İşte tapular hesap ver Melih Gökçek!

İşte tapular hesap ver Melih Gökçek!
14 Ekim 2014 Salı 02:12

gokcektapular
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Türkiye'yi sarsan yolsuzluk operasyonunun yapıldığı 17 Aralık'ta Pursaklar'da aldığı 6 dairenin tapu kayıtlarını ve Dikmen'deki villasının kaçak olduğunu gösteren belgeleri açıklıyoruz
Aydınlık, 2 Ekim’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, AKP’li bakan çocuklarının ve işadamı Reza Zarrab’ın gözaltına alındığı 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun yapıldığı gün 6 daire birden aldığını, “Gökçek’in 17 Aralık sırrı” manşetiyle kamuoyuna duyurmuştu.
'ŞEREFLİ İNSANLAR KANITLAR' DEMİŞTİ
Gökçek’in operasyon günü 6 daire birden alması, 17 Aralık sabahı Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmelerinin ses kayıtlarını akıllara getirmişti. Ses kaydına Bilal’in, babasının talimayıtla evdeki paraları “sıfırlamak” için İstanbul Şehrizar Konakları’ndan 6 lüks daire satın alacağı yansımıştı. Geçen hafta Ankara’da basın toplantısı düzenleyen Gökçek, Aydınlık gazetesini sallayarak, haberin yalan olduğunu iddia etmiş ve “Şerefli insanlar iddialarını kanıtlar. Bu haberlerle ilgili diyecek başka bir şey yok. Bunları mahkemeye vereceğim” demişti. Ardından Aydınlık, Gökçek’in “yalan” dediği 6 dairenin tapu bilgilerini yayımladı.

3 YALAN 3 GERÇEK

Gökçek, bunun üzerine Twitter'dan 6 daireden üçünün kendisine ait olduğunu itiraf etmiş ve bunları arsa karşılığı müteahhitten aldığını belirtmişti. Ancak daireleri 17 Aralık operasyonunun yapıldığı gün üzerine aldığını yalanlamayı sürdüren ve diğer üç dairenin müteahhite ait olduğunu savunan Gökçek, villasının da "kaçak" olmadığını ileri sürmüştü. Bununla da yetinmeyen Gökçek, haberlerimiz üzerine geçen hafta gazetemiz hakkında "iftira" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Şimdi yayımladığımız tapu kayıtları, haberimizin doğruluğunun yanı sıra Gökçek'in doğru söylemediğini tescilliyor:
1- Melih Gökçek, attığı tweetlerde 6 değil üç dairesi olduğunu iddia ediyordu. Resmi tapu kayıtlarına göre Gökçek'in üzerinde 6 daire görünüyor. Bu durumda diğer üç dairenin nereden geldiğini ya da niçin gizlendiğini kamuoyuna açıklamak zorunda.
2- Gökçek, attığı tweetlerde daireleri 17 Aralık operasyonunun yapıldığı gün üzerine geçirmediğini savunuyordu. Ancak yayımladığımız resmi tapu kayıtları 6 dairenin tamamının 17 Aralık 2013 tarihinde Gökçek üzerine tescil edildiğini açık bir şekilde gözler önüne seriyor.
3- Gökçek, Dikmen'deki villasının "kaçak" olmadığını ileri sürmüş ve aksini ispatladığı takdirde bizden özür beklediğini söylemişti. Resmi tapu kayıtlarına göre lüks villanın arsası "tarla" olarak görünüyor. Bu durumda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'nın villasının "kaçak" olduğu tescilleniyor. Çünkü yasalara göre "tarla" olarak görünen bir arsanın üzerine konut inşa edilemez! 557 metrekarelik arazi üzerindeki kaçak villa, tapu kayıtlara göre 26676 ada 2 parsel üzerinde bulunuyor. Tamamı Gökçek’in üzerine kayıtlı tarlada yapılan dublesk villanın tapudaki yevmiye numarası 9290, cilt numarası 59, sayfa numarası ise 5754. Villa ODTÜ Ormanı’nın Or-an kısmı diye bilinen ormanlık araziyi görüyor ve PANORA Evleri’nin hemen yanında.

TAPU BİLGİLERİ
20 Ekim 1948 Ankara Çankaya doğumlu Ahmet ve Kadriye oğlu İbrahim Melih Gökçek’in kendi üzerine tapulu 6 dairenin resmi kayıtları şöyle: Pursaklar İlçesi Merkez Mahallesi’nde bulunan 6 adet daire, 95012 ada 6 parsel üzerinde bulunan 2 bin 250 metrekarelik arazide yapılan 11 katlı binada bulunuyor. Zemin katta bulunan bir daire ile 5. kattaki 11,12,13,14 numaralı daireler ve 11. katta bulunan 24 kapı numaralı çatı katı Gökçek’e ait. Melih Gökçek’in sahibi olduğu zemin katın tapudaki cilt numarası 352, sayfa numarası da 35674. Bu dairenin Gökçek’in dışında 3 hissedarı daha var. Yevmiye numarası 12916 olan daire, 17 Aralık 2013 tarihinde Melih Gökçek adına tapuya kaydedildi. Gökçek’in bu dairedeki hissesi 29/45 oranında, arsa payı ise 90/2.250.

Bekir Batu


Belgeri büyütmek için üzerine tıklayın

8-b-YPursak-sayfa-1

 

8-i-Ypursak-sayfa-2

 

8-t-Ygdikmen-villa


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.