HDP’ye oy verdirenler mutlaka okusun!

"Foreign Affairs dergisi 29 Haziran 2015 tarihinde ilginç ve dikkat çekici bir makale yayımladı. Dergi, ABD politikalarını belirleyen Dış İlişkiler Konseyi’nin yayın organı! Bu nedenle yazı sıradan bir makalenin çok ötesinde bir anlam taşıyor."

HDP’ye oy verdirenler mutlaka okusun!
05 Temmuz 2015 Pazar 13:54

Soner Polat / E. Amiral
Foreign Affairs dergisi 29 Haziran 2015 tarihinde ilginç ve dikkat çekici bir makale yayımladı. Dergi, ABD politikalarını belirleyen Dış İlişkiler Konseyi’nin yayın organı! Bu nedenle yazı sıradan bir makalenin çok ötesinde bir anlam taşıyor. ABD’nin resmi politikalarının çerçevesi genellikle bu dergide çiziliyor. Bu makalenin önemli bölümlerini, HDP (PKK) için oy isteyen yazarlar ve PKK’ya oy veren Atatürkçü (!) ve Cumhuriyetçi (!) seçmenler için gündeme getiriyorum.
Son günlerde Türkiye ve Suriye’deki Kürtleri temsil iddiasındaki örgütler çok önemli kazançlar elde etti. Türkiye’dekiler seçim sandığında, Suriye’dekiler muharebe sahnesinde zafer kazandı! Küresel düzeyde sempati kazanan PYD (Suriye’nin PKK kolu), IŞİD denetimindeki Tel Abyad’ı ele geçirdi. HDP tarihsel bir başarı kazanarak Parlamento’ya girdi.
Sınırın iki yakasından bakıldığında, gerçek kazanan PKK’dır. PKK, HDP ve PYD’nin kurucusudur. PKK’nın 30 milyon Kürt’ü (Türkiye, İran, Irak, Suriye) bir Kürt Konfederasyonu’nda birleştirme çabalarında önemli bir mesafe katedilmiştir.
PKK ile bütünleşen HDP’in Meclis’e girmesi Öcalan’ın Kürt Konfederasyonu’na gidecek yolda önemli bir aşamadır. Ve artık bu özlemler gerçek oluyor! PKK için gelecek hiçbir zaman bu kadar berrak olmadı!
Öcalan için gerçek bir sıçrama olan Suriye Kürdistanı, plana göre, ileride Türkiye Kürdistanı ile konfederal bir yapı altında buluşacaktır. Kobani’de IŞİD’e karşı verilen mücadele Batı dünyasını PKK ve PKK denetimindeki kuruluşlara yaklaştırmıştır.
Batı, Rojava’da (Batı Kürdistan) PYD’ye sıcak yaklaşırken, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan sert bir tavır aldı. Erdoğan, PKK, PYD ve IŞİD’in birbirlerinden farklı olmadığını söyledi.
Kürtleri temsil iddiasındaki örgütler şimdi çığ gibi büyüyen uluslararası destek ve kazandıkları yasal mevzilerle hedeflerine hızla koşuyor. Seçim sandıkları şimdi onların ikinci savaş sahnesidir. HDP, seçmenlerinden aldığı desteği sürdürmek istiyorsa Kürt özerkliği yolunda kendini ispat etmeli!
PYD’in silahlı kanadı olan YPG, başarılı bir askeri harekat ile Tel Abyad’ı ele geçirerek Cizire ve Kobani kantonlarını birleştirdi. PYD’nin şimdiki hedefi, Kobani ile Afrin kantonlarını birleştirerek Suriye’deki Kürtlerin coğrafi bütünlüğünü sağlamak!
Bu maksatla YPG, Arap ve Kürtlerin birlikte yaşadığı Cerablus’un ele geçirilmesine yönelik askeri faaliyetleri başlatmıştır. HDP, bu konuda Türk Parlamentosu’nda iç ve dış destek için çaba gösterecektir.
Batı’nın süregelen desteği ile PYD, Cumhurbaşkanı Erdoğan ısrarla karşı çıkmasına rağmen kısa süre içinde Kobani-Afrin kantonlarını birleştirerek Kürtlerin coğrafi bütünlüğünü sağlayacaktır. HDP Kürtlerin özerkliği için etkinliği sürekli artan meşru bir kuvvet durumundadır.
Ankara ile PKK arasındaki ateşkes sürmektedir. Kürtleri temsil iddiasındaki örgütlerin, hayalleri olan geniş bir özerkliğe demokratik yollardan kavuşması giderek daha büyük bir olasılık haline gelmektedir. Kürtleri temsil iddiasındaki örgütlerin, Türkiye ve Suriye’deki hedeflerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini göreceğiz ama gelişmeler daha şimdiden Türkiye ve Ortadoğu’nun siyasi haritasını değiştirmiştir.
Makalede işte böyle kanımızı donduran ifadeler yer alıyor. Vatan Partisi, başta Genel Başkanı Doğu Perinçek olmak üzere bütün öncü kadroları ile HDP’nin emperyalist bir proje olarak Meclis’e sokulacağını yazdı, çizdi, söyledi. Milletimizi bu konuda uyarmak için elimizden geleni yaptık. Okudunuz; nasıl ifade ediyorlar: “Seçim sandıkları ikinci savaş sahnesidir!”
Ancak maalesef, güvendiğimiz dağlara bile kar yağdı! “Utanmayın, HDP’ye oy verin!” diyen Aatatürkçü (!) yazarlar bile çıktı! “Tayyip Erdoğan ya da AKP bizim iç meselemizdir. Batı, bu nefreti ülkemizi bölmek için kullanıyor!” dedik, dinletemedik.
Bu zalim iktidar en fazla bizim canımızı yaktı; yıllarımızı zindanlarda geçirdik! Ama duygularımızı değil, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü öne çıkardık. PKK’nın Meclis’e sokulmasının geri dönülemeyecek yaralar açacağını anlatmaya çalıştık!
Olanlar oldu. Okudunuz! ABD diyor ki “Türkiye istese de istemese de, PYD Batı’nın desteği ile kısa süre içinde Suriye’deki kantonları birleştirecek. Cerablus’a yönelik askeri faaliyetler başladı bile!” Bunun en açık ifadesi şudur: “Ben seni böleceğim!” Tehlike yakın ve acil! Geçmişi geride bırakalım, bugüne bakalım!
Bu topraklara bağlı tüm yazar ve düşünürleri ve bütün yurtseverleri ABD’nin Kürt (ABD-İsrail) koridoruna karşı çıkmaya davet ediyorum! Lütfen AKP’yi bahane ederek emperyalizmin dümen suyuna girmeyelim!

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
TC Kemalist-Efe - 5 yıl önce
CFR'yi kuranların; Amerika'yı ve Dünyayı yöneten Emperyal-Elit Ailelerin, Silah Üreticilerinin, Para-Babalarının olduğu gerçeği hiçbir zaman unutulmamalıdır ! CFR ile tüm dünya ülkelerinin zenginlerinin özel ilişkileri olduğuda bir gerçektir ! CFR CİA gibi Gizli İstihbarat Teşkilatlarınında Kurucusudur !
Avatar
sabri sabirsiz - 5 yıl önce
Kürtlerin birlik olmalari ve bir ulus halinde beraber bir cati altinda yasamalari sizi neden bu kadar rahatsiz ediyor?Kendinize müstehak buldugunuz vatan ve millet birligini sizin gibi müslüman olan ve ayni Allaha inanan ve türk milleti ile yüzyillardir bir arada yasayan kürtlere kendi kaderini tayin hakkini esirgemek ve buna karsi cikmak alcaklik degilmidir?Birakin onlar da bir ulus olsun ve kiminle hangi sartlarda beraber yasayacaklarina kendileri karar versin.
Avatar
Ahmet Doğu - 5 yıl önce
Öyle bir durum ki " yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal . Ülkeyi bu hale getirenlerde vebal...