İP’nin BTÖ şikâyeti hâlâ bekletiliyor

İşçi Partisi’nin 2009 yılında özel görevli mahkemelerin bulunduğu Beşiktaş Adliyesi’nde yuvalanan F tipi yapılanmanın soruşturulması için yaptığı şikâyet hakkında 4 yıl geçmesine karşın işlem yapılmadığı öğrenildi İşçi...

İP’nin BTÖ şikâyeti hâlâ bekletiliyor
02 Ocak 2014 Perşembe 07:11

ipbto

İşçi Partisi’nin 2009 yılında özel görevli mahkemelerin bulunduğu Beşiktaş Adliyesi’nde yuvalanan F tipi yapılanmanın soruşturulması için yaptığı şikâyet hakkında 4 yıl geçmesine karşın işlem yapılmadığı öğrenildi

İşçi Partisi, 16 Kasım 2009 günü Türk Yargısına, Türk Ordusu’na, Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı tertipler ve terör faaliyeti yürüten Beşiktaş Terör Örgütü’nün (BTÖ) dağıtılması, üyelerinin yargılanarak, hak ettikleri cezalara çarptırılmaları istemiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Bugün AKP- Cemaat savaşı ardından büyük yolsuzluk operasyonuyla başlayan, yeniden tartışma konusu olan “paralel devlet” ve Emniyet-yargı içindeki F tipi yapılanmaya karşı İP’nin, 4 yıl önce yaptığı başvuru hâla işleme konmadı.

Şikâyet dilekçesini Başsavcılığa veren İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, o gün Beşiktaş Adliyesi önünde basın mensuplarına şikâyet hakkında bilgi vermişti. Özbey o gün şunları söylemişti:

Beşiktaş, Türkiye’nin egemenlik alanı dışındadır!

* “BTÖ doğrudan Başbakan’a bağlı bir organizasyon! İçişleri ve Adalet Bakanlığı’nın bilgileri dahilinde. Bütün iç güvenlik birimleri de bu organizasyonun içinde. Çalışmalar gizli... Operasyonel niteliği yüksek, tribünlere oynamayan bir takım. Bu işlerin yürütüldüğü karargâha gelince... O da gizli... TBMM’ye yürüme mesafesinde bir yer...

* Beşiktaş Terör Örgütü, Türk Yargısı’nın bir parçası değildir. Türk Yargısı, oraya girememektedir. Orada Türk Hukuku işlemez. Orada geçerli olan, ABD’nin Türkiye’ye dayattığı SS-2 denen sinkaflı operasyondur! Beşiktaş, Türkiye’nin egemenlik alanı dışındadır!

* Yasadışı örgüt kurarak Türk Yargısı’na, Türk Ordusu’na, Atatürk Devrimciliği’ne, özetle Türk Milleti’ne balyoz harekâtı düzenleyenler, kesinlikle cezalandırılacaktır. Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında Türkiye’ye karşı “Ergenekon Tertibi” yürütülmektedir.

Bu kapsamda Türk yargısı içinde bir gizli örgüt kurulmuştur. “Ergenekon Tertibi”nin yargı ayağını bu gizli örgüt yürütmektedir. Adı Beşiktaş Terör Örgütü’dür (BTÖ). BTÖ, sadece İstanbul’da değil; Türkiye’nin her yanında da faaliyet yürütmektedir. Yasadışı, “gizli, operasyonel” BTÖ’nün tarihçesini bizzat Tayyip Erdoğan anlatmıştı: “Bu işe ben Emniyet’le başladım. Belirli bir evreye geldikten sonra, bunu savcılığa verdik. Ergenekon Soruşturması konusunda yargı ile yakın işbirliği içindeyiz. Bunlar iktidara gelmeden yaptığımız tespitlerdir.” (Aydınlık, Mart 2008)

Örgüt Ergenekon olduktan sonra...

Gizli BTÖ’nün yönü böyle çizildi. Nitekim Örgüt elemanları verilen görevi çok iyi öğrendiler. Ümraniye bombalarını, Ümraniye polis merkezinde masaya dizen BTÖ elemanları kendi aralarında, bombaları gecekondu çatısında bulmadıklarını itiraf ederken, yaptıkları kanunsuz operasyonun şifrelerini de açıklıyorlardı: “Örgüt Ergenekon olduktan sonra s.kerim hâkimini de savcısını da.

Abdullah Gül’den talimat

Abdullah Gül, Dışişleri Bakanı iken, Emniyet ve MİT yöneticilerini topluyor ve şu “açık talimatı” veriyor: “Bana anlattıklarınızı delillendirip savcıya da anlatın, hepsi yakalansın, yargılansın.” Bu haberi yazanlar İsmet Berkan ve Murat Yetkin (Radikal, 4 Temmuz 2008).

İşte BTÖ’ye verilen temel talimat budur!

* Delillendirin!

* Savcıya anlatın!

* Hepsi yakalansın!

* Hepsi yargılansın

Peki, hangi savcıya anlatılacak? Çünkü gazeteci Murat Yetkin, güvenlik yetkililerinin kendisine “Savcı bulunamıyor” diye yakındıklarını yazdı. BTÖ, operasyonlarını Cumhuriyet Savcılarıyla yürütemez, F. Savcıları lazım. O savcılar da bulunuyor.

* Delil uyduracak,

* Kurulan tertiplerde rol alacak,

* Gizli tanık bulacak savcılar.

İsmet Berkan’ın deyişiyle “Nasıl olduysa savcılar da bulunuyor”. Böylece BTÖ’nün bir ayağı daha tamamlandı. BTÖ’nün işleri F tipi özel bürolar ve ekiplerle yürütülmektedir. Bu işlevleri, ekte şema halinde sunuyoruz. BTÖ, yasadışıdır! Anayasa’da kaynağı yoktur! Devlet örgütlenmesi içinde yeri yoktur! NATO’daki adıyla SüperNATO’nun uzantısı! Uluslararası adıyla Gladyo!

BTÖ dağıtılsın!

Suç ve suçlular kanıtlarıyla ortadadır?

Cumhuriyet Savcıları derhal harekete geçerek, görevlerini yapmalıdırlar. Türk Yargısı’na, Türk Ordusu’na, Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı tertipler ve terör faaliyeti yürüten Beşiktaş Terör Örgütü dağıtılmalı; üyeleri yargılanarak, hak ettikleri cezalara çarptırılmalıdırlar.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.