Dev buluşmaya dev T.C.’ler -(TAMAMI)

“Vatan, Cumhuriyet ve Emek Birlikteliği”nin öncülüğünde hazırlıkları süren 19 Mayıs kutlamalarında son aşamaya gelindi. Sıhhiye Meydanı’nda gerçekleştirilecek görkemli kutlamalar için birçok...

Dev buluşmaya dev T.C.’ler -(TAMAMI)
17 Mayıs 2013 Cuma 18:19

19 Mayıs kutlamaları için tüm Türkiye’de hazırlık yapılıyor. Ankaralıların yanı sıra bütün illerde 19 Mayıs çalışması devam ediyor. Çok sayıda ilden vatandaşlar Sıhhiye Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan 19 Mayıs kutlamaları için 500’den fazla otobüsle Ankara’ya geliyor. Sıhhiye’deki kutlamaları Valilik de onayladı. Valilik, kutlamaları düzenleyen kitle örgütlerine yazı göndererek Sıhhiye’deki kutlamalar ve ardından Necatibey Caddesi üzerinden Anıtkabir’e yapılacak yürüyüş için onay verdi.

“Vatan, Cumhuriyet ve Emek Birlikteliği” tarafından 19 Mayıs’ta saat 11.00’de Sıhhiye Meydanı’nda düzenlecek buluşmanın sembolü dev T.C. maketleri olacak. T.C.’nin kaldırılma girişimlerine karşı Türkiye Gençlik Birliği üyesi gençler devasa T.C. maketleri ile en önde olacak.

‘Geleceğe yürüyoruz’

Öner Tanık (Vatan, Cuhuriyet, Emek Birlikteliği Sözcüsü): 29 Ekim’in yapıcıları, yarın Sıhhiye’de yeni bir destana hazırlanıyorlar. Tarihimizin en anlamlı, en istikrarlı yürüyüşlerinden birine devam ediyoruz. Bugün “Ben de Sıhhiye’de olacağım” demek, şer ittifakına karşı gösterilecek en ciddi tepki ve kararlılık cümlesidir. Çünkü Sıhhiye’de olmanın “devamı” vardır, gelecek tasarımı vardır, iradesi ve umudu vardır. 2B köylüsünden, THY işçisine, Reyhanlı’daki yurttaşlarımızdan, gazilerimize kadar her kesimden temsilci bizlerle birlikte Sıhhiye’de olacak.

‘Tek yürek olma günü’

Nihal Kızıl (ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı): 19 Mayıs’ta saat 11.00’de Sıhhiye Meydanı’nda olacağız. Ülkemizin bölmek, kardeşi kardeşe düşman etmek için bizlere biçilen görevi kabul etmiyoruz. Egemen güçlerin Ortadoğu projelerini boşa çıkarmak için tek yürek olmak üzere tüm yurtseverleri birlikte 19 Mayıs’a sahip çıkmaya çağırıyoruz.

‘Devrimci program’

Çağdaş Cengiz (TGB Genel Başkanı): Halkın örgütlü kuvveti Sıhhiye Meydanı’ndan ses verecek. Mustafa Kemal’in devrimci programı 19 Mayıs’ta halkın gücüyle buluşacaktır. Obama ve Tayyip Erdoğan’ın gözü kulağı da 19 Mayıs’ta Sıhhiye’de olacak. İstemedikleri şeyleri görecek ve duyacaklar.

‘Halkımızla buluşacağız’

İsmail Tutoğlu (Birleşik Kamu-İş Başkanı): Küresel sermayenin çıkarları doğrultusunda ülkemiz ve emeğimiz yeniden şekillendirilmek isteniyor. Sömürü düzenini sürdürebilmek amacıyla yeni anayasa yapılmaya çalışılıyor. Halktan yana halkçı politikalarla çözüme yünümeyi istiyorsanız hepinizi bağımsızlığımızın simgesi 19 Mayıs’ta Sıhhiye’de halkımızla buluşmaya çağırıyoruz sizi!

‘Ayağa kalkıyoruz’

Hüsamettin Cindoruk (Milli Merkez Yürütme Kurulu Bşk.): Sahte barış söylemleriyle “Açılım” adı altında ülkenin bölünmesinin önünü açan iktidarın Suriye’ye karşı yürüttüğü savaş kışkırtıcılığına destek olacak provakosyon sonucu Reyhanlı’da onlarca yurttaşımız hayatını kaybetti. Ülkenin bu sıkıntılı günlerinde yeniden 19 Mayıs öncesi günleri yaşıyoruz. Vatanın bütünlüğü ve milletin birliğinin tehdit altında olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle Türk Milletini Atatürk’te birleşmeye ve milletçe ayağa kalkmaya, Milletin gücünü göstermek üzere, 19 Mayıs’ta Sıhhiye’de olmaya çağırıyoruz. Biz de 19 Mayıs’ta Sıhhiye’deyiz.

‘Hesap soracağız’

Ferit İlsever (İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı): Türkiye devrimci bir döneme girmiştir. Milletimiz bölücü, gerici, emek düşmanı haramilerden hesap sormak için ayağa kalkıyor. Hedefimiz Milli Meclis, Milli Hükümet! Bunun için Atatürk’te birleştik. Öncü Parti’nin mevzilerine girdik. Haydi 19 Mayıs 2013’te Sıhhiye’ye! Biz de 19 Mayıs’ta Sıhhiye’deyiz.

Refik Eryılmaz (CHP Hatay Milletvekili): “Vatan Cumhuriyet ve Emek Birlikteliği” önderliğinde yapılacak olan 19 Mayıs kutlamaları kapsamında Ankara Sıhhiye meydanında gerçekleştirilecek olan etkinliklere bütün vatandaşlarımızı davet ediyoruz.

‘Boyun eğmeyeceğiz’

Nazım Mutlu (Ulusal Eğitim Derneği Genel Başkanı): Bu yılki 19 Mayıs’ta bizlere düşen en önemli görev Reyhanlı’da patlayan ve onlarca insanımızı katleden bombalara, bağımsızlığımıza yöneltilen Atlantik ötesi tehditlere boyun eğmeyeceğimizi Sıhhiye’de yüksek sesle haykırmaktır.

‘Omuz omuza’

Ataol Behramoğlu (Sanatçılar Girişimi Sözcüsü): Ulusumuzun, cumhuriyetimizin, insanlığımızın değerlerine düşman despot, faşist bir baskı rejimine karşı omuz omuza bütün yurtseverler 19 Mayıs’da Ankara Sıhhiye alanındayız.

Leyla Okay (Sanatçı): Cumhuriyet sahipsiz değildir. Biz de bunu haykırmak için tıpkı 29 Ekim’de olduğu gibi meydanlarda olacağız. Herkesi Sıhhiye’deki bu buluşmaya davet ediyorum (29 Ekim seferberlik buluşmasında elinde bayraklarla panzerin önüne geçip başkaldıran sanatçı).

‘Türkiye için alanlara’

Afet Ilgaz: Bu 19 Mayıs’ı, TGB ve onun yanında yer alacak güçler Sıhhiye’de saat: 11.00’de başlayacak törenlerle kutlayacaklar. Halkımızı oraya çağırıyorum, eğer sıhhatim el verirse bende orada olmaya çalışacağım. Çok büyük, görkemli ve etkili bir tören olacağını zannediyorum, halkımız ne olursa olsun bütün engelleri aşarak oraya gelmeliler.

Kardeş kavgasına son vermek için

Barış Terkoğlu: Samsun’ a çıkan gemiyi tekrar rotasına oturtmak için, cumhuriyet için, adalet için, özgürlük için, eşitlik için, kardeş kavgasına son vermek için, savaşa hayır demek için, laiklik için, aydınlanma için, devrimlerimiz için, gençlik için, işçi için, köylü için, halkımız için, bütün Türkiye için 19 Mayıs saat 11.00’de Sıhhiye’ de buluşuyoruz.

Barış Pehlivan: Barış için, adalet için, kardeşlik için, cumhuriyet için, gençlik için ve elbette kurtuluş için 19 Mayıs’ ta saat 11:00’da Sıhhiye meydanında!

Taaruza taarruz...

Nihat Genç (Gazeteci-Yazar): Topraklarımıza karşı büyük bir taaruz var. Hepimizin bir beton mikserle bu toprakların bütün değerlerine nohutundan parti başkanlarına kadar hepsini bir betona dökmeye çalışıyorlar. Buna karşı direneceğiz. Bu toprakta neyi yok etmek istiyorlarsa cumhuriyetimiz bayrağımız siyasi ve sosyal eşitliklerimiz hukukumuz hepsini 19 Mayıs’ ta Sıhhiye Meydanı’nda dalgalandıracağız. Bayraklarımızla haydi Sıhhiye Meydanı’na!

‘Emek düşmanı AKP’den kurtulacağız’

Meltem Akdağ (THY direnişçisi): Bugün sendikasızlaşmaya, taşeronlaşmaya, güvencesiz çalışmaya karşı emek mücadelesi vermek; vatan mücadelesi vermek demektir. THY direnişi bunun en canlı örneklerindendir. Bugün emeğimize ve vatanımıza sahip çıkmak ve emek düşmanı AKP’den hesap sormak için tüm emekçileri ve yurttaşlarımızı 19 Mayıs’ta saat. 11.00’da Sıhhiye meydanına çağırıyoruz.

Ankara’da Sıhhiye Samsun’da
Kurtuluş Yolu’ndayız

Tansel Çölaşan (ADD Genel Başkanı): Türk milletinin birliğine,vatanın bütünlüğüne, laik Cumhuriyet’in kazanımlarına karşı girişilen saldırılar 19 Mayıs’ta yine halktan net bir karşılık görecektir. ADD, 19 Mayıs’ta Ankara’da Sıhhiye Meydanı’nda, Samsun’da da Kurtuluş Yolu’nda olacak. Ankara’da çağrımızla kurulan ve sözcülüğünü yaptığımız Vatan, Cumhuriyet ve Emek Birlikteliği’nin ‘Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı tuzak anayasaya dur diyoruz’ sloganı ile toplanacak Sıhhıye meydanında halkla bütünleşeceğiz. Samsun’da da ‘Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacağız’ temalı eylemde halkla buluşacağız. Samsun’da Kurtuluş Yolu’unda buluşup Uğur Mumcu Parkına yürüyeceğiz. Bütün vatandaşlarımızı Ankara’da Sıhhiye Meydanı’na, Samsun’da Kurtuluş Yolu’na bekliyoruz.

Yılmaz Özdil’den etkinliğe destek

Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil, TGB ile Vatan, Cumhuriyet, Emek Birlikteliğinin öncülüğünde 19 Mayıs’ta Sıhhiye’de düzenlenecek TC için Türk Milleti Ayakta etkinliğinin klibini 700 bini aşkın takipçisi olan facebook sayfasında paylaşarak etkinliğe destek verdi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.