Sandığa giderken

"AİHM Büyük Dairesi 15 Ekim 2015 günü ülkemiz için yaşamsal önemde bir karar verdi. Bu karar ulusumuzun ve ülkemizin geleceği açısından çok büyük önem taşımaktadır. "

Sandığa giderken
01 Kasım 2015 Pazar 13:03

Av. Erol Ertuğrul

AİHM Büyük Dairesi 15 Ekim 2015 günü ülkemiz için yaşamsal önemde bir karar verdi. Bu karar ulusumuzun ve ülkemizin geleceği açısından çok büyük önem taşımaktadır. Cumhuriyetimiz kurulduktan bu yana emperyalizmin ulusumuza ve ülkemize bakış açısını biliyoruz. BOP ülkemizin bölünmesine yönelik bir projedir. Sözde Ermeni soykırımı da aynı biçimde ülkemizin bölünmesine yönelik bir projedir. Bu projenin çıkış noktası 3 T’dir. Bu sözde soykırım önce Tanınacak, sonra Tazminat istenilecek ve daha sonra da Toprak isteminde bulunulacaktır.
Cumhuriyetimiz kurulduktan 40 yıl sonra, yetmişli yılların sonuna doğru nasıl olmuşsa emperyalizm ve onların uşakları bizim Ermenilere karşı soykırım yaptığımızı (!) anımsamışlardır. Önce yabancı ülkelerdeki büyükelçilerimiz Ermeni terör örgütü ASALA’nın saldırısına uğramış ve onlarca büyükelçimiz yaşamlarını yitirmiştir. Sonra emperyalist ülkeler birer birer parlamentolarından Türklerin, Ermenilere soykırım yaptıkları konusunda kararlar almaya başlamışlardır. 20 ülke parlamentosu bu yolda kararlar almıştır. Bununla yetinilmemiş bu kez İsviçre, Fransa gibi ülkeler “Ermeni soykırımı yoktur” demeyi suç saymışlardır. Hukukun, demokrasinin, insan haklarının, düşünce özgürlüğünün beşiğinde, konu Türkler olunca ne yazık ki böyle kararlar alınmıştır.

Sessiz Kalamayız
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İsviçre’ye bir gurup vatanseverle giderek bu yasağı delmiş ve kendisine verilen ceza kararını AİHM’ye taşımıştır. AİHM yaptığı yargılama sonucunda 1915 olaylarını da ayrıntılı olarak inceleyerek, kanıtları toplayarak bu ceza kararının yerinde olmadığına, bu kararın düşünce özgürlüğüne aykırı olduğuna karar vermiştir. Kararın ayrıntısında, 1915 olaylarının bir soykırım sayılamayacağı ve parlamentoların böyle kararlar veremeyeceği de vurgulanmıştır. İsviçre bu karara itiraz etmiş, karar AİHM Büyük Dairesi’ne taşınmıştır. Büyük Daire 28 Ocak 2105 günü bir duruşma yapmış ve kesin kararı 15 Ekim 2015 günü açıklanmıştır. Büyük Daire AİHM kararını onamıştır. Böylece, “Ermeni soykırımı yoktur” demek suç olmaktan çıkarılmış, Türklerin Ermenilere soykırım yaptığı savı geçersiz sayılmış ve parlamentoların bu yolda kararlar almasının olanaksız olduğu mahkeme kararı ile kesinlik kazanmıştır. Artık emperyalist ülkeler Türkiye’yi ve Türk ulusunu soykırımcı olarak karalayamayacaktır. Bu yolda alınmış parlamento kararları boşlukta kalacaktır. Hiçbir ülke böyle kararlar alamayacaklardır. Kimse AİHM’nin bu kararını küçümseyemez. Kimse bu kararı görmezden gelemez. Kimse Doğu Perinçek’in Türkiye’ye mal olan bu utkusunu, bu başarısını sessiz geçiştiremez.
Ankara saldırısı ile, Güneydoğu’dan gelen şehit haberleri ile kavrulan yüreklerimize, Perinçek’in bu başarısı ile su serpilmiştir. Perinçek bu sonucu terör ile savaşan Cumhuriyetin ordusunun kahraman askerlerine ve polislerimize armağan etmiştir.
Doğu Perinçek’i türlü nedenlerle eleştirenlerin, onu Ergenekon düzmece kumpas davası ile yıllarca cezaevlerinde tutanların, tutuklu olduğu dönemde eşi ile görüşmelerine bile engel koyanların bu durumdan utanmaları ve Perinçek’ten bir özür dilemeleri gerekmez mi? Kimse “Biz yapmadık, cemaatin polis, savcı ve yargıçları yaptı” diyemez. Siz destek verdiniz, siz planladınız, siz “Ben o davanın savcısıyım” dediniz. Birlikte yaptınız. Şimdi utanın, başlarınızı öne eğin ve Perinçek’ten özür dileyin.
Ey halkım sandığa giderken senin de bunları görmen gerekmez mi...

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.