Birleşen millet kazandı

‘Ermeni soykırımı’ yalanına karşı AİHM’de zafer kazanan Doğu Perinçek dün İsviçre’den yurda dönüşte Atatürk Havalimanı’nda yurttaşlarla kucaklaştı. Perinçek ‘Türk milletinin bahtı açıktır. Bu karanlıkları dağıtacağız’ dedi

Birleşen millet kazandı
16 Ekim 2015 Cuma 12:05

İstihbarat Servisi
Ermeni soykırımı’ yalanına karşı AİHM’de zafer kazanan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, dün İsviçre’den yurda döndü. AİHM kararını duydukları andan itibaren büyük bir sevinç ve coşku yaşayan yurttaşlar, Perinçek’i karşılamak için sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı’na koştu. Burada yurttaşlarla kucaklaşan Perinçek “Yolumuz açıktır. Türk milletinin bahtı açıktır. Bu karanlıkları dağıtacağız” mesajı verdi.

YÜZLERCE KİŞİ KARŞILADI
Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek beraberindeki Vatan Partisi Genel Bakan Yardımcıları Şule Perinçek, Yaşar Okuyan, Hasan Korkmazcan ve Merkez Karar Kurulu Üyesi Avukat Mehmet Cengiz, AİHM zaferinin ardından dün İstanbul’a döndü. İstanbul’un birçok ilçesinden 7’den 70’e yüzlerce kişi heyeti karşılamak için Atatürk Havalimanı’na geldi. Ellerinde Vatan Partisi ve Türk bayraklarıyla, Gençlik Marşı okuyan yurttaşlar VIP geliş kapısı önünde sloganlarla beklemeye başladı. Bekleyenler arasında sanatçıların yanı sıra bazı sendika temsilcilerinin de bulunduğu görüldü.
Heyetin uçağının saat 11.30’da indiği haberinin gelmesi üzerine alandaki heyecan arttı. Perinçek ve heyetin kapıdan çıkmasıyla “Öncü, cesur Doğu Perinçek”, “Türkiye seninle gurur duyuyor”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları yükseldi. VIP kapısı önünde kurulan sahneye gelen heyet, kitleyi selamladı. Coşkulu kalabalığa seslenen Perinçek “10 yıldır milletçe verdiğimiz büyük bir mücadelenin dün hasadını kaldırdık” diye sözlerine başladı. Soykırım yalanıyla mücadeleye nasıl başladıklarını anlatan Perinçek şunları söyledi:

‘YASAKLARI KALDIRDIK’
“Başımızda Talat Paşa Komitesi Başkanı, Kıbrıs kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, rahmetli olan Mehmet Gül, Yaşar Okuyan, rektörlerimiz, sendikacılarımız, aydınlarımız Lozan’da başladık yalanlarını çiğnemeye... Lozan’da, İsmet Paşa’nın Lozan Antlaşması’nı imzaladığı salonda bin kişi içeride, 10 bin kişi kapıda Barlas Doğu’nun bize söylediği sözleri hep birlikte haykırdık. Bütün dünyaya seslendik ‘Ermeni soykırımı uluslararası bir yalandır, emperyalist bir yalandır’ diye. Devamında Berlinlerdeki yürüyüşlerimiz. Alman polisi yasaklıyor, biz yasağı kaldırtıyoruz. Talat Paşa’nın vurulduğu yerdeki saygı duruşumuzu içimiz titreyerek derin duygularla hatırlıyoruz. Parisler, Avrupa başkentleri, Amerikalar... Ve bu büyük faaliyetin sonunda bu büyük hukuk zaferi kazanılmıştır. Orada olan herkese, başta Rauf Denktaş büyüğümüz olmak üzere herkese, bütün milletimize yürekten teşekkür ediyoruz.”
Türkiye’nin 100 yıl önce olduğu gibi yine vatan savunmasında olduğunu vurgulayan Perinçek şöyle devam etti: “Bizi dize getirmek için Ermeni soykırımı yalanlarını uydurdular. 100 yıl sonra da piyasaya sürüldü. Hangi koşullarda? Türkiye-Irak-İran-Suriye topraklarında Amerika ve İsrail sözümona Kürdistan adı altında bir Kosova kuracak. Kosova’yı görüyorsunuz. Amerikan bayraklı bir Kosova kurdular. Kosovalı kadınlar bugün Berlin’de vücutlarını satıyorlar. Kurmak istedikleri bu işte. İkinci Kosova, kukla devlet. Ermeni Soykırımı dayatmaları da vatan savunmasıyla ilgilidir. Amerika’nın, Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye ‘Güneydoğu’da özerklik yapacaksın. Ermeni soykırımı yalanını kabul edeceksin. Kıbrıs’tan Türk ordusu geri çekilecek. Kemal Derviş ekonomisiyle borca batacaksın’ dayatmalarından birini yerle bir ettik.”

‘ABD SİLAHLARINI ELİNİZDEN ATIN’
Amerika’nın PKK/PYD’ye silah verdiğini hatırlatan Perinçek “Amerikan silahlarıyla kardeşinizi mi, komşunuzu mu vuracaksınız? Amcanızın dükkanını mı yakacaksınız? Atın o Amerikan silahlarını, onurunuzu kazanın. Hiçbir Kürdümüze, Türkümüze, bu topraklarda doğan hiçbir insanımıza bunu yakıştırmıyoruz” dedi.

‘MEHMETÇİKLERİMİZE ARMAĞAN EDİYORUZ’
“Buradan bütün siyasal partilere, derneklere, sendikalara, kitle örgütlerine, meslek odalarına, hepsine vatan bütünlüğü için Türkiye cephesinde birleşme çağrısı yapıyoruz. Amerika’nın silahlandırdığı ve üzerimize sürdüğü o örgütlere karşı bütün milletimizi ayağa kalkmaya davet ediyoruz” çağrısı yapan Perinçek sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bu başarımızı şu anda karakollarda, sınır boylarında, sınır ötelerinde mücadele eden Mehmetçiğimize armağan ediyoruz. Mehmetçiğimizle birlikte teröre karşı vatan savunması yapan Emniyet güçlerimize, Güneydoğu’daki korucularımıza armağan ediyoruz. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyoruz. Yolumuz açıktır. Türk milletinin bahtı açıktır. Bu karanlıkları dağıtacağız.” Konuşmasının ardından kürsüden inen Perinçek, yurttaşlarla kucaklaştı. Perinçek ve İsviçre heyeti daha sonra Vatan Partisi İstanbul İl Başkanlığı’na geldi.

‘YENİ BİR MODEL KURDUK’
AİHM zaferinin bir model oluşturduğuna dikkat çeken Perinçek “Türkiye’nin güçlerini birleştirme modeli kurduk. Önümüzdeki sorunları çözmede bu model bize anahtardır. Eğer biz Türk milleti olarak sımsıkı birleşirsek, Türkiye’nin bütün imkanlarını doğru bir önderlik altında, Atatürk rotasında sımsıkı birleştirirsek bizim kazanamayacağımız başarı yoktur” diye konuştu.
Türklerin Avrupa’ya da özgürlük götürdüğünü söyleyen Perinçek “Bu büyük millet olarak hürriyet geleneklerinizle o çatırdamakta olan Avrupa’ya da kendi devrimci geleneklerini hatırlattınız. Bu da çok büyük bir başarıdır. Önümüzdeki sorunları yani vatan bütünlüğünü, üretim ekonomisi kurmayı, milletçe omuz omuza vererek, ‘Kürt de biziz Türk de biziz hepimiz Türk milletiyiz’ diyerek, birleşerek çözeceğiz. Bu daha başlangıçtır. Önümüzde yapacağımız büyük işler vardır” diye konuştu. Perinçek’in bu sözlerine üzerine grup “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganı attı.

‘VATAN SÖZLE DEĞİL EYLEMLE SEVİLİR’
Ressam Muzaffer Akyol ve Ergenekon davasında yargılanan emekli Albay Fuat Selvi de dün Atatürk Havalimanı’ndaydı. Heyetin uçağının inmesini beklerken duygularını sorduk:
Muzaffer Akyol: Burada olmam benim yurttaşlık görevim. Doğu Perinçek tarihi bir zafer kazandı. Doğu Perinçek’in ötesinde Türkiye kazandı, insanlık ailesi kazandı, ortak akıl kazandı. Bu kararla biz Türkler ve Ermeniler birbirimizi daha iyi anlayacağız. Daha güzel bir dünya ve daha iyi bir yaşam ortamı ancak özgürlüklerle olur. Doğu Perinçek özgürlüklerin de yolunu açtı. Kendisine teşekkür ediyorum. ‘Hoşgeldi’ diyorum.

'ZAFER GÜNÜ OLARAK KUTLANMALI’
Fuat Selvi: Tarihi bir gün. Emperyalist yalanları kendi yuvalarında bu şekilde tescil ettirmek büyük bir başarıdır. Bugün bir zafer günü olarak kutlanmalı. Biz bu zaferi sadece kendimiz için değil çocuklarımız ve torunlarımız için kazandık. Bu zaferi kazanan, bu iş için emek veren herkesi gönülden kutluyorum. Bu memlekete yapılan en iyi işlerden biridir. Vatanı sevmek eylemle olur, sözle olmaz.

‘AĞLAYARAK İZLEDİM’
Safinaz Özkan: Canlı yayında gördüm kararı. Ağlayarak izledim. Çok mutlu oldum. Tebrik ederim Doğu Perinçek’i. Ermeni soykırımı yalanının çöktüğünü ifade ediyor bu karar. Artık vatanımıza bu konuda yüklenemeyecekler. Yalanı çökerttik. İsviçre’yi yendik.

‘GECEDEN BERİ BEKLİYORUZ’
Hakan Yavuz, iki çocuğu ve eşiyle geldi Perinçek’i karşılamaya... Haberi aldıkları andan itibaren büyük bir heyecan duyduklarını belirten Yavuz “Gece uyuyamadık. Geceden beri de heyecanla bekliyoruz. Sabah erkenden tüm aile buraya geldik. Alınan karar nedeniyle çok mutluyuz” diyor.

‘PERİNÇEK BİR VATAN FEDAİSİDİR’
Ünal Şengün: Bu karar bizim son kalemiz. Bunu yitirseydik bitmiştik. Çok önemliydi. Perinçek bir vatan fedaisidir.
21 yaşındaki Damla ailesinden gizli gelmiş. Fotoğrafını çekmemizi istemiyor ama ağzından şu sözler dökülüyor: “Biz asla katliam yapmadık. Vatan savunduk. Bize karşı oyunlardan biriydi bu da. Ama yıldıramayacaklar. Mücadeleye devam edeceğiz.”

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nadir Şener Hatunoğlu - 5 yıl önce
Saygı ile.. Üç kutsalın şövalyelerine alkışlarımla: " Vatan, Emek, Namus. " Zaferiniz mübarek olsun! *matematikçi, bilim uzmanı*
Avatar
Erdal Fırtına - 5 yıl önce
Dünyaya farklı pencerelerden bakıyor olsak da. Bir T.C. vatandaşı olarak Sayın Perinçek e minnet borcum olduğunun farkındayım. Sağ olsun, Varolsun.