Kurmaylar toplandı -(TAMAMI)

Milli Merkez Temsilciler Meclisi toplantısında “Milli Hükümet nasıl kurulur?” sorusuna yanıt arandı. Milli Merkez, “Kalpaksız Kuvayi Milliyeciler” olarak tanımlandı

Kurmaylar toplandı -(TAMAMI)
26 Mayıs 2013 Pazar 18:20

Milli Merkez Temsilciler Meclisi toplantısı, dün İstanbul Barosu Orhan Adli Apaydın Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıyı izleyenler arasında Milli Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Cengiz, İşçi Partisi MKK Üyesi Serhan Bolluk, Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel, Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ceyhan Mumcu, Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kırca, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Adnan Türkkan, Ulusal Kanal Program sunucuları Halil Nebiler ve Teoman Alili, gazetemiz yazarı Yıldırım Koç, Vardiya Bizde Platformu Sözcüsü Nilgül Doğan, Doç. Dr. Cüneyt Akalın ve Çankaya Belediyesi Başkanı Bülent Tanık da yer aldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Hüsamettin Cindoruk, Milli Anayasa Forumu(MAF) ve Milli Merkez’in yürüttüğü çalışmaların etkili olduğu, bu çalışmalar sayesinde Anayasa, Başkanlık, Türklük gibi konuların eskisi kadar tartışılmadığını belirtti. Milli Merkez Yönetim Kurulu Üyesi eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu Milli Merkez’in kuruluş amacı ve çalışma programı hakkında bilgi verirken, Milli Merkez Genel Sekreteri Haluk Dural da örgütlenme yapısı hakkında bilgi verdi.

‘Kalpaksız Kuvayi milliyeciler’

Kürsüden yapılan bu konuşmaların ardından Milli Merkez il temsilcileri söz alarak Milli Merkez hakkında halkın görüşlerini ve Merkez’in yapması gerekenler hakkında fikirlerini paylaştı. Toplantıda genel olarak basının daha etkili kullanılması ve Milli Hükümet’in nasıl kurulabileceği hakkında konuşuldu.

Konuşmalardan bazıları şöyle:

Milli Merkez Ankara Temsilcisi Ufuk Söylemez: Kısa bir çalışmanın sonucu olmasına rağmen 23 Nisan’daki Kurultay’ın başarısı ortada. Milli Merkez’i kurma talepleri bizi aşmış durumda. Amerika’nın en büyük korkusu Atatürkçü, milli güçlerin bir araya gelmesidir. Biz bunu yapıyoruz. Bu yüzden Amerika’nın en korktuğu biziz.

Milli Merkez Adana Temsilcisi Hayrettin Çavuşoğlu: Adana yaz aylarında ıssızlaşır. Fakat biz Adana’da gidilmedik ilçe bırakmayacağız.

Milli Merkez Antalya Temsilcisi Atilla Erden: Halkımızın anladığı dilden bir mücadele etmeliyiz. Bu iktidarın anayasa yapma yetkisi olmadığını anlatmak zorundayız.

Milli Merkez Aydın Temsilcisi Erol Ertuğrul: 11.30’da İzmir’den uçağa bindim. İndiğimde Taksiye bindim toplantıya yetişmek için. Şöföre Milli Merkezi bilip bilmediğini sordum. Adını duyduğunu fakat tam olarak ne olduğunu bilmediğini söyledi. Ben de anlattım. Tüyleri diken diken oldu ve bana düşen görev varsa hazırım dedi. Siz, kalpaksız Kuvayi milliyecilersiniz.

Milli Merkez Bilecik Temsilcisi Fevzi Köse: Ankara’da bir genel merkezimiz olmalı artık. Yerel basını ve genel basını dört dörtlük kullanmamız gerekiyor. Milli Merkez yetkilileri basını, medyayı ziyaret etse hangisi haber yapmaz?

Milli Merkez Bursa Temsilcisi Halil Yeşilyurt: Milli Merkez’in başarısı Türkiye’nin bekası için olmazsa olmaz. En büyük sorunumuz iletişim sorunudur. Halkımız Milli Merkez’i duymuyor. Atatürk’te birleştik sözünü ete, kemiğe bürümeliyiz.

Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kırca: Bu oluşumun içinde olan tek sanatçı olmak benim için gurur verici. Türkiye’de üzeri şekerle kaplı ilaçlar tüketilir. Bu işlerin görsel boyutunun iyi organize edilmesi gerekiyor. Ben oynadığım oyunlarla bunu yapıyorum. Bu yüzden gittiğimiz her yerde en az 2 bin, açık havada 7 bin, 10 bin kişiye oynuyoruz.

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel: Tayyip Erdoğan, 4-5 gün Milli Merkezi hedef aldı. Milli Merkez sert yanıt vermeliydi. Milli Merkez birleşmenin adresidir. CHP ve MHP tabanı meydanlarda bizimle birleşince AKP’ye göre kontrolden çıktı. Biz artık kitlesel bir gücüz. Özgüvenli ve atak olalım. Bu gücün hiçbir barikatı dinlemeyen bir güç olduğu görüldü. Milli Merkez, bundan sonra Milli Hükümet nasıl kurulur toplantıları yapmalı.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.