‘Uyanışın adı Taksim’ -(TAMAMI)

İP, CHP ve MHP ve gençlik gücü... Bu güçler birleşirse çok güçlü bir yapı ortaya çıkar

‘Uyanışın adı Taksim’ -(TAMAMI)
24 Ağustos 2013 Cumartesi 19:36

Şimdi millet uyandı. Ayağa kalkmaya başlayınca iş değişti. Ve bu uyanışın neticesi hayırlı olacak. Milletimizin tekrar canlanışı devleti güçlendirecek

Ülkücü hareketin teorisyeni, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi emekli öğretim görevlisi Prof. Dr. Mustafa Kafalı, gazetemizin başlattığı ‘İktidar seçeneği nasıl yaratılır?’ yazı dizimizle ilgili sorularımızı yanıtladı. 60 yıldan beri Türk milliyetçisi olduğunu ifade eden Kafalı, “Millette uyanış ifadesi, partilere dahi kalmadan ortaya çıkan meşhur Taksim mitingleridir” dedi.

- AKP iktidarı hangi güçle yıkılabilir?

AKP iktidarı Türklük duygusundan uzak. Türklüğü dillerine dahi almıyorlar. Neticede de Türklüğü silmek için harekete geçtiler. Millet de onlara cevap veriyor. Hatta bu cevap veriş içten coşan bir şekilde oldu. Malum İstanbul Taksim olayları... Bunları görüyoruz. Şimdi milletin aslına hakaret başlayınca iş değişmeye başladı. Bir defa bunlar kendi kafalarınca, Türkiye’de 36 etnik grup var bunun arasında lütfen Türk de var gibi konuşuyorlar. Kendi cibiliyetleri icabı olsa gerek. Öyle ki neticede kendilerini bitirecek olan bu lafı ettiler. Bundan sonra onların bitmeye doğru gidişi gelişecektir. Bir güç olaraksa tabii bu, Türk Milleti’nin hareketi şeklinde olacak.

Güçlü bir yapı ortaya çıkar

- Hükümet seçeneği nasıl ve hangi partilerin katılımıyla oluşturulur?

Ben 60 yıldan beri Türk milliyetçisi olan bir kimseyim hatta 1953’te kapanan Türk Milliyetçileri Derneği’nin son mensuplarından biriydim. Öyle ki Türk Milletini hafife alanlar kaybedecektir. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk, ‘Türk Milleti’ diye hitap ederdi. Sonra gelenler ‘vatandaş’ dedi. Yüzde 90’ı Türk olan bir milletin dünyanın neresinde zikredilmesin, kullanılmasın? Bütün bunları gördükçe millet tavrını değiştirmeye başladı. AKP’nin oy oranları yüzde 30’un altına düştü ve daha da düşecek. Görünüşte İP, CHP ve MHP var. Bunun yanında yeni genç-

liğin de meydana getirdiği, bir partiymiş gibi ortaya çıkan bir güç daha var, gençlik gücü var. Bu güçler birleşirse çok güçlü bir yapı ortaya çıkar.

- İktidar seçeneğini oluşturacak yol ve yöntemler nelerdir?

İktidar yöntemi şu olmalı; Atatürk devrindeki ruhu tekrar diriltebilmek. Çünkü biz Atatürk devrinden sonra Türk Milleti lafını bir daha duymadık. Arada Türkler diyenler vardı. Fakat Atatürk ölçüsünde büyük, kahraman, aziz Türk Milleti diyen bir ikinci lider çıkmadı. Atatürk devrini de yaşadım bugüne kadar görmedim ve duymadım. Yaşayarak gelmiş bir insan olarak konuşuyorum. Dolayısıyla tekrar Türklüğümüzü idrak içinde olanlar kazanabilir. Çünkü Türklük öyle rasgele bir millet değildir; 4000 yıldan beri var olan ağırlığı olan dünyada yalnız bir millettir. Kimsenin yardımıyla yürüyen bir millet değiliz. Yükselişimiz de çöküşümüz de bize ait. O bakımdan içimizden aklı başında kimseler çıkarsa zirveye çıkarız. Ama içimizden çıkan olmazsa köstebek gibi kalırız.

Millet uyandı

- Önümüzde hangi zorluklar duruyor ve bunlar nasıl aşılacak?

Zorlukları zaten millet görüyor, görmeye başladı. Din, iman dediler milleti kandırdılar. Yalnız şimdi millet uyandı ayağa kalkmaya başlayınca iş değişti. Ve bu uyanışın neticesi hayırlı olacak. Milletimizin tekrar canlanışı devleti güçlendirecek. Devlet vatan millet bu üç ana yapı birbirinden ayrılmaz hususlardır. Bu üçü mutlaka bir arada olacak ve beraber yürüyecektir. Çok çeşit numaralar çıkarabilirler. Din, iman numaralarınada devam edecekler ama millet artık bu numaraları anlamaya başladı. Millet uyanmaya başlayınca iş değişiyor. Şimdiye kadar uyanamıyordu. En son safha Türk adını yok etmeye çalışmak oldu. Artık 11 senedir iktidardalar Türk adını ağzına alan var mı? Bir defa olsun Türk diyen var mı? Millet millet millet hangi millet?

- Yeni hükümet hangi programı uygulamalıdır?

Gelecek olan hükümet 11 yıldır yapılanları tekrar düzeltmek durumunda olmalıdır. Bu harekette esasında İP de CHP de MHP de karşı mukabil taaruzda geç kaldılar. Yeni uyandı yeni hızlandılar. Bu canlanışın millette uyanış ifadesi bu son partilere dahi kalmadan ortaya çıkan meşhur Taksim mitingleridir. Bu gençliğin milletin uyanışıdır. 20 yaşındaki gençlerin yürümesi ben ondan sonra sevindim ve dedim ki artık millet uyanıyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.