Amerikancı – FETÖ’cü Darbe Girişimi’nde psikolojik savaş

Darbeyi tezgahlayanların psikolojik savaşına karşı mücadele, darbeye karşı mücadelenin bir parçasıdır. Milleti birleştirmek, teröre karşı devletçe ve milletçe topyekûn mücadele bugünün temel görevidir

Amerikancı – FETÖ’cü Darbe Girişimi’nde psikolojik savaş
21 Temmuz 2016 Perşembe 11:17

Serdar Üsküplü - Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı

Bir darbe büyük ölçüde psikolojik savaştır. Silahlı güçle binaların ve kurumların teslim alınması yetmez, beyinlerin de teslim alınması gerekir. Cuntanın görevi öncelikle halkı ve resmi kurumları devleti yönetme yetkisine sahip olduğuna, “Tek ve Meşru Otorite” olduğuna ikna etmektir. Psikolojik savaşı kazanan cunta darbeyi başarmış demektir.
Amerikancı-Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe tezgahı da aynı yolu izledi. Bir yıldır Türkiye’de patlatılan 17 bomba ve yüzlerce şehidimiz ile bir korku iklimi ve yılgınlık yaratılmaya, Rus uçağı düşürülerek Türkiye yalnızlaştırılmaya çalışıldı.
Türkiye bu planları bozguna uğratırken, PKK’yı hendeklere gömmüşken, Rusya ile dostluk ağlarının örüldüğü, TSK içindeki Fetöcülere karşı operasyonların başlayacağı günlerde darbe planı yürürlüğe kondu.
Darbeciler 15 Temmuz gecesi önce tüm dünyanın gözü önündeki Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerini işgal ederek en korunaklı yerde gövde gösterisi yaptılar. Alçak irtifada ses hızının üstünde uçan uçaklarla bombalanma etkisi yaratarak halkı sindirmeye çalıştılar.

MİLLET VE ORDU KABUL ETMEDİ
TRT televizyonu ve radyosu ele geçirildi. Silah zoruyla okutulan muhtırada Atatürkçüleri ikna etmeyi amaçlayan ibareler vardı.
Uydu yayını kesildi. Darbenin Amerikancı-Fethullahçı Terör Örgütü tarafından tertiplendiğini ilk söyleyen TV kanalı olan Ulusal Kanal’ın yayını engellendi.
Ancak CIA’nın Amerika’da yaptığı plan Türkiye’ye uymadı. Türk Milleti ve Ordusu darbeyi kabul etmedi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin dinamik unsurlarının, Cumhuriyet’e ve Atatürk’e bağlı olan temel kuvvetinin karşı koyması ve darbecilerin içeriden destek bulamaması darbe girişimini daha başlangıçta bitirdi. Milyonlar, Amerikancı darbeye karşı meydanları ve darbenin hedef aldığı binaları doldurdu. Gövdelerini siper ettiler, direndiler ve darbe girişimi püskürtüldü.
Son derece detaylı planlamış bir Amerikan darbesiyle karşı karşıyaydık. Genelkurmay Başkanımız ve tüm kuvvet komutanları derdest edildi. Binlerce FETÖ’cü subayın katıldığı ve binlerce masum er ve erbaşın kullanıldığı tarihin en kanlı darbe teşebbüslerinden biri yaşandı.
yenildiklerini kabul ettiler
TSK’nın, polisin ve milletin darbeyi kabul etmeyeceğinin anlaşılmasıyla birlikte yenildikleri saat 02.00 sıralarında Amerika tarafından da kabul edildi.
Ancak psikolojik savaş bitmedi, darbenin başarısız olacağının anlaşılmasıyla birlikte yön değiştirdi. O ana kadar darbecilerin gücünü göstermeye çalışan psikolojik savaş aygıtı yenilginin belirmesiyle birlikte “Bunun Tayyip Erdoğan’ın bir oyunu olduğunu, sokakları dolduran halkın saldırgan gruplar olduğunu” söylemeye başladı. Ellerindeki tüm iletişim araçlarıyla yeni bir psikolojik savaş başlattılar.
- “Bu bir darbe değil oyundur. Tayyip Erdoğan Başkan olmak için yaptı.”
- “Sokağa dökülenler halk değil, şeriatçı gruplardır.”
- “Masum askerler öldürüldü. Bir askerin kafası kesildi” denildi.
Psikolojik savaş merkezinin buradaki hedefi Amerika ve FETÖ’yü masum göstermektir. Darbe girişimi sonrasında Amerikancı FETÖ’nün kökünün kazınmasını engellemek için yapılmaktadır.
PKK’nın yayın organlarında darbeci generallerin kollarındaki morluklara dikkat çekiliyor öte yandan darbeye karşı mücadele eden halk cani gösteriliyordu. Yerlere yatırılmış Türk üniformalı asker görüntüleri ile TSK’nın itibarı zedelenmeye çalışılıyordu.
Darbeyi tezgahlayanların psikolojik savaşına karşı mücadele de darbeye karşı mücadelenin bir parçasıdır. Devlet ve milletçe kazandığımız bu zaferin gölgelenmesine izin vermeyelim.
Milleti birleştirmek, Teröre Karşı Devletçe ve Milletçe Topyekûn Mücadele bugünün temel görevidir.

HÜCRELER YERLEBİR OLDU
TSK bugün yıllardır olmadığı kadar birlik içinde ve güçlüdür. FETÖ’cü darbenin bastırılması sonucunda ordu içindeki binlerce FETÖ’cü gözaltına alınmıştır. Yargı ve polis içindeki FETÖ’cülere karşı da operasyonlar derinleşmiştir. Türk Devleti içine yuvalanmış Amerikan hücreleri yerlebir edilmektedir.
Darbenin püskürtülmesi de Vatan Savaşı’nın bir parçasıdır. Vatan Partisi başından beri bu savaşın önderi konumundadır. Bu darbenin Amerika tarafından tertiplendiğini ve TSK, polis ve millet tarafından ezileceğini ilk söyleyen de Vatan Partisi olmuştur.
16 Temmuz sabahı Türkiye aydınlık bir güne uyanmıştır!
Türkiye Atlantik sisteminden kopuyor. Asya’da konumlanıyor!
Türkiye kazanmıştır!

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.