Hasan Basri Özbey: Düşen bir helikopter değil, bölgemize atılan yangın bombasıdır

İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey düşürelen Suriye helikopteri ile ilgili bir açıklama yaptı

Hasan Basri Özbey: Düşen bir helikopter değil, bölgemize atılan yangın bombasıdır
16 Eylül 2013 Pazartesi 16:41

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey, Suriye askeri helikopterinin düşürülmesiyle ilgili yaptığı açıklamada olayı, "Düşen bir helikopter değil, bölgemize atılan yangın bombasıdır" diyerek tanımladı.

Özbey şunları söyledi: "ABD planlarında öne fırlayıp ancak yalnız kalan Tayyip Erdoğanlar şimdi de provokasyonlarla Türkiye'yi dost ve kardeş Suriye'yle savaşa sürüklemek istemektedirler. Tayyip Erdoğanlar, vatanını savunan Suriye ordusuna karşı, 2 yıldır besleyip, saldırttıkları teröristlerle aynı safta savaşmaktadır. Suriye helikopterine atılan bombalar, bölgemizdeki barışa, Suriye'yle dostluğumuza sıkılmış Amerikan kurşunlarıdır.

Düşen bir helikopter değil, bölgemizi atılan yangın bombasıdır. Suriye'nin güvenlik, huzur ve bütünlüğü, Türkiye'nin güvenlik, huzur ve bütünlüğüdür.

'Yapayalnız kaldılar'

Tayyip Erdoğan, Amerika'nın Suriye, aslında Türkiye'mize yönelik düşman faaliyetine o kadar heveslidir ki öne fırlamıştır ve yapayalnız ortada kalmıştır. Tayyip Erdoğanlar, vatanını savunan Suriye ordusuna karşı 2 yılı aşkın süredir besledikleri, kamplarda eğittikleri, ellerine bombalar ve silahlar vererek kardeşimiz ve dostumuz Suriye'nin içine salarak terör faaliyetleri yaptırdıkları o çapulcu sürüsüyle birlikte aynı saflarda komşumuza karşı savaşmaktadırlar.

Angajman kuralları böyleymiş, sınır ihlaliymiş. Şimdi ihlal olsun olmasın hiçbir önemi yoktur. Kardeşimiz Suriye, kendi devlet egemenliğini, milli bütünlüğünü ve huzurunu koruyor. Kime karşı? Tayyip Erdoğanların besledikleri Amerika'nın çapulcu teröristlerine karşı! O bölücülüğe, o yıkıcılığa karşı!

'TSK'yı uyarıyoruz'

Mehmetçiğin kanını Amerika'nın planları doğrultusunda akıtamayacaklar. Buna Türk Milleti kesinlikle izin vermeyecektir. Türk Ordusu suç olan emirlere uyamaz. Türk subayı, Türk askeri komşumuza karşı faaliyette rol alamaz. Tayyip Erdoğanların Suriye'ye yönelik savaş isteklerinin esası Türkiye'nin bölünmesidir. Suriye'ye karşı yürütülen Amerikan operasyonunun temeli Irak'ın kuzeyinde kurulmuş olan ikinci İsrail'in Barzanistan'ın Akdeniz'e bir koridorla açılması hayalidir. Bu koridor çökmüştür. Mısır'daki büyük halk devrimiyle, Suriye'nin kahramanca emperyalist saldırıya karşı direnmesiyle ve en önemlisi Haziran ayında doruğa çıkan halk hareketiyle bu Suriye'de açılmak istenen Kürt koridoru çökmüştür. Buradan uyarıyoruz; Türk Ordusu BOP Eşbaşkanlığı'nın Anayasa'ya ve kanunlara aykırı emirlerine uyamaz. Türk askerini, Mehmetçiğimizi Suriye'de ateşe süremez. Bunu yaparlarsa komşuya ihanetin vatana ihanet olduğunu kendilerine hatırlatırız. O nedenle herkes Türkiye'nin yasalarına hukukuna göre davranmak zorundadır. Bu bakımdan Türk Ordusu'nu da uyarıyoruz. Dikkatli olsunlar. BOP Eşbaşkanları gidicidir. Tayyip Erdoğanlar, Abdullah Güller yıkılmıştır. Amerika bölgede inisiyatif kaybetmekte ve tasını tarağını toplayıp ayrılma noktasına gelmiştir. Ama Suriye ile Türkiye kalıcıdır. Bizim dostluğumuz bakidir, kalıcıdır. Yüzyıllarca sürecek. O nedenle Türk Ordusu da Mustafa Kemal'in ordusu gibi davranmak ve BOP Eşbaşkanları'nın, emperyalistlerin planları doğrultusunda verdiği emirlere karşı kanunları uygulamak zorundadır. Türk Ordusu'nu uyarıyoruz. Tayyip Erdoğanları da uyarıyoruz. Vatana ihanete varan büyük suçlar işlediniz. Ey Abdullah Gül, Amerika Birleşik Devletleri'yle 2 sayfa 9 madde hizmet sözleşmesi imzaladınız. O hizmet sözleşmesinin maddelerinden biri de budur. Suriye'ye saldırı vardır. Kuzey Irak'taki ikinci İsrail'in kurulma planı vardır. Suçlarınızı daha fazla artırmayın. Vatana ihanete varan bu suçlarınızı artık yeter, durdurun diyoruz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.