1 Kasım'da milli hükümet umudu

AKP iktidarının, erken seçim hükümetini HDP/PKK ile oluşturarak gerçek kimliğini sergilediğini belirten Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, ‘Millî Hükümet için elverişli koşullar doğmuştur’ dedi

1 Kasım'da milli hükümet umudu
26 Ağustos 2015 Çarşamba 15:28

Aydınlık / Ankara

Vatan Partisi Genel Başkan Doğu Perinçek, Başkanlık Kurulu üyeleriyle birlikte Ankara’da düzenlediği basın toplantısında Vatan Partisi’nin 1 Kasım erken seçimine hazır olduğunu açıkladı. Perinçek’in açıklaması özetle şöyle:

BÜYÜK ÇÖZÜM İÇİN
Vatan Partisi Merkez Yürütme Kurulu, 25 Ağustos 2015 günü Ankara’da toplanarak, 1 Kasım Genel Seçimi sürecinde, bütün Partimizi ve bütün milletimizi Millî Hükümet için seferber etme kararı almıştır.

7 HAZİRAN ÇIKMAZI
7 Haziran seçimi, Partimizin ısrarlı uyarılarına rağmen, Bölücü Terör Örgütünü Meclisin göbeğine oturtmuş ve sistemin çıkmazını derinleştirmiştir. Bu çıkmaz, küresel merkezlere bağımlı Mafya-Tarikat sisteminin çıkmazıdır. Sistemin 7 Haziran çözümü, iki ay geçmeden iflas etmiştir. Türkiye tarihinde, ilk kez bir Meclis, tek bir yasa çıkarmadan, tek bir iş yapmadan dağılmıştır. Bu Meclis, toplam 22 saat 23 dakika toplanmıştır. Meclis kürsüsünden yalancı yeminlerin okunmasından başka hiçbir faaliyette bulunulmamıştır. Ve Anayasadaki yeminlerin hiçbiri yerine getirilmemiştir. Bu Meclis, Türk milletine milyarlarca liralık yük getirmiş, fakat tek kuruşluk hizmette bulunmamıştır.

YENİDEN BÜYÜK TAARRUZ
Türkiyemiz, Bölücü Teröre ve arkasındaki küresel güçlere karşı vatan bütünlüğü için mücadele koşullarında seçime gidiyor. Öte yandan borç batağında çırpınan ekonomi, çözüm bekliyor. Buradan Türk milletine ve Partimize duyduğumuz sonsuz güvenle ilan ediyoruz: 93 yıl önce 26 Ağustos’ta olduğu gibi, karşılaştığımız büyük tehdide Büyük Taarruzla yanıt vereceğiz. Bu kez Büyük Taarruz, Bölücü Terör Örgütünü etkisiz hale getirmek ve ekonomimizi bataktan çıkarmak içindir.

‘SARAY SAVAŞI’ DEĞİL, VATAN SAVAŞI
Artık tek bir çözüm var: Türkiye, sistemin çıkmazından Birleşen Türkiye ve Üreten Türkiye Programıyla çıkacaktır. Vatan Partisi olarak, 1 Kasım seçimine bütün seçim çevrelerinde 550 adayla girmeye hazırız. Bütün örgütlerimiz, şu andan başlayarak 1 Kasımda Vatan Bütünlüğü ve Üretim Ekonomisi için seferberlik düzenine giriyorlar.
- Türkiye, yeniden 7 Haziran çıkmazına dönemez. Vatan Partisi’nin bulunmadığı bir Meclis, yalnız ve yalnız çözümsüzlük üretir ve batağa saplanır.
- Bugün halkımıza, Vatanı bütünleştirecek ve üretim ekonomisini kuracak bir Millî Hükümet seçeneği sunmak, en temel görevdir. Bu açıdan 1 Kasım 2015 seçimi tarihî bir fırsattır. 1922 yılının 1 Kasım gününde Mustafa Kemal Paşa önderliğinde saltanata son vermiştik. 93 yıl sonra aynı tarihte, AKP Saltanatına son vermek, Türkiye’nin bütün Cumhuriyet güçlerinin görevidir. Hiçbir kaygı, bu sorumluluğun yerine getirilmesinden daha önemli olamaz.
- AKP iktidarı, Erken Seçim Hükümetini HDP/PKK ile birlikte oluşturarak, bölücü terörü besleyen gerçek kimliğini bir kez daha sergilemektedir. Türkiye’yi kanlı süreçlerin içine iten AKP-PKK Açılım Ortaklığını iktidardan indirmek ve ülkemizi Millî Hükümete kavuşturmak için elverişli koşullar doğmuştur.
- Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 24 Temmuz 2015 gününden bu yana Bölücü Terör Örgütüne ve arkasındaki küresel güçlere karşı yürüttüğü mücadele, başarıyla ilerliyor. Bu mücadele, Bölücü Terör Örgütünün söylediği gibi “Saray Savaşı” değildir, vatan savaşıdır. Milletimizin yüreği Mehmetçikle birlikte çarpmaktadır. Bölücü Teröre karşı mücadeleyi, milleti seferber ederek ve devletin bütün olanaklarını harekete geçirerek kesin sonuca ulaştıracak olan Millî Hükümetin kurulmasını ülkemizin birinci meselesi olarak görüyoruz. Partimiz, bu mücadelenin başarısını sağlayacak programa, siyasetlere, kararlılığa, tutarlılığa ve kadrolara sahiptir. Yine Vatan Partisi, Üretim Ekonomisiyle bütün halkımızı işe, refaha ve dirliğe kavuşturacak programa, birikime ve kadrolara sahiptir. Her şeyimizi milletimizin mutluluk ve güvenliğine sunuyoruz ve milletimizden görev ve yetki istiyoruz.
- Küresel güçlerin ateşe sürdüğü Bölücü Terör Örgütü ile mücadele koşullarında, yurdumuzun her köşesinde seçim güvenliğini sağlamak, özgür seçim için birinci şarttır. Seçim güvenliği, sandık güvenliğiyle sınırlanamaz. Yurttaşın özgürce oy kullanacağı, huzur ve barış ortamını sağlamak öncelikli kamu görevidir. Bu açıdan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve Emniyet Örgütü’ne Bölücü Terörü temizlemesi için geniş yetki verilmelidir.
n Bütün milletimizi, Cumhuriyete ve Millete bağlılık duyan bütün partileri, 1 Kasım seçiminde ÖNCE VATAN, ÖNCE GÜVENLİK, ÖNCE DİRLİK için birleşmeye çağırıyoruz.
- Bugün milletle birleşmenin ve hükümet olmanın anahtarı, Vatan Bütünlüğü ve Üretim Ekonomisi için kararlı mücadeledir. Vatan Partisi, bu mücadeledeki kararlılığı ve tutarlılığıyla önümüzdeki süreçte Millî Hükümetin kurulmasında tarihî görevini yapacaktır.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
...... - 5 yıl önce
Bu gerçekten mümkün olabilir mi chp mhp vatan partisi koalisyonu yada birlikte hareket etmeleri mümkün müdür
Avatar
öztürk müslüm - 5 yıl önce
Bağışlayınız beni ama bu resimde Anadolu Hümanizmi yok,Tanrısal yardım,sinerji yok, daha doğrusu halk yok !

Bu resimle seçim kazanılmadı,kazanılamaz yazık !...
Avatar
öztürk müslüm - 5 yıl önce
Bu resimde, çok başarılı sonuçlara imza atacak plan-program yok maalesef !

Bu resimde, son derece hümanist birinin içini ısıtabilecek bir tebessüm yok, umut yok !
Avatar
mehmet - 5 yıl önce
ya her seçimde bu kadar uçmanız ve her seferinde bu kadar komik duruma düşmeniz şart mı?
Avatar
yabanci - 5 yıl önce
sen bir emekli ol. findik gucunle ne hayaller goruyorsun