‘Anadolu’yu aldık Vatan’a geldik’

Son dönemde yurt çapında katılım rekorları kıran Vatan Partisi’ne Bursa’da da toplam bin öncü katıldı. Aralarında Anadolu Partisi’nin Bursa İl Başkanı’nın da yer aldığı törende rozetleri bizzat takan Doğu Perinçek, AKP iktidarına yüklendi

‘Anadolu’yu aldık Vatan’a geldik’
15 Mart 2015 Pazar 11:23

VATAN Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, il ziyaretleri kapsamında Bursa’ya gitti. Bursa’daki üye katılım töreninde bin yurttaş Vatan Partisi’ne üye oldu. Çok sayıda yeni üyeye rozetlerini takan Perinçek, Vatan Partisi’nin seçime 3 ay kala baraja dayandığını belirtti. Törende Anadolu Partisi Bursa İl Başkanı Semra Yılmaz ve çok sayıda yurtsever Vatan Partisi’ne üye oldu.  

AYKUTALP’E SELAM OLSUN’ 

Doğu Perinçek’in konuşmasının özeti şöyle: “Hangi ülkede diktatör sözcüğü yasaklanır? Diktatör heveslilerinin bulunduğu, iktidarda olduğu ülkelerde diktatör sözcüğü suçtur. Şu anda Tayyip Erdoğan’a diktatör dediği için Kayseri Cezaevi’nde bulunan Aykutalp arkadaşımıza Bursa’dan selam yolluyoruz. Sultanlıkları yıkılacak, tahtları devrilecek. Bu Tayyip Erdoğan yönetiminin tacı, tahtı devrilecek. Oraya geldik.” 

SAMANI BİLE DIŞARIDAN ALIYORUZ’ 

‘Anadolu’yu aldık Vatan’a geldik’ 

Törenin yapılacağı Salon Çağrı, öğlen saatlerinden başlayarak hıncahınç doldu. Daha saat 13.00 olmadan bini aşkın yurttaş salondaki yerini aldı. Kadınların ağırlıkta olduğu salonda coşku hakimdi. Törenin sunuculuğunu yapan Ulusal Kanal programcısı Halil Nebiler, gördüğü tabloyu “Vatan Partisi artık salonlara sığmıyor” diye ifade etti. Genel Başkan Perinçek’in konuşması sık sık slogan ve alkışlarla kesildi. Henüz konuşmasının başında Öncü Gençlik Kayseri İl Başkanı Aykutalp Avşar’a gönderdiği selam büyük alkış aldı. Perinçek, dinleyicileri de selama davet etti ve gür sesler, üst üste “Selam! Selam! Selam!” diye tekrarladı. Üye olma aşamasında ise izdiham yaşandı. Yaklaşık bir saat süren yeni üyelere rozet takma töreninden önce yeni üye listesinde 823 kişinin ismi vardı. Tören ilerledikçe sayı bini buldu.  

Anadolu Partisi Bursa İl Başkanı Semra Yılmaz, Osmangazi İlçe Başkanı Ömer Özdemir ve çok sayıda parti üyesi Vatan Partisi’ne üye oldu. Törende yeni üyelere rozetleri Genel Başkan Doğu Perinçek tarafından takıldı. Semra Yılmaz yaptığı konuşmada “Anadolu’yu aldık, Vatan’a geldik. Vatan için çok çalışıp çok şeyler yapmalıyız. Vatan için damarımdaki son kanı dökmeye hazırım. Değerli dostlar bizim gidecek başka yerimiz yok. Bir vatanımız bir de Vatan Partimiz var” dedi.

“1980’den bu yana Türkiye’yi dışa açıyoruz dediler, dışı Türkiye’ye açtılar. Bursa’nın sanayicisi, tarımcısı mallarını Amerika’ya satacak, Japonya’ya satacak, Singapur’a, Afrika’ya satacak dediler. Şimdi sanayicimize soruyoruz: Mallarınızı Avrupa’ya, Singapur’a satıyor musunuz? Türkiye bu dışa açılma sonunda şu noktaya geldi. İhraç ettiği, dışa sattığı sanayi ürünlerinin bile yüzde 70’i dışardan aldığı mallar. Yani dışarıdan aldığımızı dışarıya satıyoruz. Samanı dışarıdan alıyoruz. Pamuğu, susamı dışarıdan alıyoruz. Tayyip Erdoğan iktidarının bir yıl içinde acil ödemek zorunda olduğu 251 milyar dolar borç var. Bu sıcak parayı bulmaları mümkün değil. Ve sıcak para diktatörleri de o sıcak para ekonomisiyle yıkılacaklar.” 

SİZE ESAD’IN SELAMINI GETİRDİK’ 

“Türkiye’yi bölme projesi sona erdi. Türk milletine utanmadan, sıkılmadan bu vatanı böleceğini, milleti böleceğini, ABD’nin BOP projesinde bu görevi üstlendiğini söyledi. Şimdi o projenin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Suriye’den geliyoruz. Size Beşar Esad’ın, direnen Suriye halkının selamını getirdik. Hani Tayyip Erdoğan Şam’da Emevi Camisi’nde namaz kılacaktı? Kiminle kılacaktı o namazı, Obama’yla, Netanyahu’yla kılacaktı. Suriye aslanlar gibi direndi. Türk halkından gizlenen bir gerçek var: Güneydoğu’daki Kürt vatandaşlarımız birlik istiyor. ‘Biz PKK’ya bu toprakları teslim etmeyeceğiz, bunu herkes bilsin’ diyorlar. Bursa’ya mesajınız nedir diye sordum. ‘Can Bursalılara, Bursalı kardeşlerimize şunu söyleyin: Güvensinler Şırnaklılara, Hakkarililere, Vanlılara... Buraları kesinlikle ABD emperyalizmine, bölücü teröre teslim etmeyeceğiz’ dediler. Şu anda sizden gizleniyor bu. ABD’nin merkezinde olduğu sistem hep birlikte PKK’yı nasıl barajı geçiririz telaşında. Hakkarililer, Vanlılar, Şırnaklılar ise PKK’yı Meclis’e göndermeyeceğiz, yemin ediyoruz diyorlar... Bursa, Denizli, Kayseri, Antep, Malatya... Hatırlayın, bunlar bizim küçük, orta ve büyük sanayi kentlerimizdir ve şimdi o küçük ve orta sanayinin ürettiği malları dışarıdan alıyoruz ve dış borcumuz büyüyor...  

Basit bir rakam vereceğim size. 2012’de borsadan elde edilen kazançların toplamı 300 milyar dolar. Bundan vergi alınmıyor. Yani zar atarak para kazanıyorsunuz. Bankalardan, mevduatlardan bile vergi alınıyor. Otomobilin haznesini benzinle dolduruyorsunuz vergi ödüyorsunuz ama borsa kazançlarından vergi alınmıyor. Yüzde 20 gibi düşük bir vergi koysan, 60 milyar dolar kaynaktır. Zar atana giden 300 milyar doların 60 milyarını vergi olarak alsan, 17 milyar doları ile Türk tarımını ayağa kaldırırız. 43 milyar dolarla sanayimizi küçük, orta, büyük sanayimizi teşvik edip desteklediğimizde hızla sanayi ayağa kalkar ve doğrulur. 

BARAJLARA TESLİM OLMAYACAĞIZ’ 

Vatan Partisi üreten ve birleşenlerin partisi olduğu için çığ gibi büyüyor. Hakkari Yüksekova’dan Edirne’ye kadar Hatay, Trabzon, Sinop, Zonguldak’a kadar çığ gibi büyüyor. Şirketler araştırmalar yapıyor. Bakın SONAR’ın en son araştırmasında partimizin oyu 3,2 gözüküyor. Şirketin sahibi bana telefon etti, sizin oyunuz yüzde 5 diyor. Yine ANAR şirketinin yaptığı araştırmada Çankaya’da yüzde 7, Etimesgut’ta yüzde 6, İzmir’de yüzde 8, Aydın’da yüzde 9 görünüyoruz. Vatan Partisi seçime 3 ay kala gelmiş, baraja dayanmıştır. Barajı hepimizin kararıyla geçeceğiz! Kafamızdaki barajları yıkacağız, barajlar kafamızda. Yılmaz Özdil “Barajlar kaldırılsın, Vatan Partisi’nin ne kadar oy alacağını kimse tahmin edemez” diyor. Kafamızdaki barajları kaldırdığımızda alacağımız oyu kim tahmin edebilir?  

Madem baraj kalktığı zaman Vatan Partisi kimsenin tahmin edemeyeceği kadar büyük oylar alıyor, o zaman kafamıza koyulan boş barajlara teslim olmayacağız. Göreceksiniz kaldıracağız.  

BURSA NUTKU’NUN GEREĞİ’ 

Bursa’nın kestanesi, şeftalisi, Uludağ’ı vb... Bursa’nın neyi meşhur? Bursa’nın en meşhur şeyi Bursa Nutku’dur. Bursa, Bursa Nutku’yla gurur duyacaktır. Şimdi var mısınız Bursa Nutku’nun gereğini yapmaya? Büyük devrimci Atatürk’ün emir ve talimatlarını, her şeyimizi ortaya koyarak yerine getirmeye var mısınız? Bursa Nutku’nun geçerli olduğu bir döneme giriyoruz. Dünya merkezlerinin hain planlarının, kışkırtmalarının olduğu tarihi süreçteyiz. Önümüzdeki dönem bölücüsüne, Türkiye sokakları teslim edilmeyecektir. Vatan Partisi var. Hem sandıkta onların sırtını yere yapıştıracağız hem de sokakları, meydanları, alanları onlara kesinlikle teslim etmeyeceğiz. 18 Mart geliyor, Bursa’dan hareket edildi Çanakkale’ye... Şimdi o yollarda yürüyen, 1918 Arıburnu kahramanlarının izinden yürüyen arkadaşlarımıza da buradan selam yolluyoruz.  

TARHAN’LA EL ELE VERECEĞİZ 

Kardeşimiz olan Anadolu Partisi’nin Bursa İl Başkanı Sayın Semra Yılmaz ve diğer arkadaşları Vatan Partisi’ne katılma kararı vermişlerdir. Değerli arkadaşlar size söz veriyorum; Sayın Emine Ülker Tarhan’la da seçim gelmeden el ele vereceğiz ve bu fotoğrafı göstereceğiz.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mahmut Maytalman - 5 yıl önce
Dört gözle bekliyoruz