Nöbet Çadırı’nda yeni yıl kutlaması

Ulusal Kanal’ın Silivri Vatan Nöbeti Çadırı’ndaki Özel Yılbaşı Programı’na özgürlük ve bağımsızlık haykırışları damgasını vurdu Tutsak yurtseverlere destek için Silivri Cezaevi önüne kurulan ve 3. yılını...

Nöbet Çadırı’nda yeni yıl kutlaması
02 Ocak 2014 Perşembe 06:32

cadiryeniyil

Ulusal Kanal’ın Silivri Vatan Nöbeti Çadırı’ndaki Özel Yılbaşı Programı’na özgürlük ve bağımsızlık haykırışları damgasını vurdu

Tutsak yurtseverlere destek için Silivri Cezaevi önüne kurulan ve 3. yılını dolduran “Vatan Nöbeti Çadırı” 2014 yılını yüzlerce yurtseverin katılımıyla özgürlük ve bağımsızlık sloganları ile karşıladı.

Çadırda hazırlıklar sabah saatlerinde başladı. Havanın kararmasıyla birlikte, yurtseverler çadır alanına adeta akın etti. Her gelen önce yemek salonu olarak hazırlanan çadıra yöneliyor, kendi yaptıkları veya satın aldıkları yiyecek ve içecekleri oradaki görevlilere teslim ediyor, ayaza aldırmadan alanda yerini alıyordu.

Sunuculuğunu Gülgûn Feyman Budak ve Can Karadut’un yaptığı Ulusal Kanal Özel Yılbaşı Programı Çadır Sorumlusu Hıdır Hokka’nın konuşmasıyla başladı. Hokka’nın “Davalar bitmesine rağmen çadırımız Silivri Kal’ası önünde son yurtsever özgürlüğüne kavuşuncaya kadar ayakta kalacak ve direnecek. Bu yılbaşı buradaki son kutlamamız olacak; çünkü 2014 özgürlük yılı olacaktır” sözlerine “Yeminler edildi, yıkılacak Silivri” sloganları” eşlik etti. İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Küçük, “Ben avukatlık cübbemi çıkarmıştım; ama milli güçlere karşı kumpas kuranlar, hırsızlar, soyguncular yargılandığı gün yine giyeceğim, o günleri bekliyorum” sözlerine yurttaşlar “Yurtseverler çıkacak, hesap soracak” sloganları ile karşılık verdi.

TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz ise, “Biz özgürlükler önündeki duvarların yıkılacağını söylüyoruz, Silivri Cezaevi’nin duvarlarını değil, o cezaevi bize lazım olacak; vatan hainlerinin, BOP taşeronlarının, vurguncuların, ülkeyi bölmek isteyenlerin, işbirlikçileri yargılanması için lazım olacak” dedi.

CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu ile beraber gelen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar da son yurtsever çıkıncaya kadar çadıra desteğini sürdüreceğini ifade etti. Sanatçı Suzan Aksoy ve Em. Binbaşı Zafer Şen’in konuşmalarından sonra TGB’li gençler dilek balonları uçurdu.

Tutsakların yeni yıl mesajları

Saatler 24.00’ü gösterdiğinde heyecanla beklenen o mesajlar okunmaya başlandı. İşte Silivri tutsaklarının yeni yıl mesajları.

Doğu Perinçek: Bu akşam çadır alanına gelen vatanseverlerin yeni yılını kutlarım. Arka sıralardayım, yanınızdayım. Yeni yıl İşçi Partisi yılı, Milli Hükümet yolunun açıldığı yıl olacaktır. İşbirlikçiler, kumpasçılar karpuz gibi ortadan çatlamıştır, yeniden cumhuriyeti kuracağız. Devrim geliyor devrim, herkes safını belirlesin. Vatanımızı, millerimizi ihanet çetelerinden kurtaralım. Çok çalışacağız, millet olarak kazanacağız. Yeni yılınız kutlu olsun, yolunuz açık olsun.

Hasan Ataman Yıldırım: Çok zor şartlar altında yıllardır tuttuğunuz nöbet her türlü takdirin üzerindedir. Bu günler geçecek, Türkiye aydınlığa çıkacaktır. Yeni yıla büyük umutlar içinde giriyoruz.

Ali Sadi Ünsal, Mehmet Örgen: Hak ve gerçek kanla zindanla boğulamaz. Adaletsizliğin, alçaklığın, ikiyüzlülüğün, yalancılığın, korkaklığın, her çeşidinin sergilendiği bu dönem mutlaka bitecektir.

Hikmet Çiçek, Deniz Yıldırım: Dostluğunuz, sıcaklığınız demir kapıları aşıyor, buraya, koğuşumuza kadar geliyor. Sesinizi duyuyor gibiyiz. Burada son yılbaşımızın olduğunun farkındayız. Yurtseverlere yapılan tertip, yapanların başında patlıyor. Suçları çok büyük ve hesap sorulacak; bundan güzel yılbaşı mı olur!..

Fuat Selvi: 2,5 yıldır içinde bulunduğum karanlık tünelde yürümeye devam ediyorum. Cılız görünen ışığın giderek kuvvetlendiğini görüyorum. Ben Silivri zindanından 2014’ü kurtuluş ve devrim yılı olarak görüyorum.

Çetin Doğan: Yeni yılın şavkıyla zulmün, gaddarlığın, yoksulluk ve yolsuzluğun sona ereceği günler yakındır. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne güzel insanlarımızın çağdaş yaşama hakkına tasallut olan karanlık güçler yeni yılda yok olup gideceklerdir.

Cem Gürdeniz: Dilerim 2014 yılında ve gelecekte, Türk halkı bu tasfiye ve kumpasların sonuçlarını, başta Kıbrıs olmak üzere çevre denizcilerimizde hak ve çıkar kayıpları ile ödemez. Zaman, vatana, bayrağa, Mustafa Kemal’e sahip çıkmak ve uğrunda gerekirse bedel ödemek zamanıdır.

Mehmet Bedri Gültekin: 2003 yılı karar yılıydı. Açıkladık. AKP iktidarını yıkacağız demiştik. Cenazenin defin işlemleri yapılıyor. Yıkıldılar. Şimdi 2014’e girerken Silivri Kal’asından ilan ediyoruz; Milli Hükümeti kuracağız. Biliyoruz ki en büyük devrimcilik kurmaktır. Devrimci siyasetimize sarılarak bu görevi de başaracağız.

Oktay Yıldırım, Mehmet Demirtaş, Turhan Özlü: Yıllardır bu duvarları aşıp odalarımıza dolan türküleri siz söylediniz, direnişin bu topraklarda kök salan fidanlarını sulayan sizlerdiniz, emperyalizmin parsellemeye çalıştığı sokakları doldurdunuz, Ergenekon yıkılıyorsa bugün, sizin sayenizdedir. Bizlerde yatmışsak bu zindanlarda üç-beş gün, hepinize feda olsun.

Kemal Alemdaroğlu: Rüşvet, yolsuzluk ve hırsızlıktan arınmış gerçek temiz toplum ve yönetim umudu ile hukukun üstünlüğünün demokrasi içinde gerçekleşmesini ve özgür ortamlarda birlikte bulunmayı diler, saygılarımı sunarım.

Hasan Atilla Uğur: Cumhuriyet, Türk Milleti ve Atatürk düşmanları amaçlarına erişemeyeceklerdir. Kazanan, her zaman olduğu gibi Türk Milleti olacaktır. Bundan hiç şüphem yoktur.

K. Güven Ertaş: Yıllardır mangal gibi yürek ve inanılmaz bir özveri ile yürüttüğünüz faaliyetler her türlü takdirin üstündedir. Göstermiş olduğunuz yurtseverlik asla unutulmayacaktır.

Dursun Çiçek: Adalet ve zulüm bir yerde duramaz. Haksızlık ve adaletsizlik yapan gerçek suçluların hesap verme zamanı geldi. 2014 yılı, 2013 yılında uyanan milli güçlerle ülkenin karanlıktan çıkmasına şahit olacaktır. 2014 yılı Atatürk’te birleşenlerin zafer yılı olacaktır.

Bilgin Balanlı: Sizlerin hukuk ve adalet için ortaya koyduğunuz insanlık mücadelesi tarihe geçecektir. Bizlere bu kötülükleri yapanların utanacakları zamanın uzak olmadığını düşünüyorum. Bu ülkede hukuk ve demokrasi mücadelesi yapan bütün kahramanları gönülden kutluyorum.

Derya Derviş


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.