PKK’nin korku ve telaşı

PKK önderliği tarihinin en zor dönemini yaşaması nedeniyle iç huzursuzluklarla boğuşuyor.

PKK’nin korku ve telaşı
18 Temmuz 2016 Pazartesi 11:50

Murat İnce
PKK önderliği tarihinin en zor dönemini yaşaması nedeniyle iç huzursuzluklarla boğuşuyor. Her gün tehdit üstüne tehdit etmeleri durumun iyi olmadığının işareti! Özellikle PKK lider kadrosu içinde yer alan Mustafa Karasu’nun Özgür Gündem’deki yazıları bu bağlamda dikkate değerdir.

PROF. UDO STEİNBACH’LAR KONUŞUYOR!
PKK liderleri ile emperyalistlerin sözcüleri birbirini tamamlarcasına konuşuyorlar. Mustafa Karasu yerine emperyalistlerin sözcülerini koyunuz söylediklerinin aynı olduğunu görürsünüz. Karasu “...Ortadoğu’da bunun başını da Osmanlı İmparatorluğu içine giren milliyetçilik fitnesi çekmiştir. Dini de kendine maske olarak kullanarak ilk önce farklı inançta olan Süryani ve Ermenileri soykırıma uğratmıştır; sonra da din kardeşliği adına Kürtler ve Çerkezler üzerinde soykırım politikası uygulamıştır. Çerkezler şu anda Türkiye’de soykırıma uğramışlardır. Kürt soykırımı da hala sürmektedir.”
Bir deAlman İslâmıkitabının sonuna eklediğimiz Prof. Udo Steinbac’ın görüşlerine bakalım, “Sorun, Atatürk’ün bir paşa fermanıyla yarattığı yapay bir ürün Türk devleti ve Türk ulusudur. Sorun, Kemalizm ve Kemalizm’in ulusçuluk ve laiklik ilkeleridir. Sorun uyduruk, zorlama ve yapay Türk ulusudur. Böyle bir ulus yoktur. Olmadığını, Türkiye’de yaşayan Türk/Kürt, Müslüman/Laik, Alevi devlet çatışmalarında görmekteyiz. Bu uyduruk ulusu Atatürk nasıl kurdu? Önce Ermenileri yok ettiler, sonra da Rumları. Kürtleri şu ana kadar neden yok etmediler, bilinmez...) yoruma gerek olmadığını düşünüyoruz.

PKK’NİN YAZINDA Kİ SİLAHŞORU
PKK çevresi ve diğer tüm bölücü örgütler il, ilçe, köy gibi yerleşim yerlerinin bilinen isimlerini artık kullanmıyorlar. Tahribat o kadar büyük ki pek çok kişi yer isimlerini birbirine karıştırmakta. Diyarbakır, Urfa, Hakkâri, Bingöl, Şırnak, Cizre, Yüksekova, Tunceli gibi ezbere bilinen yerlerin isimleri bölücüler tarafından tahrip ediyor.

Şehitlere karşı küstahlık
PKK’nin ağzı Özgür Gündem, asker, polis ve korucuların şehit edilmesinden dolayı zil takıp oynamadığı kalıyor. Haberin veriliş şekli tamamen PKK’ye uyumlu ve onun gücünüabartan ifadelerle dolu. Patlatılan bombalar, kazılan hendekler, öldürülen masum insanlar Özgür Gündem’de PKK’ye yarayacak şekilde haber oluyor. Asker ölümlerini verirken Gazetecilik vicdanı bir tarafa bırakılıyor ve içlerindeki kini kusuyorlar.

PKK’NİN DAYANIŞMACILARI
PKK’nin Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışma içinde bulunanlar kervanına Cumhuriyet Gazetesi’nden Can Dündar ve Aydın Engin’in katılmasıyla koro tamamlanmış oldu. Bu dayanışmayı gösterenlere acaba ne demeli?Bir kez daha 24 Temmuz 2015 Vatan Savaşı mücadelesinin ne kadar anlamlı olduğunu görüyoruz. Can Dündarlar Vatan Savaşı’nın karşı cephesi içinde kalarak vahim hata işliyorlar.

ALEVİLERİ KULLANMAK
Özgür Gündem Gazetesi Alevileri konu edinirken; Türk Alevisi, Kürt Alevisi, Arap Alevisi diye haberleştiriyor. Bu noktada azami dikkat sarf eden PKK örgütünün sözcüsü Özgür Gündem toplumun amip gibi bölünmesi için sürekli propaganda yapıyor. Alevilerin örgütlü olduğu alanların bazılarında etkin olan PKK, etkisini artırmak içinde PKK’ye bağlı sözde “Kürt Alevileri” örgütünü de farklı isim altında ortalığa saldı. Bu örgüt diğer Alevi örgütleriyle ortak eylem içinde buluşabiliyor ve farklı platformlarda kabul görebiliyor. PKK Kürdümüzü korkulara mecbur bırakıyor. Soykırım, katliam, işkence, sürgün kelimelerinin ardına sığınarak bölücülüğe desteği artırmaya uğraşıyor. Kürtleri korkuyla teslim alma yöntemlerini PKK kurulduğundan beri uyguluyor.
Kürdümüzün korkusunu yenmesinde 24 Temmuz 2016’da başlayan harekât belirleyici yere ve öneme sahip. PKK belasıyla baş edilebileceğine inanalar kolayca PKK’ye tavır alabiliyor ve karşı durabiliyor.

SENDİKALARDAKİ PKK ABLUKASI
Bölücüler sahte solu da peşlerine takarak pek çok sendikada etkinlik sağladılar. DİSK/ TMMOB/ TTB’nin yanı sıra özellikle de KESK’te de gözle görülü etkiye sahipler. KESK’e bağlı Doğu ve Güneydoğu illerimiz de ki sendikalar “seksiyon” gibiler. Onlarda artık Türkiye coğrafyasını iki ülke olarak görüyorlar ve buna göre mücadele ediyorlar.
Bölücülerin esas düşmanı Türkiye halkıdır. Onlar içinde yaşadıkları coğrafyayı kan gölüne çevirdiler. Türklerle kardeşiz sözünü ise Kürtler Türklerden ayrıdır ve ayrılmalıdır babında kullanıyorlar.
HDP/DTK vb. gibi legal alanda kullanılan PKK örgütlenmelerini, Özgür Gündem başta olmak üzere Azadiya Welat ve TV kanallarının kapatılması zorunluluktur. Bu kurumlara destek verenlerin hakkında gerekli kanuni süreç işletilmelidir.

Etiketler; #PKK #Murat İnce

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.