İŞÇİ SENDİKALARI TANDOĞAN’DA -(TAMAMI)

Türk-İş’e bağlı 8 sendika da 1 Mayıs’ta Tandoğan’da

İŞÇİ SENDİKALARI TANDOĞAN’DA -(TAMAMI)
29 Nisan 2013 Pazartesi 18:02

Türk-İş’e bağlı Belediye-İş, Türk-Metal, Koop-İş, Teksif, Basın-İş, Toleyis, Orman-İş, Ağaç-İş Sendikaları da 1 Mayıs’ta Vatan, Cumhuriyet ve Emek Birliği ile Tandoğan’da olacaklarını açıkladı

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu ile Vatan Cumhuriyet ve Emek Birlikteliği’nin Tandoğan’da düzenleyeceği 1 Mayıs kutlamalarına sendikalar ve siyasi partilerden katılım giderek artıyor. Türk-İş’e bağlı Belediye-İş Sendikası, Türk-Metal Sendikası, Koop-İş Sendikası, Teksif Sendikası, Basın-İş Sendikası, Toleyis Sendikası, Orman-İş Sendikası, Ağaç-İş Sendikası ve BASK ile Hak-Sen’in de 1 Mayıs’ta Tandoğan’da olacaklarını duyurdu.

Aydınlık’a konuşan sendika yöneticileri, “1 Mayıs’ı 1 Mayıs gibi kutlamak için Tandoğan’dayız” dediler. Tandoğan’da olacak bazı sendikalar ve kitle örgütlerinin temsilcileri, 1 Mayıs’a hangi taleplerle gideceklerine ve nasıl bir 1 Mayıs istediklerine ilişkin Aydınlık’a değerlendirmelerde bulundular.

Mürsel Taşçı (Türk-İş/Ağaç-İş Sendikası Genel Başkanı): Taksim bir simge haline gelmiş. Türkiye işçi sınıfı Taksim’de şehitler vermiştir. Türkiye’de hala örgütlenmenin önündeki engeller kaldırılamamıştır.

Baki Yüksel (Türk-İş/Orman-İş Sendikası Genel Başkanı): 1 Mayıs işçi bayramıdır. Bu bayramı da işçiler bayram gibi kutlamalıdır. İşçiler kutlamalarını istediği yerde yapmalıdır. Taksime izin verilmelidir. Ankara da da biz Tandoğan’da kutlayacağız. 1 Mayıs’ı 1 Mayıs gibi kutlamak için Tandoğan’da olacağız.

Haydar Şahindokuyucu (Büro-İş Sendikası Genel Başkanı): 1 Mayıs’ta etnik ve gerici siyasetin ülkemizi böldürmesine, emeğimizi sömürmesine, cumhuriyet ve kazanımlarının içinin boşaltılmasına müsaade etmeyeceğimizi Büro-İş Sendikası olarak tüm kararlılığımızla Tandoğan’dan bir kez daha haykıracağız. Yaşasın 1 Mayıs, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.

Cengiz Gülebay (Yerel-İş Sendikası Genel Başkanı): Belediye çalışanlarıyla, işçilerle, köylülerle, yoksullarla, işsizlerle, kadınlarla, gençlerle, ve emeğiyle geçinenlerle birlik olmak, dayanışmak ve mücadeleyi yükseltmek için, 1 Mayıs’ta ülkenin dört bir yanında buluşma’a 1 Mayıs kutlamamıza çağırıyorum.

Adem Çalışkan (Ulaşım-İş Sendikası Genel Başkanı): Bu 1 Mayıs’ta Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalar yurttaşlarımızla birlikte Tandoğan’da gerçekleştirecekleri mitingle bu duruma dikkat çekeceklerdir.

Veli Demir (Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı): Emek ve Cumhuriyet karşıtı anayasaya hayır demek için, Ülkemizin komşu bölge ülkelerine karşı savaşa sürülmesine dur demek için ğitim-İş olarak; 1 Mayıs’ta Tandoğan’dayız.

ADD’den 1 Mayıs çağrısı

Tansel Çölaşan (ADD Genel Başkanı) : Emekçi; sendikasızlaştırarak, örgütsüz yalnızlaştırılmakta, Güvencesiz ve ucuz çalışmaya mahkûm edilmektedir. Günümüzde emperyalizme karşı verilen emek mücadelesi, vatan, cumhuriyet, tam bağımsızlık ve demokrasi mücadelesinden ayrı düşünülemez. Atatürkçü Düşünce Derneği ile Vatan, Cumhuriyet ve Emek Birlikteliği; Birleşik Kamu İş Konfederasyonunun “1 Mayıs’ta Tandoğan’a’” çağrısına katılarak, Tandoğan Alanında emekçilerle birlikte olacaktır.

Kimler Tandoğan’da

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, Türk-İş Belediye-İş Sendikası, Türk-İşTürk-Metal Sendikası, Türk-İşKoop-İş Sendikası, Türk-İşTeksif Sendikası, Türk-İşHaber-İş Sendikası, Türk-İş Basın-İş Sendikası, Türk-İşToleyis Sendikası, Türk-İşOrman-İş Sendikası, Türk-İşAğaç-İş Sendikası, Birleşik Kamu-İşBüro-İş, Birleşik Kamu-İşEğitim-İş, Birleşik Kamu-İşGenel Sağlık-İş, Birleşik Kamu-İşKültür Sanat-İş, Birleşik Kamu-İşTarım Orman-İş, Birleşik Kamu-İşUlaşım-İş, Birleşik Kamu-İşYerel-İş, BASK, Hak-Sen, Ulusal Demokratik İşçi Hareketi, Vatan Cumhuriyet Emek Birlikteliği, İşçi Partisi, Demokratik Sol Parti, Bağımsız Cumhuriyet Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Gençlik Birliği, 68’liler Birliği Vakfı, Sanatçılar Girişimi, Ankara Halk Tiyatrosu, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Engelliler Konfederasyonu, Hacı Bektaş Eğitim ve Kültür Derneği, Memleket Sevdalıları Derneği, Müzik Eğitimcileri Derneği, TOBAV, Tüketici Hakları Derneği, Ulusal Eğitim Derneği, Ankara Kız Lisesi Mezunları Derneği

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.