TÜRK MİLLETİNE TESLİM OLUN! -(TAMAMI)

Doğu Perinçek’ten Erdoğan, Gül ve Gülen’e çağrı

TÜRK MİLLETİNE TESLİM OLUN! -(TAMAMI)
06 Haziran 2013 Perşembe 18:48

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek son savunmasında Abdullah Gül, Tayyip Erdoğan ve Fethullah Gülen’e ‘Türk Milleti’ne teslim olun’ çağrısında bulundu

Silivri Cezaevi’ndeki duruşma salonunda İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen Ergenekon davasının dünkü duruşmasına İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek esas hakkındaki mütalaaya karşı son savunmalarını tamamladı. Mahkeme Heyeti, Perinçek ve avukatı Hasan Basri Özbey hakkında savunmasında söyledikleri nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Savunma için verilen sürenin yeterli olmadığını belirten Perinçek, savunma değil beyanda bulunacağını ifade etti.

İddia makamı bozguna uğradı

Mütalaada “Hükümeti cebren ve şiddet kullanarak ortadan kaldırmaya teşebbüs” iddiasıyla suçlanan Perinçek, “İlk iddianame Ergenekon Terör Örgütü eksenindeydi. Ama örgüt tutmadı. Ne oldu? Savcılık makamı örgüt suçlamasını arka plana çekerek darbeye teşebbüs iddiasını getirdi. Bu iddia makamı açısından bozgundur. Örgüt ıspat edilemedi. Bu sefer bize ‘pantolon kayışı yok, vantilatör kayışı verelim’ denilmiştir. Örgütün elinden tutan, sesini duyan, nefesini hisseden yok” dedi.

‘Taşkışla’ya sığınan irticayı ezdik’

Perinçek, 31 Mart olayından sonra Osmanlı Padişahı 2. Abdulhamit’in tahttan indirilmesini örnek gösterdi. İrticacılarınTopçu Kışlası’nda ayaklandığını dile getiren Perinçek, “İrticanın ezildiği, irticanın padişahlarının da tahttan indirildiği tarih 14 Nisan 1909’dur. İşte bu somut bir tarihtir. 2003, 2004 ya da 2008 hangi yılda hükümeti ortadan kaldırmak için bir girişim olmuştur? Savcılar bunu göstermiyor. Göstermediği için de bu salonda bulunan herkes suçsuzdur” ifadelerini kullandı.

Yüzbinler ayakta!

Mütalaada örgütün eylemi olarak 2007 yılındaki Cumhuriyet mitinglerinin gösterildiğini ancak darbe girişiminin ise 2004 yılında olduğunun iddia edildiğini anlatan Perinçek, şunları ekledi: “Darbe 3 yıl önce eylem 3 yıl sonra arkadan geliyor. Cumhuriyet Mitingleri darbenin eylemiymiş. Bir darbeci yürütsün bakalım yüzbinleri, milyonları. Toplumsal hareketin bir doğası vardır. Hiçbir güç yüzbinleri harekete geçiremez. Milyonlar ayakta, Türkiye’nin geleceğini belirliyor. Bu ayağa kalkan yaratıcı zeka birikimi kesinlikle yenilmeyecek. Cumhuriyet Mitingleri Türkiye’nin gerçeği. Bir ülkenin tarihinden devrimleri silebilir misiniz? Devrim deyince hürriyetimizi, çağdaşlığımızı, her şeyimizi İttihatçılara ve Atatürk’e borçluyuz. Cumhuriyet Mitingleri 3 sene söndürüldü ama bu temeli kimse bastıramaz. Abdullah Gül, Tayyip Erdoğan ve Fethullah Gülen Türk Milleti’ne, Türk devrimine teslim olsunlar. Beyaz bayrağı açsınlar.”

‘İrticayla mücadeleyi üstleniyoruz’

Ergenekon davasında suçlama konusu belgelerden olan İrticayla Mücadele Eylem Planı’na atıfta bulunarak “İrticayla Mücadele’ye sahiplenecek bir komutan yoksa ben üstleniyorum. İşçi Partisi irticayla mücadele ediyor. Bu irtica haçlı irticadır. Koynunda haç vardır. Bunların islamla bir alakası yoktur. İlgisi olsa Irak, Suriye, Azerbaycan düşman olur mu? Cebir ve şiddet yok ama bunları yıkacağız. Halk hareketi dalga dalga ilerleyecek. Yakında ondan sonra ekonomik kriz geliyor. Bunların geleneği Vahdettin mirası. Utanmasalar 3. Köprü’ye Vahdettin adını verecekler. 7 tane uçak aldı hangisiyle kaçacak Vahdettin gibi? Vahdettin İngiliz işbirlikçisiydi; bugünküler ABD işbirlikçisi” şeklinde konuştu.

‘Kendi hükmünüzü vereceksiniz’

Türkiye’deki Gladyo yapılanmasının 1 Mayıs 1977’de, Sivas, Maraş, Çorum ve Başbağlar katliamları yaptığını, Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı cinayetlerini gerçekleştirdiğini anlatan Perinçek, “Bu eylemleri kim yaptı? Bu davada en ufak bir şey var mı? Hepsi elle tutulur, yaşanmış gerçek olan bütün katliamları Gladyo yaptı. 1990 sonrasında Türk Ordusu’nu hedef alan da Gladyo’dur. Yargısız infazların, öldürülen aydınların cesetleri yerde yatıyor. Peşinden koşan yok. Çünkü onlar iktidarda. Gladyo muhalefette olmaz. Devrimci olmaz. Gladyo NATO’nun devlet içindeki gizli örgütlenmesidir. Bugün Türkiye’deki Gladyo yapılanması en doruğunda. Suriye’ye terör ihraç ediyor. Terör ithalatına da başladı. Reyhanlı’da bombalar patlıyor. PKK’yı örgütlüyor. Abdullah Öcalan, Hakan Fidan’ın yakın koruması oldu. PKK’yı örgütlüyor. Biz yıllarca o Gladyo’yla savaştık. Gladyo bugün Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti’ni yok etme noktasına gelmiş. Siz kendiniz hakkında karar vereceksiniz. Biz buradan duvarları yıka yıka çıkacağız. Siz ise ıslak imzalarınızla kendi hükmünüzü vereceksiniz. Bu tertibi uygulayanların içinde rol almayın” açıklamasını yaptı.

‘AKP’yi ortadan kaldıracağız’

Anayasa Mahkemesi’nin AKP’nin kapatılması davasında verdiği “Cumhuriyet karşıs eylemlerin odağı olduğu” kararını hatırlatan Perinçek, “AKP’nin yasadışı olduğu karara bağlandı. Ama infaz edilemedi. Halk şimdi cezayı kesiyor. AKP’yi yıkma eylemi başlamıştır. Bu süreç 2 yılda sonuçlanacaktır. Bu hükümet yasadışıdır. Abdullah Gül-Tayyip Erdoğan yönetimi yasadışıdır. Bu bir muhalefet iddiası değildir. Anayasa Mahkemesi 30 Temmuz 2008’de ‘AKP laikliğe karşı eylemlerin odağı, merkezi, ekseni haline gelmiştir’ diyor. AKP’nin boynuna yargının hükmü takılmıştır.Biz İşçi Partisi olarak ve Türk Milleti olarak yasadışı olan AKP iktidarını ortadan kaldırıyoruz. Kaldıracağımızı da herkes görecek” açıklamalarını yaptı.

Hangi millet?

AKP’nin Türk Milleti’ni Anayasa’dan kaldırma girişimini ve çeşitli bakanlıkların uyguladığı T.C.’yi kaldırma girişimini eleştirerek “AKP cebirle devleti ortadan kaldırıyor. Yasadışı olan iktidarı ortadan kaldırmak zaten hukuken olması gerekendir. Siz hangi millet adına yargılama yapıyorsunuz? Sizin adınıza yargılama yapacağınız Türk Milleti’ni silmeye kalkıyorlar!” dedi.

Yobaz diktası

Türkiye’deki yobaz diktasının son bulacağının altını çizen Perinçek, Gezi Parkı’nda başlayan “Tayyip istifa” eylemlerine atıfta bulunarak sözlerine şöyle devam etti: “Yobaz diktayı yıkma eylemi şimdi başladı. Atatürk’ün nutku boş yere yazılmamış. Dinamizmiyle, cesaretiyle, gücüyle ‘Sen bizi yıkamazsın, Biz seni yıkacağız’ diyor. Siz bu gençliği, Atatürk’ün milletini yobaz diktasına mahkum edemezsiniz. Amerika’nız sizi ortada bırakıyor.”

Komutanlara çağrı

“Türk Ordusu’nun orgenerallerinin elinde Abdullah Gül’ün imzaladığı 2 sayfa 9 maddelik  anlaşma var” diyen Perinçek “Onlara çağrı yapıyorum. Bu belgeyi şantaj aracı olarak ellerinde tutmak ayıptır. Bunlar Türkiye’nin geleceği için çok önemli belgelerdir” ifadesini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.