Mehmetçiğin adını kirletmeyin -(TAMAMI)

Tutsak komutanlardan 30 Ağustos mesajları

Mehmetçiğin adını kirletmeyin -(TAMAMI)
29 Ağustos 2013 Perşembe 18:10

Türk Ordusu’na karşı kurulan her türlü tuzakla mücadele içinde 30 Ağustos’u karşıladıklarını belirten tutsak komutanlar, hapisten zaferle çıkılacağını ifade ettiler

Balyoz ve Ergenekon davalarında, haklarında hapis cezası verilen ve Silivri Cezaevi’nde tutsak olan emekli subaylar 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Aydınlık aracılığıyla Silivri’den gönderdikleri mesajlar şöyle:

Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz (Silivri L-5/C-10 koğuşu): “İçinde bulunduğu şartlar ne olursa olsun, Türk ordusu bu görkemli zaferin ruhunu sonsuza dek taşıyacak sadakat ve kabiliyette olduğunu mutlaka ispat edecektir. Milletinden, tarihinden, Mustafa Kemal’inden güç alan Türk ordusu 91 yıl önce bağımsızlık, özgürlük ve ulusal onur için Dumlupınar’da görkemli bir zafer elde etti.”

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz (Silivri L-4 koğuşu): “Kurtuluş Savaşı, yurt sevgisi ile dolu bir aklın, cesaretin ve vicdanın eseridir. Onun değerini ancak bu vasıflara sahip olanlar anlayabilir. Kurtuluş Savaşı’nda hayatını kaybeden vatanseverlerin üzüntüsü üstünde yaşadığımızı unutmayalım.”

Emekli Tuğamiral Hakan Eraydın (Silivri L-4/C-2 koğuşu): “30 Ağustos Zafer Bayramı Türk Ordusunun ebedi başkomutanı yüce Atatürk’ün Türk Milleti’ne en büyük armağanıdır. Bu yıl bizler buruk bir şekilde kutlamak durumundayız. Güneşin herkesi ısıtacağı günler yakın. Mustafa Kemal’in askerleri olan bizler, adaleti intikam aracı olarak kullananlara karşı adli zafer kazanınca kutlamak üzere..”

Emekli Kurmay Albay Dursun Çiçek (Silivri L-5/C-10): “Masumuz, mağduruz ve güçlüyüz. Mücadeleyi kazanacağız, nasıl ki 30 Ağustos’ta Atalarımız zafer kazandı ve bağımsızlığımızı ilan ettiler. Bizler Silivri, Hasdal, Maltepe, Hadımköy, Sincan, Mamak vb. zindanlarında rehin tutulan aydınlar olarak adalet yolunda zafere ulaşacağız. Bu hukuk zaferini de, milletimize armağan edeceğiz. Yüce Türk Milleti’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, hukuk ve insanlık mücadelesine güç vermelerini bekliyoruz.”

Emekli Tümamiral Fikret Güneş (Silivri L-5/C-2): “TSK Komuta Kademesi’ne Dan Brown’un son kitabından bir alıntıyı göndermek istiyorum; ‘Cehennemin en karanlık yerleri, buhran zamanlarında tarafsız kalanlara ayrılmıştır.’ Ve gerçekten hak edenlerin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

Emekli Tümgeneraller İhsan Balabanlı ve Abdullah Dalay (Silivri L-4): “26-30 Ağustos bizimdir. Bizim kalacaktır. Zafer Bayramı’nın sahipleri, kendi ülkelerinde esir düşmüştür. Dışarıda olan Mustafa Kemal’in askerlerinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz.”

Emekli Tuğamiral Mehmet Fatih Ilgar (Silivri L-5/C-2 koğuşu): “Halkımızın, Peygamber Ocağı diye tanımladığı TSK’nin maalesef özellikle Deniz Kuvvetleri’mizin casusluk, fuhuş, darbe gibi mesnetsiz yaftalamalarla bir suç makinesi olarak gösterildiği bir 30 Ağustos’u daha geride bırakıyoruz. Bizler de, bu kara bulutların dağılması ile aydınlık yarınlarda nice 30 Ağustos’ları gerçek bir zafer coşkusuyla, milletimizin bağrında kutlamaya devam edeceğiz.”

Emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak (Silivri L-5/C-2 koğuşu): “Kurtuluşumuz, Onurumuz ve Hayallerimiz... 30 Ağustos, milletimiz için hürriyet ve bağımsızlığın başlangıcıdır. Dün olduğu gibi bugün de emperyal emeller amacına ulaşamayacak, Mustafa Kemal’in askerleri karşılaştıkları bu tertip ve pusulardan zaferle çıkacaklardır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.