Terörist heykele elkonulması, birlik sürecinde dönüm noktasıdır!

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, PKK militanı Mahsum Korkmaz'ın heykelinin yıkılmasını, "Birlik sürecinde dönüm noktası" olarak değerlendirdi. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, PKK'nın ilk...

Terörist heykele elkonulması, birlik sürecinde dönüm noktasıdır!
19 Ağustos 2014 Salı 14:05

perincekheykelyeni

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, PKK militanı Mahsum Korkmaz'ın heykelinin yıkılmasını, "Birlik sürecinde dönüm noktası" olarak değerlendirdi.

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, PKK'nın ilk silahlı eylemini gerçekleştiren Mahsum Korkmaz'ın PKK'lılar tarafından Diyarbakır Lice'de dikilen heykelinin mahkeme kararıyla yıkılması hakkında bir yazılı açıklama yaptı.

Doğu Perinçek; bölünme sürecinin bittiğini ve birleşme sürecine girildiğini ve PKK'yı yasallaştıran kanunun da terör anıtının kaderini paylaşacağını söyledi.

Perinçek'in açıklaması şöyle:

TARİHİ KARAR

Lice Sulh Ceza Mahkemesi'nin PKK terörünü anıtlaştıran heykele elkonulması kararı uygulandı.

Uygulanmasa, PKK terörü anıtlaştırılmış olacaktı.

Uygulanmasa, PKK terörü yasallaştırılmış olacaktı.

Uygulanmasa, Türkiye'nin bölünmesi kutsanmış olacaktı.

BEKLEDİĞİMİZ UYGULAMA

Uygulanması, bizim beklediğimiz bir olay.

Dün arkadaşlarıma da belirttim: Lice Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararı tarihsel önemdedir.

Uygulama da tarihsel önemdedir ve bir dönüm noktasını belirlemektedir.

Türkiye'nin bölünmesi süreci, sona ermiştir. Çünkü ABD emperyalizmi, "Kürt Koridoru" adını verdiği İkinci İsrail koridorunu açamadı. Barzanistan'ı Doğu Akdeniz'e bağlayamadı. Suriye'yi bölme girişimi bozguna uğradı. Böylece Irak'ı bölme olanağını da kaybetti. İran'a diş geçiremedi. Toplam olarak bakarsak, Büyük Ortadoğu Projesi iflas etti.

BOP Eşbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Çankaya'ya tırmanması, tıpkı o teörist heykelin Lice kırsalına dikilmesi gibi, birlik sürecine ters bir olaydı. O terslik de önümüzdeki birlik sürecinde düzeltilecektir. Heykel gibi o da yıkılacaktır, kimsenin kuşkusu olmasın.

ARTIK BÖLÜNME SÜRECİ BİTTİ BİRLEŞME SÜRECİNE GİRİYORUZ

Sözün özü: Suriye-Irak-İran'ın direnişi, Türkiye'yi de kurtardı. Biz İşçi Partisi ve Türkiye'nin vatansever güçleri o direnişin, o ittifakın hep içinde olduk ve içindeyiz.

Artık ABD'nin Türkiye'yi bölme olanağı kalmamıştır. Bundan sonra bütün süreç, bazı iniş çıkışlar da olsa PKK'nın başaşağı gidişi yönünde olacaktır. Ortadoğu'da bölücülüğe ve teröre bundan sonra ekmek yok.

YIKILAN GÜÇLER MACERAYA KALKIŞIR

Bölücü terörü anıtlaştırmaları, PKK'nın son çıkışıydı. Yıkılan güçler maceraya yönelirler. Ancak macera da onların yıkılışlarını hızlandırır. Burada insanlarımıza yazık oluyor. Bölücü terör can kaybına yol açıyor. Onların karamsarlıktan kaynaklanan çılgınlıklarının bedelini yurttaşlarımız ödüyor.

Can kayıplarına elbette her yurttaşımız üzülmektedir. Ancak bunun sorumlusu PKK terörünü sürdürme gayreti içinde olanlardır. Yurttaşlarımız PKK'nın maceracı girişimlerine destek vermeyecektir.

Herkes bilmelidir ki, PKK silahsızlandırılacaktır, terör örgütü olarak varlığını sürdüremeyecektir. Bölünme seçeneğinin son bulduğu bir ortamda, ayrı egemenlik alanları yaratma girişimi kesinlikle başarıya ulaşamaz. Nitekim bölgede özellikle Mardin ve Urfa'dan başlayarak birlik isteği yükselişe geçmiştir.

PKK'YI YASALLAŞTIRAN KANUN DA TERÖR ANITININ KADERİNİ PAYLAŞACAK

Meclisin geçenlerde kabul ettiği PKK'yı yasallaştıran kanun da, ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi'ne bağlananların son çırpınışlarıdır. CHP yönetimi bu yasayı açıkça destekleyerek AKP-PKK ortaklığının cinayetine katılmıştır. MHP yönetimi ise, Anayasa Mahkemesinde iptal davası açılması için bir girişimde bulunmuyor.

Bütün bunlara rağmen, PKK'yı yasallaştıran kanunu da uygulayamayacaklar. O kanun da Bölücü Terör Heykelinin kaderini paylaşacaktır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.