Sanatçılarımız tek yürek oldu -(TAMAMI)

İşçi Partisi, Aydınlık-Ulusal Kanal ve TGB’ye düzenlenen şafak operasyonundan sonra sanatçılarımız...

Sanatçılarımız tek yürek oldu -(TAMAMI)
03 Ağustos 2013 Cumartesi 17:43

İşçi Partisi, Aydınlık-Ulusal Kanal ve TGB’ye düzenlenen şafak operasyonundan sonra sanatçılarımız bu konudaki görüşlerini Aydınlık’a
anlattılar

5 Ağustos 2013 Pazartesi günü yapılacak olan Ergenekon davası karar duruşması için, halkı Silivri’ye çağıran İşçi Partisi, Aydınlık Gazetesi, TGB’ye (Türkiye Gençlik Birliği) polisin şafak operasyonu hakkında görüş bildiren sanatçılar, tüm yurtseverlerin bir araya gelmesi gerektiğini vurguladılar.

Tarık Akan: Bu durum, iktidarın korkusunun hangi boyuta geldiğinin göstergesidir. İktidar ne kadar baskı yaparsa, karşısında o kadar halkın gücünü görecektir. İktidar bunun farkında değil. Tamamen bir polis devleti haline geldik. Gittikçe daha da vahim vakalar oluyor. Ancak bunun altından bütün bilinçli, kültürlü atatürklçü inanmış insanlar rahatlıkla kalkacaktır. AKP burada mağlup olacaktır.

İskender Doğan: 5 Ağustos 2013 ‘e iki gün kala Aydınlık gazetesine yapılan baskın ve gözaltıları bizlere manidar geldi. Aydın insanlar olarak bu oyunlar nedeniyle yaşam kabiliyetimizi yitirdik. Çağdaş ve insan olabilme özelliğini yakalayabilmek için sarfettiğimiz gayret suç gibi görülmeye başladı. Vatanımızı vatan yapan, tüm çabaları koruma gayretlerimizde suç gibi algılanmaya başladı. Ötekileştirilen tüm kurumların yolları kademeli olarak tıkandı. Bunları tümüyle algılayabiliyoruz ve acı çekiyoruz. Silivri’de yıllardır yapılan duruşmanın madurları vicdanlarımızı çileden çıkarmıştır. Allah karşısında insanın yüreğinin bir ana yasası vardır. Bu anayasa Allah ve yurdumuzu kurtaran Mustafa Kemal’le kurulmuştur ve en doğru yoldur, biz biliyoruz. Bizlerden Allah’ı, İslamiyet’i ve Mustafa Kemal’i almak istiyorlar.Yani kalbimizi istiyorlar. Bu bizim ölmemiz demektir. Ölmemizi istiyorlar..

Orhan Aydın: Bu adı konmamış bir sıkı yönetimdir. AKP Hükümeti’nin adaletsizliğinin, hukuksuzluğunun en belirgin örneğidir. Önce insanlığın seyahat etme özgürlüğü, sonra da bir mahkemeyi izleme; katılma, kararlarının olumlu ya da olumsuz kararlarını izleme özgürlüğü ayaklar altına alınmıştır. Bu durumun tek sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır. İçişleri Bakanı İstanbul Valisi, gereğini yapmalı, Yanlıştan bir an önce geri dönülmelidir. Bu uygulamayla bir kez daha anlıyoruz ki AKP şirketinin işi bitmiştir. Bağımsız, eşit, özgür bir Türkiye yaratmak için, tüm ülke halkının, yurtseverlerin, devrimcilerin bir araya gelme ihtiyacı doğmuştur.

‘İmdat! Sesimizi duyun’

Erdener Koyutürk: Özgür, çağdaş dünyaya sesleniyor ve ‘imdat’ diyoruz. Ağlıyoruz... Biz Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran büyük Komutan, her asrın insanı Laik- Müslüman Atatürk’ün evlatlarıyız. Yurdumuz, Türkiye Cumhuriyetimiz 29 ekim 1923 de kuruldu. Ama artık neredeyse yok... Vatanımız şu anda Laik olmayanlarca işgal altındadır. Türk olan herkes hapishanelerde çürütülmektedir. AKP Hükümeti her gün bir hareket düzenleyerek bizleri tarihten silmek istiyor. İmdat’! Türkiye’deki hükümet, onun başı ve onun polisleri bugün bir şafak operasyonu düzenleyerek adeta bir sıkı yönetim ilan etti. Gizli bir sıkı yönetimdir bu. Bu bir gözdağıdır. Aydınlarımıza, Atatürkçü medyaya, askerlerimize, ordumuza yönelik sindirme, susturma yok etme operasyonudur.

Çağdaş ülkelerden, ülkemize yapılan bu son durumun kınanmasını talep ediyoruz... Çağdaş ve özgür dünya eğer laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin yok edilmesine göz yumuyorsanız, o zaman tarih sizleri de kara sayfaları içine alacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin yok olması demek, çağdaş dünyanın başka tehditler ile yıllarca değil asırlarca uğraşması demek olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı yıllarca sizi türlü belalardan korumuştur. Laik ve Atatürkçü Türkiye Cumhuriyeti’nin yok olmasıyla çağdaş ve laik ülkeler de zaman içinde yok olacaktır. İmdat sesimizi duyun çağrımıza kulak verin.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.