Bir günde 56 atama

AKP hükümetini, yetkilerini seçim hükümetine devretmeden önce atama telaşı sardı. AKP bir günde 56 atama gerçekleştirdi.

Bir günde 56 atama
27 Ağustos 2015 Perşembe 15:29

Aydınlık / Ankara
AKP hükümetini, yetkilerini seçim hükümetine devretmeden önce atama telaşı sardı. AKP bir günde 56 atama gerçekleştirdi. Yetkilerini, cuma günü ‘geçici seçim hükümeti’ne devredecek olan AKP’de bürokrasi operasyonu başladı. Başbakanlık ile Başbakan Yardımcılığı, Adalet, Aile ve Sosyal Politikalar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çevre ve Şehircilik, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Milli Savunma ve Orman ve Su İşleri bakanlıklarında 56 bü-rokrata ilişkin atama kararı dün Resmi Gazete’de yayımlandı.
Başbakanlık kararnamesiyle, Rize İl Müftülüğüne İsmail Yalçın atanırken, Başbakan Yardımcılığına bağlı Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevine de Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Hamza Taşdelen getirildi.

ADALET BAKANLIĞI KARARNAMELERİ
Adalet Bakanlığı’nın atama kararnamelerine göre de bakanlığın Teftiş Kurulu Başkanlığı’na Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başmüfettişi Vedat Ali Tektaş, Eğitim Dairesi Başkanlığına, Ankara Hakimi İbrahim Şahin, Strateji Geliştirme Başkanlığı’na, Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Alpaslan Azapağası, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na, Akyurt Hakimi Servet Gül, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı’na, Danıştay Tetkik Hakimi Birol Terlemez atandı.

SOSYAL YARDIM BÜROKRASİSİNE TIRPAN
Dün, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda ise 17 ayrı isim için kararname yayımlandı. Kararnameler arasında en dikkat çekenleri ise, AKP’nin kendisine en fazla oyu getirecek proje olarak görüp kullandığı, ancak 7 Haziran’da beklediği etkiyi yaratamayan sosyal yardım bürokrasisinde yaptığı kritik değişiklikler oldu. Bakanlığın, sosyal yardımlardan sorumlu iki genel müdür yardımcısı Ümit Güner ve Bedri Ünal başka yerlere atanmak üzere görevlerinden alındı. Hakkari, Van, Ağrı, Adıyaman gibi illerin Aile ve Sosyal Politikalar Müdürleri de kararnamelerle değiştirildi.

DİĞER BAKANLIKLAR...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da yayımladığı kararnamelerle Ardahan, Şanlıurfa ve Elazığ’ın Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlerini değiştirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ise 7 müfettiş yardımcısını müfettişliğe terfi ettirdi. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Recep Dernekbaş, Bakanlık Müşavirliğine, Strateji Geliştirme Başkanı Nurettin Konaklı, Strateji Geliştirme Başkanlığına Veysel Erdel, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Turgut Özbek getirilirken, Milli Savunma Bakanlığı müşavirliğine de Sedat İlhan Güldoğan tayin edildi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı kararnameleriyle de bakanlığa bağlı, Devlet Su İşleri Genel Müdür Yardımcılığına, 5. Bölge Müdürü (Ankara) Murat Acu, Orman Genel Müdürlüğünde açık bulunan Trabzon Orman Bölge Müdürlüğüne Mümin Döngez, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğüne Alpaslan Altındaş, Isparta Orman Bölge Müdürlüğüne İsmail Tüfekçi atandı.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.