Ali Fuat Yılmazer’in ‘Kafes’i

Ali Fuat Yılmazer’in ağzından 2- 9 Şubat günleri arasında Özgür Düşünce gazetesinde Nazlı Ilıcak imzasıyla yayımlanan yalan ve iftira dolu yazı dizisinin 4 Şubat 2016 günlü bölümü, “Başbuğ Kafes’i engellemek istedi” başlığıyla verildi.

Ali Fuat Yılmazer’in ‘Kafes’i
13 Şubat 2016 Cumartesi 13:06

Hikmet Çiçek
[email protected]

Ali Fuat Yılmazer’in ağzından 2- 9 Şubat günleri arasında Özgür Düşünce gazetesinde Nazlı Ilıcak imzasıyla yayımlanan yalan ve iftira dolu yazı dizisinin 4 Şubat 2016 günlü bölümü, “Başbuğ Kafes’i engellemek istedi” başlığıyla verildi. Ilıcak, Ali Fuat Yılmazer’in ağzından şöyle yazdı: “Kafes Eylem Planı’nda hiçbir tereddüt yok. Kesinlikle gerçek bir plan ve askeri personelce hazırlanmış. Şuradan biliyorum: Bu operasyonu yaptığımız günlerde (operasyondan bir hafta kadar sonra), ben gelişmeleri Başbakan’a arz etmiş ve “Kafes Eylem Planı”nın bir suretini de kendisine vermiştim.”
Ergenekon, Balyoz ve benzeri davalarda yılllarca mağdur edilen sanıklar ve yakınları tarafından kurulan “Kumpas Mağdurları Derneği” (Kumpas-Der) bu bölümle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi: “Kafes Eylem Planı adı verilen sözde dijital döküman, Levent Bektaş’tan elde edildiği iddia edilen 3 No’lu DVD’nin içinden çıktığı polis bilirkişileri tarafından 09 Mayıs 2009 tarihinde raporlaştırılmıştır.
Bu dijitalin polis bilirkişi raporuna göre incelenmeye başlangıç zamanı 04 Mayıs 2009 11:09:43 AM’dir. Polis bilirkişileri DVD’yi incelemeye başladıktan sonra azınlıklara suikastlar yapılacağına ilişkin delillere de ulaştıklarını iddia etmektedirler. Buna ilişkin sözde dijital belgelerden biri de kafesadresler.xls ismi ile DVD’de yer almaktadır. Bu dijital belgenin de yine onların raporuna ithal ettiği görüntüsünde oluşturulma zamanı 04 Mayıs 2009 11:26:01 olarak gözükmektedir. DVD’nin polislerce incelenmeye başlanma zamanı ise 04 Mayıs 2009 11:09:43 AM’dir. Şimdi iki zamanı karşılaştırınca gördüğümüz sonuç nedir? DVD’nin polis bilirkişilerce incelenmeye başlanmasından 16 dakika 18 saniye sonra kafes adresler.xls oluşturulmuştur. Bu saatte Levent Bektaş Silivri’de tutuklu olduğuna göre dijital belgeyi kim hazırlamış olabilir?”

YILMAZER VE ILICAK HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
Avukat Serdar Öztürk, 10 Şubat 2016 günü, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na Ali Fuat Yılmazer ve Nazlı Ilıcak hakkında yazı dizisiyle ilgili bir suç duyurusunda bulundu. Yılmazer ve Ilıcak’ın, kendisi hakkında gerçek dışı beyanlarda bulunarak, yayın yoluyla hakaret ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs ettiklerini belirten Öztürk şöyle dedi: “Benim bu tür yalanlarla sert mücadele etmemin tek sebebi, bugün Türkiye’de yapılanların arkasında ABD’nin olduğunu somut kanıtları ile bildiğim içindir.”
Öztürk, “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” adı verilen belgenin ofisine, 3 Haziran 2009’u 4 Haziran 2009’a bağlayan gece yerleştirildiği gün, Yılmazer’in İstanbul’dan Ankara’ ya gelip gelmediğinin HTS kayıtlarıyla araştırılmasını talep ettiğini ancak bu talebin, yargılamayı yapan ve dört üyesinin Gülen cemaati mensubu olduğu ortaya çıkan İstanbul Özel Görevli 13. Ceza Mahkemesi tarafından reddedildiğini hatırlatıyor.

C-5’İN ŞEFİ
İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan C- 5 bürosu 2006 yılında kuruldu ve 2012 yılına kadar yasadışı faaliyetlerine devam etti. Başında Ali Fuat Yılmazer bulunuyordu. Ergenekon ve benzeri davalarda sahte şema, belge, CD, vs. hazırlayan merkez de burasıydı.
Özetlersek, Ergenekon ve benzeri davalar asla bir yargı süreci değildir. Dava emniyette başlamış ve emniyette sonuçlanmış bir polis tertibinden başka bir şey değildir. Ali Fuat Yılmazer bu tertibin başlıca oyuncularından biridir. Yılmazer şimdi Silivri “külliyesinde” F tipi cezaevinde, yalanlarını sürdürmektedir.

ADİL SERDAR SAÇAN’DAN YANIT
Dizinin 9 Şubat günlü son bölümünde Ali Fuat Yılmazer, Adil Serdar Saçan hakkında, “Organize Şube Müdürlüğü döneminde, tehdit ve şantaj ile nasıl kumpas kurulduğu televizyonlarda canlı anlatımlara konu olmuştur. Emniyet teşkilatında şantaj iddialarıyla gündeme en fazla gelen kişidir” diye yazdı.
Adil Serdar Saçan, facebook’ta Yılmazer’e şöyle yanıt verdi: “Yılmazer yine cezaevinden sallamış. Ben “tehdit ve şantaj yapmakla ünlenmiş bir polis müdürüymüşüm!” Savcı Nuh Mete Yüksel’in, Ana Muhalefet Partisi Başkanı’nın, MHP’nin tüm Genel Başkan yardımcılarının ve daha binlerce kişinin yatak odasını kameraya alıp şantajda bulunup ve tehdit eden kendisi ve ekibidir. Asıl bunu bütün Türkiye biliyor.”
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.