceksiniz?
Polis, Jandarmanın görevini yapamaz. Polisleştirilen bir Jandarma da görev yapamaz. Türk Milletinin askere duyduğu geleneksel bir saygı var. İç güvenlik de Türk askerinden vazgeçmeye kalkanlar halk üzerinde Cumhuriyet otoritesi kuramazlar. Harp Akademileri, dünya ölçeğinde kurumlardır. Harp Akademilerini tasfiye etmeye kalkanlar, kurmaylığın yerine neyi getireceklerdir? Subaylar bundan sonra “doktor”, “doçent” gibi akademik unvanlarla mı alınacaklardır?

ABD, PKK, FETÖ BAYRAM YAPIYOR
FETÖ mensupları, Türk Ordusu için “Bunlar Yeniçerilerdir. Yeni Ordu lazım” diyorlardı. AKP iktidarının Orduyu Yeniden Yapılandırma planı FETÖ’nün planlarıyla örtüşmektedir. FETÖ darbesi başarıya ulaşsaydı, bu kararnameyi ABD güdümlü Yurtta Sulh Konseyi çıkartacaktı. Nitekim AKP Hükümeti’nin kararnamesini düşmanla işbirliği yapanlar alkışlıyor. Şu anda PKK, FETÖ ve ABD işbirlikçileri bayram yapıyor.
AKP iktidarı açıkça Türk Ordusunu hedef almaktadır. Askerî birliklerin önüne çöp kamyonları yığarak Orduya karşı psikolojik savaş yürüttü. Ve şimdi Ordunun ve devletin dayandığı İstiklal Savaşı temelini tahrip etmektedir. Oysa darbeyi önleyen silahlı güç, Türk Ordusu’dur.
ABD’nin iç yıkıcılığını ezecek güç, Türk Ordusu’dur. Ordusuz kalan halkların halini görüyoruz, ayak altında kalmışlardır.
Genelkurmay Başkanlığı ve MİT’i Cumhurbaşkanlığına bağlama iddiası, Anayasa’ya aykırı olmanın ötesinde Anayasa sistemini bozar. Çünkü Cumhurbaşkanı sorumsuzdur. Genelkurmay Başkanı ve MİT bağlandığı zaman sorumlu duruma düşer. Böylece Meclis’in Hükümet üzerindeki denetimi de ortadan kaldırılır.

TÜRKİYE TAŞIMAZ
Türkiye darbe ortamına sürükleyenler ve Ordunun yapısını bozanlar, Türkiye’yi yönetemezler. AKP, Türkiye’yi yönetemeyeceğini ispatlamaktadır. Tayyip Erdoğan yönetimi, devlet tecrübesi olmadığını, Cumhuriyet geleneği ile bir türlü uyum sağlayamadığını, emperyalistlerin beslediği 31 Mart yobazlığının Ordu düşmanı hınçlarından kurtulamadığını göstermektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan, devleti ve Orduyu sıfırlamaktan söz ediyor. Buna kalkışanlar, kendisini sıfırlar. Bu yönetim, bu haliyle Türkiye’yi ABD tehdidine karşı birleştiremez, Türkiye’yi savunamaz.
Türkiye’yi birleştirmeyen ve Türkiye’yi savunamayanlar Türkiye’yi yönetemezler.

GENELKURMAY’A SESLENİYORUZ
Genelkurmay Başkanlığı’na sesleniyoruz: Türk Ordusunun savaş yeteneğini tahrip eden bu uygulamalar karşısında sessiz kalamazsınız! Anayasa size Ordunun savaş yeteneğini güçlendirme görevini veriyor. Bugün sessiz kalırsanız, yarın görevinizi yapamaz ve asker şerefini koruyamazsınız!

AKP’YE SESLENİYORUZ
Türk milletine, özellikle AKP’ye oy veren vatandaşlarımıza sesleniyoruz: AKP iktidarının Ordunun yapısını bozan bu uygulamalarına karşı kararlı tavır almak, günün vatan görevidir. Orduya düşmanlığını açığa vuran Tayyip yönetimini sırtımızda taşıyamayız. AKP iktidarına sesleniyoruz: Ordu düşmanlığının altında kalırsınız. Çünkü Ordu düşmanlığı Millet düşmanlığıdır. Kuvayı İnzibatiye kurmaya kalkanların sonunu incelemeniz hayırlı olur.
Ordu Türkiye için tehdit değildir, tehdide direnecek biricik silahlı gücümüzdür. Türkiye, Suriye’nin kuzeyindeki ABD koridorundan tehdit ediliyor. Bu tehdide Türk Ordusu ile karşı koyacağız. Bu koşullarda Türk Ordusu’nun yapısını bozmaya kalkmak, sizi vatana ihanete götürür. Bakın ABD, FETÖ’yü kurtaramadı, yarın sizi de kurtaramaz. Sizi uyarıyoruz: Kararnameyi derhal geri alın!

GÜÇLÜ VATAN PARTİSİ GÜÇLÜ ORDU GÜÇLÜ TÜRKİYE
ABD güdümündeki Tayyip Erdoğan - Abdullah Gül - Fetullah Gülen işbirliğiyle sahnelenen Ergenekon - Balyoz tertibi, Türkiye’yi bugünkü çıkmaza getirmiştir. Vatan Partisi, Amerikancı FETÖ darbesinin bozguna uğratılmasında görevini yapmıştır ve FETÖ’nün hem devlet hem de Ordu içinden temizlenmesini zorunlu görmektedir. Vatan Partisi bugün siyasal düzlemde AKP’nin karşısındaki tek kuvvettir, biricik iktidar seçeneğidir.
Milletimizden Ordumuzu güçlendirmek ve Millet Ordu birliğini pekiştirmek için yetki istiyoruz. Vatan Partisi, dış tehdide ve iç yıkıcılığa karşı Ordumuzu güçlendirmek için iktidar görevine hazırdır.
Vatan Partisi, Türk Ordusunu güçlendirmek için Türk Silahlı Kuvvetlerini İstiklal Savaşı geleneği temelinde yapılandıracak programını uygulayacaktır. Güçlü Vatan Partisi, Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye!”

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.