Şimdi görev zamanı!

Tüm bu imkanlardan faydalanabilmek ve Ulusal Gönüllüsü olabilmek için Ulusal gönüllü bürosunu arayarak yada ziyaret ederek gönüllü formlarınızı doldurabilir ve gönüllülüğünüzü başlatabilirsiniz. Şimdi gönüllüler öne...

Şimdi görev zamanı!
28 Ekim 2014 Salı 09:02

15MehmetBedri

Ulusal Gönüllüleri ailesi günden güne büyüyor. Ulusal Gönüllüeri yurttaşları gönüllü olmaya çağırırken, Mehmet Bedri Gültekin, halkın doğru haber alması için Ulusal Gönüllülerine büyük sorumluluk düştüğünü belirtiyor

Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bedri Gültekin ve bölge yöneticileri, memleketi karış karış dolaşmaya devam ediyor. Toplantılar yapılıyor, temsilcilikler kuruluyor, görevler alınıp, hedefler anında belirleniyor, her gönüllü yeni bir gönüllü olarak geri dönüyor...
Gültekin çalışmaların gidişatı ile ilgili şu bilgileri veriyor..

ULUSAL GÖNÜLLÜLERİ BÜTÜN İLLERDE ÖRGÜTLENİYOR

“Yayın hayatına başladığından bu yana katkılarıyla Ulusal Kanal’ın mücadelesine omuz veren Ulusal Gönüllüleri Nisan ayından bu yana il il örgütleniyorlar. 65 il ve ilçe de gerçekleştirilen toplantılarda kendi istekleriyle göreve talip olan gönüllülerden oluşan, il yönetimlerini, belirlediler. Çalışmalar hızla devam ediyor, temsilcilikler kuruluyor, kurulan temsilcilikler etkinliklerine başlıyorlar. 2 Kasım’da Çorlu ve Kocaeli Gönüllüleri kahvaltı düzenliyor, 21 Kasım’da Ordu, 22 Kasım’da Samsun gönüllüleri yemek düzenliyor. Gönüllülerin örgütlenmesi, AKP hükümetinin Türkiye’yi sürüklemek istediği karanlığa karşı milletimizin demokratik tepkisinin ifadesidir. Bir yayın organının bu şekilde değişik siyasi partilere mensup binlerce gönüllü tarafından sahiplenilmesi, dünyada örneği olmayan bir gelişmedir.
Gönüllüler, yıl sonuna kadar sürecek kampanyanın hedefini ise yapılan toplantılarda tartışarak hep beraber belirlediler. Buna göre her Ulusal Gönüllüsü, yıl sonuna kadar en az iki yeni gönüllü yapacak. Yıl sonuna kadar ise hedeflenen rakamlara ulaşılacağı konusunda bütün gönüllüler, tam bir fikir birliği içindeler.
Ulusal Gönüllüleri, kendi illerinde gönüllü sayısını artırarak Ulusal Kanal sponsorluklarını daha da büyütecekler. Yani Ulusal Kanal’ın eksiklikleri giderilecek, daha kaliteli bir ekrana kavuşması sağlanacak. Digitürk gibi Ulusal Kanal yayınının olmadığı platformlardan yayının yapılması da gerçekleştirilecek. Bu çalışmayla gönüllüler aynı zamanda kendi illerinde Ulusal Kanal’ın bürosunun açılmasının alt yapısını hazırlayacaklar. Türkiye çapında bu şekilde oluşturulacak olan büro ve muhabir ağı, Ulusal Haber Ajansı’nın alt yapısını oluşturacak. Böylece milletimizi doğru bilgilendirme, halka doğru haberi ulaştırma yolunda çok önemli bir eksiklik giderilmiş olacak.

Hızla büyüyen Ulusal Gönüllüleri ailesine Türkiye’nin dörtbir yanından katılım sürüyor. Ulusal Gönüllüleri, tüm yurttaşları Ulusal Gönüllüsü olmaya çağırıyor. İşte Tekirdağ, Samsun ve Erdemit’te yaşayan bazı Ulusal Gönüllerinin mesajları...

NURTEKİN EROL (Doktor)
Tekirdağ’da gönüllü yönetimi oluşturduk.gönüllü olarak burada görev almak benim için çok önemli.Karanlığa inat aydınlığı savunmak. Mustafa Kemal geleneğinde olan bizler; her alanda örgütlenme çalışmasını sürdüreceğiz.
MUSTAFA OZAN (Ses Sanatçısı)
Biz olmak, her şeyimizi paylaşmak,kişisel hırslardan kurtulmak anlamına gelir. Ulusal Gönüllüleri de bunun en somut örneğidir. Büyük bir aile var. Bunlardan birisi olmak benim için onurdur. Ben değil Biz olacağız.
RECAİ BİLGİN (E. Öğretim Görevlisi)

68 kuşağından bir sosyalistim, benim başka yerde olmam düşünülemez. Ulusal Kanal’a sponsor olarak destek veren gönüllü bürosunda görev almakta, burada çalışmakta çok önemlidir.
İMDAT ŞAHİN (Gazeteci)
Ulusal Gönüllüğü meselesi çok önemlidir. Gönüllü olanlar Kaynak Yayınları’ndan kitap indirimleri, tatil köylerinden indirimlerden yararlanıyor. Bunların dışında gönüllülük meselesi bir sevdadır. Bir hedeftir. Tayyip Erdoğan iktidarını yıkma hedefidir. Türkiye’yi Ankara’dan yönetme hedefidir.
OLCAY ONURSAL (E. Subay )
Türkiye’nin bu günkü durumu daha çok çalışmayı ve birleşmek için daha gerçekçi adımlar atmayı gerektiriyor. Onun için Ulusal Gönüllüleri Samsun Temsilcisi oldum.
ALİ SOLAK (Emekli Öğretmen)
Devrimin sesi olduğu ve doğru haber verdiği için Ulusal Gönüllüsüyüm.
NURŞEN DÜZOVA (Emekli Turizmci)
Halk hareketlerinin doğru zeminde yükselmesi ve Ulusal Kanal’ı bir örgütlenme aracı olarak gördüğüm için bu mücadelede yer aldım.
MUSTAFA ALEMDAROĞLU (Yüksek Metalurji Mühendisi)
Günümüz koşulları vatan savunması için bir yerlerde görev almayı zorunlu kılıyor. Ulusal Kanal bu vatan savunmasında yani basın yayın ayağında çok önemli işlevi yerine getiriyor. Tabi Ulusal Kanal’ın bazı eksiklikleri de var. İşte bu eksiklikleri gidermek için, daha kaliteli ve daha etkili bir yayın yapmak için Ulusal Kanal’ın bizlere ihtiyacı olduğunu düşündüm sponsor oldum ve görev almayı kendime borç bildim.
TUĞRUL AKINCI (Emekli Bankacı)
Vatan-emek-namus mücadelesinde en önde olduğu ve fikirlerime hitap ettiği için Ulusal Gönüllüsüyüm.
HANIM MEHTER AKINCI (Serbest Meslek)
Ulusal gönüllülerini artırmak için ve bu sayede de daha aktif çalışmalar içinde yer almak için görev aldım.
MUZAFFER ÇELİK (Emekli)
Ben ulusalcıyım ve vatanıma daha iyi şeyler yapabilmek için Ulusal Gönüllüleri Samsun Temsilciliğinde görev aldım.
VOLKAN ASLAN (Öğrenci/TGB’li)
Ulusal Kanal’ı daha da büyütmemiz gerektiğine inanıyorum. Çünkü Türkiye’nin Ulusal Kanal’ a bugün daha çok ihtiyacı var.

ULUSAL GÖNÜLLÜSÜ OLMAKTAN ONUR DUYUYORUM

Ulusal Gönüllü Bürosu’nun çalışanlarından Tuğba Alagöz, gönüllülüğü anlattı

- Ulusal Gönüllüleri’nde ne zaman ve neden çalışmaya karar verdiniz?
24 Şubat 2014’ten beri çalışıyorum. İktidarın vatanımızı sürüklediği kötü gidişattan rahatsız olduğum için, bu gidişata dur diyebilecek, Atamızın ilkelerinin izinde, tüm vatanseverleri bir araya topladığı, korkmadan yılmadan tüm gerçekleri gözler önüne seren, Ulusal Kanal’ın sponsorları olan Ulusal Gönüllüleri’nde çalışmaya karar verdim. Onlar da bana bu bünye de çalışma fırsatı verdiler ve onur duydum.

-  Buradan Ulusal Gönüllüleri ve Ulusal Kanal izleyicilerine iletmek istedikleriniz nelerdir?
Bu bir seferberlik, bana göre, biz kocaman bir aileyiz. Herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyorum ülkemiz zor zamanlardan geçiyor. İkinci kurtuluş savaşı dönemini yaşıyor, adeta yoktan var ederek, her türlü baskıya, yıldırmalara karşı mücadele ederek, bu seferberlikte yerimizi almamız gerekli. Bu sebeple ben Ulusal Kanal izleyicilerimiz ve gönüllülerimizden bu fedakar ve özverili aileyi daha da büyütmelerini Ulusal Kanal’ ı izlemeleri ve izlettirmelerini bu sayede gönüllü ordumuza yeni neferler kazandırmalarını istiyorum.

ULUSAL GÖNÜLLÜLERİ NE YAPAR?

Ulusal gönüllüleri, Ulusal Haber Ajans’ın anlaşmalı olduğu kurumların sunduğu, indirimli hizmetlerden satın alarak, Ulusal Kanal’ın bazı programlarına sponsorluk yapıyorlar.

Bu indirimli hizmetlerden faydalanmak için aylık belli bir miktar hizmet bedeli ödemek gerekiyor. Gönüllü ödenen bu hizmet bedelleri karşılığında, yıllık oranlara göre kademeli olarak, Ulusal Gönüllü Kartlarına sahip oluyor. Bu kartlarla çeşitli yayın evleri, tatil köyleri vb yerlerden indirimli hizmet satın alabiliyorlar.
Aynı zamanda ulusal gönüllülerinin düzenlediği,tiyatro,kahvaltı,toplantı,panel,gezi vb etkinliklere de katılma imkanına sahip oluyorlar.
Tüm bu imkanlardan faydalanabilmek ve Ulusal Gönüllüsü olabilmek için Ulusal gönüllü bürosunu arayarak yada ziyaret ederek gönüllü formlarınızı doldurabilir ve gönüllülüğünüzü başlatabilirsiniz.

Şimdi gönüllüler öne çıksın!

Özlem Arslan Tanrıkulu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.