1 Mayıs ve Nevruz’a ‘gavur bayramı’ dedi

F tipi örgüte yönelik operasyonlarda Fethullah Gülen’e ait gün yüzüne çıkmamış ses ve görüntü kasetleri ele geçirildi. Tek tek incelenen kasetlerden Gülen’in farklı zamanlarda yaptığı çarpıcı konuşmalar çıktı

1 Mayıs ve Nevruz’a ‘gavur bayramı’ dedi
06 Mayıs 2016 Cuma 11:49

Aydınlık / Ankara
Aydınlık’ın ulaştığı kasetlerde Gülen’in, örgütün dar ve tepe kadrolarına yönelik konuşmaları bulunuyor. Tarihi tam tespit edilemeyen kasetlerde ilginç konuşmalar yer alıyor. “Fethullah’ın ses kasedi” haber dizimizin 3. bölümünde Gülen’in 1 Mayıs İşçi Bayramı, Nevruz ve Hıdırallez kutlamalarına ilişkin açıklamaları yer alıyor. Fethullah Gülen konuşmalarında ABD İstihbarat Örgütü CIA ile ilgili görüşlerini de açıklıyor. CIA’yı “yıkılmaz” olarak gören Gülen şunları söylüyor:
“Cihanın başına oyun oynayan ne CIA ne de emsali gruplarla mücadele edecek güçte değiliz. Altımızı üstümüze getirirler. Ne Amerika’yla ne de Rusya’yla oynayacak gücümüz yok. Kanuni Devri’ni yaşamıyoruz, eyaletim vilayetim diye hüküm kesip biçelim. Ancak inayeti ilahi ile bu tuzakları alt üst edebiliriz.”

NEVRUZ GAVURLARA AİT
Fethullah Gülen kasetlerde Türklerin bahar bayramı “Nevruz” da gavurlara ait bir bayram olarak yorumlanıyor. Gülen’in “Nevruz”, “Mihrican”, “Hıdırellez”, “Yılbaşı”, ... gibi konularda düşünceleri de şöyle:
“Hemen hemen çok fıkıh kitaplarının şerhlerinde karşılaştığımız meseleler arasında şunu görüyoruz. ‘Mihrican’ diye bir gün, gavurlara ait. ‘Nevruz’ dediğimiz bir gün yine gavurlara ait. Müminler kendi aralarında bu iki günü tesid ederlerse tesid edenler kafir olur diyor. Efendimiz buyuruyor ki, ‘Cumartesi Yahudilerin, Pazar Hıristiyanların, Cuma da bizim’ diyor. Yani mümin hafta da bir günü seçiyor. Onu şeriatın ifadesiyle seçiyor.”

MÜMİNLERİN YILBAŞINI KABUL ETMESİ ABES
Yılbaşı, netice itibarı ile kabul edilmiş bir sene başı demektir. Ama müminlerin hayatında bunun aynı zamanda bir sene başı olarak tespit edilmesi hususuna gelince, acaba yılbaşı müminlerin Müslümanlık adına yapılmış büyük bir işin başlangıcı mıdır ki kendi Müslümanlık hayatlarında da yılbaşı olarak kabul etsinler. Böyle bir şey olmadığına göre, bir müminin yılbaşını kendisi için bir yılbaşı olarak kabul etmesi kadar abes, gülünç bir şey yoktur. Yılbaşı için kadın erkek bir araya gelip o geceyi tesid etme, o güne mahsus olmak üzere yemek yapma, o güne mahsus olmak üzere hayvan boğazlama kabul edilemez.”

NOEL İÇİN KESİLEN HİNDİ YENMEZ
“Meselenin bir diğer yönüne gelince Müslümanlar kendileri için mukaddes olmayan bir günde o günü takdis ederler o gün adına bir şey yaparlarsa bazıları bunu dinle alakalı görmüştür. Mesela Noel adına hindi kesilirse Noel için kesen insanın müşvik olma ihtimali vardır. O hindi katiyen yenmez. Besmele çekilse de yenmez. O geceye mahsus helva yapılırsa yenmez.”

1 NİSAN, 1 MAYIS...
1 Nisan bayramı yaparız, milleti aldatma bayramı, milletin bir şeyini kapma bayramı. 1 Mayıs bayramı yaparız, Rusya’da Bolşevizm’in ilan edildiği bayram, işçi bayramı. Bizi ne ilgilendirir bilmem. Efendim bir yılbaşı yaparız Noel isminde efsanevi bir zat Hristiyanlıkla da alakası yok onlar da şaşkın. Hz. Mesih’ten asırlarca sonra zuhur eden Hz. Mesih’le alakası olmayan Noel isminde efsanevi bir zattır. Bunların hepsi Avrupa menşei, tohum oradan gelmiş bizde nema bulmuş. Hakikatlerin kökünü kestikten sonra toprak fena şeyleri bitirmek için müthiş mümbit (verimli) olur. Bizde ne için kutlanır, kutlama mı denir buna?
Gavurlara ait günlerde şenlik yapma, bayram yapma günahtır.

HIDIRALLEZDE ATEŞ YAKMAK SAPIKLIKTIR
Garbı Anadolu’da ateş dedelik sapıklıktır. Ateşe tapma İran’a aittir. Tapma niyeti olmasa bile aynı dalalet ve aynı sapıklıktır. Hıdırellez günü için ateş yakmak, bir yerde toplanmak, ateşin etrafında dans etmek, ateşin üzerinden atlamak, sonra istekler dilekler yazmak, akan çağlayan nehirlere deryalara atmak, bütün bunların hepsi batıl olması itibari ile insan bunları yapmakla ehli sünnet ve cemaatten çıkar.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.