Acil vatan görevi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, sözde ‘Kürt Koridoru’ tehdidine karşı tüm siyasi parti, sendika ve kitle örgütlerine Türkiye Cephesi’nde birleşme çağrısı yaptı

Acil vatan görevi
22 Haziran 2015 Pazartesi 14:01

İstihbarat Servisi
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek dün İstanbul’da yaptığı basın toplantısıyla Suriye’nin kuzeyindeki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerini kamuoyuyla paylaştı. Bölge ülkelerinin “bölenlere karşı birleşme” zorunluluğuna dikkat çeken Perinçek en acil görevin Suriye Hükümeti ile işbirliği olduğunu vurguladı.
Perinçek tüm siyasi parti, sendika ve kitle örgütlerine Türkiye Cephesi’nde birleşme çağrısı yaptı. Vatan Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nda konuşan Perinçek, Türkiye’nin 7 Haziran seçimiyle demokratik yoldan bölünme sürecine girdiğini söyledi. Seçimlerin üzerinden bir hafta geçmeden ülkeyi silahlı yoldan bölme girişiminin de başladığını belirten Perinçek “Türkiye’yi demokratik yoldan bölen de Amerika’dır, silahlı yoldan bölen de Amerika’dır. Her iki cephede kullandığı piyon ise PKK’dır. Demokratik alet HDP, silahlı alet ise PYD’dir” dedi.
'ATEŞE SÜRDÜLER'
PKK’nın ABD Silahlı Kuvvetleri’nin bir unsuru haline geldiğini vurgulayan Perinçek “PKK’nın Suriye kolu olan PYD’nin silahlı örgütü YPG, ABD güdümündeki Koalisyon Güçleri’nin her yoldan desteğiyle sözde ‘Kürt Koridoru’nu açmakta kullanılıyor. Türkmen bölgesi Tel Abyad’da, PKK/PYD’ye bağlı silahlı birlikler, Türkmen ve Arap halkın üzerine sürüldü. PKK/PYD silahlı birlikleri için, ‘Ateşe sürüldüler’ dersek, hem ABD piyonluğunun nereye varacağını vurgulamış, hem de uyarıda bulunmuş olacağız. Ateşe sürülenler, her an ortada bırakılma tehdidiyle yüz yüze geleceklerini de hatırda bulundurmalılar” diye konuştu. Perinçek şöyle devam etti:
‘ALINLARINDA İHANET DAMGASI OLACAK’
“ABD ve İsrail, Kürdistan’ı kurmak için etnik temizliğe başlamış bulunuyor. Kürt örgütleri, ABD’nin bölge halklarına karşı kullandığı enstrüman rolünü benimseyerek, Kürt halkı ile bölge ülkeleri ve halkları arasında kalıcı düşmanlık yaratma suçunu işliyorlar. PKK/PYD, Kürt halkına kara bir leke sürme girişimi içindedir. ABD’ye alet olanlar, alınlarına vurulan ihanet damgasından başka bir kazanca ulaşamayacaklar... Bölücü örgütler, amaçlarına ulaşmak için ABD’nin aleti olmaktan başka çözümleri olmadığını biliyorlar. ABD ile bölücülük arasındaki bu işbirliği, bölge ülkelerini birleşmeye zorlamaktadır. Bölenlerin her girişimi, bölünenlere birleşme zorunluluğunu dayatmaktadır” dedi. 
'BUGÜNKÜ MECLİSLE ÇIKIŞ YOK'
Perinçek açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. “AKP-MHP koalisyonu hakkındaki düşünceleriniz nedir?” sorusuna Perinçek “Biz herhangi bir koalisyon tarifi yapmayı uygun bulmuyoruz. Bugünkü Meclis, sistemin kurduğu bir meclistir. O sistemin merkezinde ABD bulunuyor. Amerikan sistemi ne zaman sıkışsa onu ayakta tutmak için harekete geçen MHP gibi, BOP Eşbaşkanlığı görevi üstlenmiş AKP gibi partilerin koalisyonuyla Türkiye’nin bir çıkış yolu bulacağını hiç sanmıyoruz” yanıtı verdi. Perinçek “Ankara’dan Suriye Hükümeti ile işbirliği konusunda bir hamle bekliyor musunuz?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Burada atın önüne arabayı koşmayalım. At arabayı çeker. Araba atı çekmez. Bugün ilk karar verilecek şey Türkiye’nin toprak bütünlüğünü korumak için yönelen tehdide karşı harekete geçmek. Harekete geçildiği zaman Suriye ile işbirliği ve ifade ettiğimiz 9 maddelik program birer birer gündeme gelir. Suriye ile işbirliği yaptıktan sonra harekete geçelim fikri yanlış. Bu sonuçsuz kalır. Türkiye kendi öz güçleri ile bu belayı defedecek kabiliyete sahiptir. Ankara’da gelişmeler var. Bir millet var, sanayicileri var, tüccarları var, emekçiler var. Yönetimler tüm bunlardan kopuk kararlar alamaz. Bu yüzden o hükümetlerin manevra alanları da Türkiye’nin menfaatleriyle sınırlıdır. TSK durumu doğru tespit etmiştir. Hükümette de saydığım nedenlerle, bu konuda eskisinden farklı tavırlar görülüyor. Bu iyi bir gelişme.”
TÜRKİYE CEPHESİNDE BİRLEŞME PLANI
Vatan Partisi Lideri Perinçek partisinin İkinci İsrail Koridoru’na karşı şu plan ve siyasetini de kamuoyuyla paylaştı: 
- Şu anda en yakıcı görev, Suriye ile işbirliğidir. Türkiye, bölgedeki etnik ve yobaz bölücülüğünü etkisiz kılmak, iki kardeş ülkenin toprak bütünlüğünü sağlamak ve barış için derhal Suriye hükümetiyle ilişkiye geçmelidir. 
- Türkiye, bugün zaten Suriye ile birlikte hareket eden Irak, İran ve Lübnan yanında Azerbaycan’ın da katılımıyla Bölgesel İşbirliği için harekete geçmelidir. Koşullar, bölge ülkelerine ve halklarına emperyalist müdahaleye ve bölücülüğe karşı birleşmeyi dayatıyor. Burada en büyük sorumluluk, milli devlet geleneğiyle ve güçlü ordusuyla Türkiye’ye düşmektedir.
- Türkiye-Suriye sınırı, yobaz ve bölücü teröristlerin geçişine derhal kapatılmalıdır. Suriyeli “muhalif” denen teröristlerin, Türkiye’de “Eğit-Donat” adı altında yetiştirilmesine derhal son verilmelidir.
- İncirlik Üssü’nün Türkmen ve Arap kardeşlerimizin bombalanması için kullanılmasına derhal son verilmelidir. 
- Suriye Hükümeti’ne ve farklı gruplara karşı sahaya sürülen Fetih Ordusu’nun faaliyetlerine verilen desteğe derhal son verilmelidir. 
- Türkiye, bütün olanak ve yeteneklerini kullanmaya hazır olmalıdır. ABD ve İsrail’in “Kürt koridoru” adı altında kendi koridorlarını açmak için yürüttükleri harekâtı başarısız kılmak, bugün en yakıcı millî görevdir. Bu amaçla Suriye ve diğer bölge ülkeleriyle işbirliği için her önlem alınmalıdır.
- ”Kürtlük” adına hareket eden bütün örgütleri, ABD’nin aleti olmanın getireceği kanlı sonuçlardan sakınmaları için uyarıyoruz. 
- Avrupa ülkeleri dahil bütün dünya ülkelerini ve halklarını bölge ülkeleriyle dayanışmaya çağırıyoruz. ABD’nin “İkinci İsrail Koridoru” girişimi, yalnız bölge ülkelerini değil, dünya barışını tehdit eden boyuttadır. Bu nedenle Güney Amerika’dan Rusya, Hindistan ve Çin’e kadar artık herkes görmelidir ve görmektedir: PKK, ABD’nin stratejik piyonudur. 
- Türkiye’nin toprak bütünlüğüne, iç barışa ve komşularımızla barışa yönelen tehdit karşısında, Vatan Partisi olarak, hiçbir ayrım yapmadan bütün partileri, Türkiye Cephesi’nde birleşmeye çağırıyoruz. Siyasal partilere, sendikalara, meslek kuruluşlarına, kitle örgütlerine ve bütün halkımıza sesleniyoruz: Gün, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliği ve bölge barışı için, kenetlenme ve sorumluluk üstlenme günüdür. Türkiye’nin toprak bütünlüğünü koruyacak bütün cesur uygulamalar Vatan Partisi tarafından desteklenecektir. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nadir Şener Hatunoğlu - 5 yıl önce
vatan sevgisinden yoksun kimseye vatanî görevi kavratamazsınız.
Avatar
kadir - 5 yıl önce
biz önce barajı gececek gücü bulalım sayın perinçek